Prenumerata
NYC 05:51 pm | WWA 11:51 pm
1 USD = 3.3517 PLN
Czwartek 27 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 27 listopada 2014

Dziś Dzień Dziękczynienia

Dziś obchodzimy Święto Dziękczynienia. To symbol pierwszej uczty przybyszów z Europy do USA z Indianami. Popularnego ‘’Indyka’’ bardzo szybko zaakceptowały wszystkie narodowości tego kraju - również Polacy.
Czwartek 27 listopada 2014

Zimowy paraliż na lotniskach

Paraliż na lotniskach lotnisk na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W związku z obfitymi opadami deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem odwołano lub opóźniono ponad 9 tysięcy lotów. A wszystko tuż przed czwartkowym Dniem Dziękczynienia.
Środa 26 listopada 2014

Andrzejki po harcersku

Dawno, dawno temu – jak najstarsi ludzie (czyli ja) jeszcze pamiętają – robiliśmy już takie zabawy w naszym ośrodku polonijnym East Bay Polish American w północnokalifornijskim Martinez. Jeżeli ktoś popatrzy na to z przymrużeniem oka, to dostrzeże, że w takiej zabawie jest wiele radości i śmiechu. Jeżeli jednak ktoś nie rozumie, co to znaczy zabawa i uśmiech, dopatrzy się w tym guseł zagrażających wychowaniu dzieci.
Środa 26 listopada 2014

Obama wśrod Polonii mówił o imigracji

Polonijne Copernicus Center w Chicago było we wtorek miejscem spotkania Baracka Obamy ze środowiskami imigrantów. Miejsce spotkania odebrano jako wyróżnienie amerykańskiej Polonii przez Biały Dom.
Środa 26 listopada 2014

Zmarł polski bezdomny na Greenpoincie

Na początku listopada w McGolrick Park zmarł Franciszek Pisarek. Przyczyny śmierci polskiego bezdomnego ciągle nie są znane, wyjaśnia je lekarz sądowy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15