Prenumerata
NYC 03:51 pm | WWA 09:51 pm
1 USD = 4.0313 PLN
Piątek 27 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 27 listopada 2015

Polska nie wyda Polańskiego

Roman Polański nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Krakowska prokuratura postanowiła nie składać zażalenia na decyzję sądu o odmowie ekstradycji reżysera. Jak powiedział prokurator Janusz Hnatko, śledczy nie znaleźli do tego podstaw prawnych.
Wtorek 24 listopada 2015

Kolejni repatrianci już w Polsce

Premier Beata Szydło powitała Polaków ewakuowanych z Mariupola na Ukrainie. Podczas ceremonii na lotnisku wojskowym koło Malborka premier powiedziała, że bardzo się cieszy z przybycia Polaków.
Wtorek 24 listopada 2015

NIK negatywnie o PKP

Za wysoka cena zakupu, zbyt wysokie koszty serwisowania. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, który wskazuje błędy Polskich Kolei Państwowych i spółek zależnych od PKP. NIK wytknęła m.in. błędne decyzje dotyczące zakupu pociągów Pendolino. Zdaniem Izby, porównując pociągi polskiej produkcji, jeżdżące z prędkością 200 kilometrów na godzinę, z produkcją firmy Alstom, Pendolino jest najdroższe.
Poniedziałek 23 listopada 2015

Gliński zapowiada zmiany w publicznych mediach

Nie milkną echa wywiadu wicepremiera Piotra Glińskiego w stacji TVP Info. Minister kultury zarzucił w nim publicznemu nadawcy, że uprawia manipulację i propagandę, a dziennikarka prowadząca rozmowę została zawieszona w obowiązkach gospodarza programu "Dziś wieczorem" za "odbiegający od standardów TVP" sposób prowadzenia audycji.
Poniedziałek 23 listopada 2015

Szydło: Polacy mogą czuć się bezpiecznie

Premier po poniedziałkowym spotkaniu z szefami służb zapewnia, że Polacy mogą czuć się bezpieczni. Beata Szydło dodaje jednak, że rząd powinien troszczyć się o to, by system bezpieczeństwa działał lepiej. Szefowa rządu odniosła się też do kwestii imigrantów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15