Prenumerata
NYC 10:49 am | WWA 04:49 pm
1 USD = 3.7461 PLN
Wtorek 23 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 23 maja 2017

Anglojęzyczna biografia polskiego lotnika

Ukazała się pierwsza anglojęzyczna biografia polskiego asa lotnictwa myśliwskiego z drugiej wojny światowej, generała Stanisława Skalskiego. Był uczestnikiem kampanii wrześniowej oraz bitwy o Anglię.
Wtorek 23 maja 2017

Były minister przed komisją śledczą

Były minister transportu Sławomir Nowak powiedział przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold, że zakładał dobrą wolę Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jego przesłuchanie ma związek z wątkiem dotyczącym zakupu przez gdańską spółkę linii lotniczych OLT Express i nadzorem ministerstwa nad ULC.
Poniedziałek 22 maja 2017

Zmarł Zbigniew Wodecki

Zmarł Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: "Izolda", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja". Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych. Laureat wielu konkursów i festiwali. 6 maja skończył 67 lat. 5 dni później przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala.

Poniedziałek 22 maja 2017

Euro w Polsce w 2025?

Komisja Europejska zamierza do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich krajach unijnych - napisał "Frankfurter Algemeine Zeitung". Dziennik dotarł do protokołu z tajnego spotkania w Strasburgu, w którym wzięli udział przedstawiciele Komisji oraz kilku eurodeputowanych.
Piątek 19 maja 2017

Spotkanie prezydentów Polski i Niemiec

Prezydenci Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier podkreślają konieczność kontynuowania wysiłków w sprawie respektowania praw Polaków w Niemczech. Ta sprawa była jednym z tematów rozmów prezydentów w Warszawie. 

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15