Prenumerata
NYC 11:25 pm | WWA 05:25 am
1 USD = 3.0298 PLN
Czwartek 24 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 kwietnia 2014

Niemiecka parafia w polskie ręce - instalacja proboszcza na Ridgewood

W najbliższą sobotę, o godzinie 6:30 wieczorem, odbędzie się uroczysta instalacja nowego proboszcza parafii św. Macieja na Ridgewood. Tym samym ks. prałat Piotr Żendzian zostanie pełnoprawnym gospodarzem kościoła, w którym przez ponad sto lat zarządzali niemieccy duchowni.
Środa 23 kwietnia 2014

Greenpoint najatrakcyjniejszy w USA

Według portalu "Business Insider", polska dzielnica jest najlepszym miejscem do zamieszkania dla młodych ludzi. Greenpoint został nawet okrzyknięty "dzielnicą tysiąclecia".
Środa 23 kwietnia 2014

Wielkanoc w Martinez

W sobotę, 19 kwietnia 2014 roku, w kaplicy Matki Boskiej Patronki Emigrantów, która jest częścią ośrodka polonijnego East Bay Polish American Association w Martinez w Kalifornii, Polonia pojawiła się o wiele liczniej niż zazwyczaj. Od godzin porannych do wczesnopopołudniowych odbywało się tutaj święcenie tradycyjnych koszyczków wielkanocnych wypełnionych smakołykami.
Środa 23 kwietnia 2014

Strzały pod Walmartem w Garfield, w NJ

We wtorek po południu na parkingu przed sklepem Walmart w okolicach Passaic Street w Garfield doszło do strzelaniny. Podczas tajnej akcji policji 25-letni mężczyzna strzelił do funkcjonariusza, podającego się za dilera narkotyków. Policjant trafił do szpitala.
Środa 23 kwietnia 2014

Vision Zero na McGuinness Blvd

Poseł stanowy z Greenpointu Joe Lentol oraz komisarz ds. transportu Polly Trottenberg ogłosili we wtorek, że najniebezpieczniejsza droga w polskiej dzielnicy – McGuinness Boulevard – zostaje włączona do tzw. strefy wolnego ruchu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15