Prenumerata
NYC 02:11 am | WWA 08:11 am
1 USD = 3.9734 PLN
Niedziela 23 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 21 kwietnia 2017

Łukaszenka w orędziu o Polsce

Prezydent Białorusi w dorocznym orędziu mówił o potrzebie pogłębienia dialogu z NATO. Jednocześnie podkreślił, że Sojusz Północnoatlantycki już dawno jest przy białoruskiej granicy i dostarcza Polsce nowoczesne uzbrojenie. Zachód tymczasem - dodał - mimo to ma pretensje do Białorusi, że organizuje wspólne manewry wojskowe z Rosją.

Środa 19 kwietnia 2017

Rosyjska prowokacja zablokowana

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zapobiegła kolejnej rosyjskiej prowokacji. Miało do niej dojść w zeszłym tygodniu w Odessie.
Wtorek 18 kwietnia 2017

Przedterminowe wybory na Wyspach

Brytyjska premier ogłosiła, że chce rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych. W oświadczeniu na Downing Street, trzymanym w sekrecie do ostatniej chwili, Theresy May chce by termin głosowania przypadł na 8. czerwca.
Poniedziałek 17 kwietnia 2017

Niepokojące zwycięstwo Erdogana

Prezydent Turcji wygrywa referendum konstytucyjne w sprawie znaczącego zwiększenia uprawnień. Turecka komisja wyborcza podała, że po przeliczeniu prawie 100 procent głosów, za zmianami opowiedziało się ponad 51 procent głosujących, a przeciwko było 48 procent. Oznacza to, że Recep Erdogan przeforsował proponowane przez siebie zmiany i że będzie mógł rządzić krajem do 2029 roku.

Piątek 14 kwietnia 2017

Korea straszy USA

Wzrasta napięcie wokół Półwyspu Koreańskiego. Stany Zjednoczone grożą podjęciem działań militarnych w razie dokonania przez Koreę Północną kolejnej próby nuklearnej. Koreańska Armia Ludowa odpowiada, że udzieli "bezlitosnej odpowiedzi" na każdą amerykańską prowokację. Waszyngton naciska na Pekin, by wpłynął na Pjongjang.

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15