Prenumerata
NYC 04:30 pm | WWA 10:30 pm
Niedziela 09 grudnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 04 grudnia 2018

Polsko-brytyjskie partnerstwo na rzecz elektromobilności

Podczas konferencji COP24 w Katowicach oficjalnie zaprezentowano polsko-brytyjską Deklarację Driving Change Together Partnership - Partnerstwo na rzecz elektromobilności. Jej głównym założeniem jest działanie na rzecz czystego transportu.
Niedziela 02 grudnia 2018

Rozpoczyna się szczyt klimatyczny w Katowicach

W poniedziałek rano Andrzej Duda i António Guterres otworzą szczyt COP24 w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska ma się pojawić łącznie 30 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym głowy państw, szefowie rządów i resortów odpowiedzialnych za kwestie środowiska i klimatu, a także przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych.
Piątek 30 listopada 2018

200 monumentalnych reprodukcji polskich dzieł na Lotnisku Chopina

Ponad 200 wielkoformatowych reprodukcji dzieł polskich malarzy zostało wystawionych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Do końca sierpnia przyszłego roku pasażerowie na stołecznym lotnisku będą mogli obejrzeć wystawę "Polski Album Rodzinny". Ma ona promować polską sztukę w nietypowych przestrzeniach, z wykorzystaniem nowych technologii.
Piątek 30 listopada 2018

Wyślij zdijęcie babci i prababci do Instytutu Pileckiego

Instytut Pileckiego zachęca do dzielenia się zdjęciami i losami naszych babć i prababć, świadków historii z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji stulecia przyznania Polkom praw wyborczych, instytut rozpoczął akcję Polki 1918.
Czwartek 29 listopada 2018

Wyrzutnie HIMARS dla Polski

Rząd Stanów Zjednoczonych formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce artyleryjskich wyrzutni rakietowych HIMARS. System ten stanie się głównym elementem realizowanego przez MON programu Homar. Wartość transakcji Amerykanie oszacowali na 655 milionów dolarów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15