Prenumerata
NYC 12:46 pm | WWA 06:46 pm
1 USD = 4.0106 PLN
Wtorek 28 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 czerwca 2016

Polska chce zmian w UE

Ograniczenie roli Komisji Europejskiej i wzmocnienie uprawnień Rady Europejskiej – to wstępne propozycje na zmiany w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty. Mówił o tym minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak poinformował, nie jest wykluczone, że premier Beata Szydło przedstawi wstępne propozycje w czasie wtorkowego unijnego szczytu.
Poniedziałek 27 czerwca 2016

Edukacja po nowemu

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada reformę szkół. Według propozycji resortu nauka w szkole podstawowej miałaby trwać osiem lat, a w liceum – cztery lata. Oznacza to, że MEN chce wycofać się z gimnazjów.
Piątek 24 czerwca 2016

Polscy politycy o Brexicie

Obywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali w referendum o wystąpieniu tego kraju z Unii Europejskiej. Wynik głosowania i jego skutki komentowali politycy partii sejmowych i ugrupowań pozaparlamentarnych.
Piątek 24 czerwca 2016

Biskupi apelują o polsko-ukraińskie pojednanie

Prezydium Episkopatu Polski wzywa do pojednania polsko-ukraińskiego. W specjalnym komunikacie przed rocznicą zbrodni na Wołyniu biskupi przypominają, że chrześcijańskie przebaczenie jest wartością bezwarunkową, która obejmuje nawet największe niegodziwości, ludobójstwo i przymusowe przesiedlenia.
Czwartek 23 czerwca 2016

MON kupi samoloty dla VIP-ów

Ministerstwo Obrony Narodowej chce kupić samoloty dla najważniejszych osób w państwie. Informację potwierdził rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Jedna z maszyn może się pojawić w rządowych barwach jeszcze w tym roku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15