Prenumerata
NYC 01:10 pm | WWA 07:10 pm
1 USD = 3.1824 PLN
Środa 27 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 sierpnia 2014

MADE IN POLAND niemile widziane

Część producentów znad Wisły nie chce, żeby ich towary były kojarzone z Polską. O ile surowce, żywność, czy materiały dla budownictwa, pochodzące z naszego kraju, sprzedają się dobrze, to nie jesteśmy kojarzeni jako producent na przykład towarów luksusowych.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rosja się nie zatrzyma - niepokojące słowa gen. Skrzypczaka

"Nie oszukujemy się. Mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska" – ocenia w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" były wiceszef MON generał Waldemar Skrzypczak. Jak twierdzi, polska armia tylko przez trzy dni powstrzymywałaby Rosjan przed wejściem do Warszawy.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rolnicy rozczarowani systemem rekompensat

W wtorek jedziemy do Brukseli, by walczyć o przetrwanie, nie wykluczamy także protestów" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Stanisław Bartman, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Nie tylko producenci, ale także minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uważa, że brukselska propozycja rekompensat dla rolników jest skandaliczna.
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

To był IV rozbiór Polski

W sobotę minęła 75. rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Tajny protokół i porozumienie o nieagresji zawarte w Moskwie pomiędzy ministrami spraw zagranicznych III Rzeszy i Związku Radzieckiego było de facto czwartym rozbiorem Polski.
Niedziela 24 sierpnia 2014

Motocyklem na samochodowe prawko

Od niedzieli w Polsce można prowadzić motocykl posiadając tylko uprawnienia samochodowe. Z takiej możliwości mogą skorzystać kierowcy mający prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15