Prenumerata
NYC 06:40 pm | WWA 12:40 am
1 USD = 3.9499 PLN
Środa 25 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 25 maja 2016

Iran ułatwi odwiedzanie polskich grobów

Władze Iranu chcą pomóc Polakom w odwiedzaniu grobów przodków na Bliskim Wschodzie. Zapowiedział to minister spraw wewnętrznych tego kraju Abdoreza Rahmani Fazli, który kończy kilkudniową wizytę w Polsce. Chodzi o groby Polaków, którzy uciekli z ZSRR wraz z armią gen. Andersa do Iranu.
Środa 25 maja 2016

Bobmber z Wrocławia schwytany

22-letni student, podejrzany o podłożenie bomby w autobusie miejskim we Wrocławiu, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Chodzi o usiłowanie zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych oraz o spowodowanie zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób. Sprawcy grozi nawet dożywocie.
Wtorek 24 maja 2016

Będzie komputerowa symulacja prezydenckiego Tu-154

Podkomisja MON powołana do ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, zamierza przeprowadzić komputerową symulację samolotu TU-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.
Wtorek 24 maja 2016

Podatek od sprzedaży po nowemu

Jest projekt podatku od sprzedaży detalicznej. Ministerstwo finansów zdecydowało, że kwota wolna od podatku będzie wynosiła 17 milionów złotych miesięcznie. Podatek będzie uzależniony od wysokości przychodów sklepów.
Wtorek 24 maja 2016

Timmermans zgadza się z Szydło

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans we wtorek przebywał z wizytą w Warszawie. Mówił m.in. o pozytywnych elementach w dialogu z polskim rządem w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, a także przyznał rację premier Szydło, że problem konfliktu wokół Trybunału powinien być rozwiązany w kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15