Prenumerata
NYC 06:12 am | WWA 12:12 pm
1 USD = 3.8260 PLN
Środa 28 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 28 września 2016

Kontrowersyjna sztuka na festiwalu w Bydgoszczy

Na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy wystawiono kontrowersyjne przedstawienie „Nasza przemoc i wasza przemoc”. W spektaklu aktor grający Chrystusa dokonuje gwałtu na arabskiej kobiecie. Spektakl do prokuratury już zgłosiła posłanka PiS Anna Sobecka.
Środa 28 września 2016

Będą tanie mieszkania na wynajem

Rząd przyjął Narodowy Program Mieszkaniowy. Poinformował o tym w komunikacie po zakończonym posiedzeniu. Program przewiduje między innymi udostępnienie tanich mieszkań na dawnych gruntach Skarbu Państwa – na własność lub na wynajem.
Wtorek 27 września 2016

Badacze dłużej na “Łączce”

Poszukiwania ofiar terroru komunistycznego w kwaterze "Ł" na Powązkach Wojskowych w Warszawie mogą potrwać dłużej. Pierwotnie zakładano, że jesienny etap prac zakończy się po trzech tygodniach.
Wtorek 27 września 2016

Przemytnicy migrantów zatrzymani w Polsce

Rozbito międzynarodową siatkę przemytników ludzi. Polska Straż Graniczna razem ze służbami z Litwy i Łotwy zatrzymała członków grupy przestępczej, która organizowała przemyt ludzi z Wietnamu tak zwanym szlakiem nadbałtyckim. Jak mówi rzeczniczka Straży Granicznej Agnieszka Golias, w sumie zatrzymano 14 osób.
Poniedziałek 26 września 2016

Polsko-rosyjskie spotkanie komisji smoleńskiej

Nie wcześniej jak w połowie października mogłoby dojść do rozmów polskich i rosyjskich ekspertów, badających przyczyny katastrofy smoleńskiej. Zdaniem wiceszefa MON Wojciecha Fałkowskiego to efekt prac prowadzonych przez nową podkomisję smoleńską. Wiceminister dodaje, że nadal Polska będzie się domagała oddania wraku prezydenckiego samolotu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15