Prenumerata
NYC 06:26 pm | WWA 12:26 am
Piątek 22 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Opinie - Więcej publikacji
Piątek 22 lutego 2019

Zachować tożsamość Polonii

Polonia amerykańska stanowi połowę z 20 milionów wszystkich Polaków rozsianych po świecie. Zawsze była i jest aktywnie zainteresowana losami ojczyzny i pilnie obserwuje wydarzenia i kierunki przemian ideowych w Europie i na świecie.
Środa 20 lutego 2019

Gdy nam goście plują w twarz

Wokół zorganizowanego w Warszawie szczytu na temat Bliskiego Wschodu od chwili ogłoszenia samego pomysłu konferencji było wiele kontrowersji, skoncentrowanych wokół problemu: czy nie przysporzy nam to wrogów. Ale chyba nawet w najczarniejszych snach nikomu nie przyszło do głowy, że zaproszeni szanowni dostojni goście wyleją swe żale już przy przystawce, oplują przy daniu głównym, a na deser kopną w zadek!
Środa 20 lutego 2019

Na oszczerstwa pod adresem Polaków reakcja nie mogła być inna

Minister spraw zagranicznych Izraela oświadczył, że „było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami”. Stwierdził też, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Minister odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi premiera Benjamina Netanjahu, który miał rzekomo powiedzieć, że Polacy kolaborowali z nazistami. To właśnie dlatego Polska odmówiła udziału w szczycie państw Grupy Wyszehradzkiej i Izraela. Szczyt teoretycznie odwołano, ale spotkanie i tak się odbyło, bez Polski. WIĘCEJ W NAJBLŻSZYM WYDANIU NOWEGO DZIENNIKA.
Wtorek 19 lutego 2019

Jakie mogą być konsekwencje przemówienia Mike’a Pompeo

Amerykański sekretarz stanu przyleciał do Polski – oficjalnie – z misją pogłębiania przyjaźni, budowania bezpieczeństwa i negocjacji w sprawie pokoju na Bliskim Wschodzie. Niewątpliwie pokój między Izraelem i Palestyną jest potrzebny, również należy kontrolować działania Iranu na polu nuklearnego zbrojenia. W jaki sposób jednak, nagle, wielcy tego świata wpadli na pomysł, aby konferencja w tych palących dla nich sprawach, czyli wszystkiego, co z kolei nas zupełnie nie dotyczy, odbywała się w Polsce? Po co nam negocjacje, z którymi nie mamy nic wspólnego, a które mogą mieć niekorzystny wpływ na naszą rację stanu?
Wtorek 19 lutego 2019

Kraj na rozdrożu

Białoruś wciąż nie zdecydowała o swojej przyszłości i stoi na rozdrożu. Do wyboru ma dwie drogi – europejską i rosyjską. Wybór tej drugiej byłby nie tylko porażką Europy, ale dotkliwym ciosem dla Polski i mieszkających za wschodnią granicą naszego państwa Polaków, którzy teraz, mówiąc delikatnie, mają na Białorusi “pod górkę”. Wizyta ważnego białoruskiego polityka w kraju nad Wisłą ma to zmienić, ale dojście do normalności to wciąż daleka perspektywa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.