Prenumerata
NYC 04:33 pm | WWA 10:33 pm
1 USD = 3.9768 PLN
Czwartek 27 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 27 października 2016

Zmiana czasu w Polsce przedłużona

Najbliższa zmiana czasu w Polsce, która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, 29-30 października, mogłaby być ostatnią. Upływa bowiem ważność rozporządzenia, które zobowiązuje Polaków do przestawiania zegarków. Zakończyły się jednak prace nad przedłużeniem tych przepisów.
Czwartek 27 października 2016

W Polsce o Polonii

“Należy stworzyć warunki umożliwiające powrót Polaków do kraju oraz zaangażowanie Polonii w życie polityczno-społeczno-kulturalne w ich ojczyźnie” – podkreślają organizatorzy międzynarodowej konferencji "Państwo Polskie a Polonia", która na początku listopada odbędzie się w Warszawie.
Środa 26 października 2016

Platforma z zespołem ds. Smoleńska

Posłowie Platformy Obywatelskiej powołali własny zespół parlamentarny w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nazwali go zespołem "badania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej w celu osiągnięcia korzyści politycznej".
Środa 26 października 2016

Z Warszawy w Kosmos

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez studentów z Politechniki Warszawskiej poleci w kosmos w grudniu przyszłego roku. Na uczelni podpisano kontrakt na wyniesienie satelity.
Wtorek 25 października 2016

Wojska Obrony Terytorialnej powołane

Rząd przyjął projekt ustawy, powołującej Wojska Obrony Terytorialnej (WOT). Rada Ministrów chce, by zmiany weszły w życie od nowego roku. Przyjęty projekt to nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożony przez ministra obrony.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15