Prenumerata
NYC 12:02 pm | WWA 06:02 pm
1 USD = 3.7154 PLN
Sobota 10 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 09 października 2015

Skuteczne weto prezydenta

Sejm nie zajął się prezydenckim wetem do ustawy o uzgodnieniu płci. Połączone komisje: zdrowia i sprawiedliwości opowiedziały się wprawdzie za jego odrzuceniem, ale nie zdołano wybrać posła sprawozdawcy. Bez tego sprawa nie mogła trafić na salę plenarną. Oznacza to, że weto prezydenta do ustawy o uzgodnieniu płci jest skuteczne.
Czwartek 08 października 2015

Okupacja mównicy na ostatnim posiedzenie Sejmu

Na ostatnim posiedzeniu VII Sejmu poseł Jarosław Gromadzki okupował sejmową mównicę. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na nieprawidłowości wyborcze. Został za to wykluczony z obrad.
Czwartek 08 października 2015

Gowin kandydatem na szefa MON

Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa resortu obrony w ewentualnym rządzie PiS. Taką zapowiedź złożyła Beata Szydło.
Czwartek 08 października 2015

Kolejny obraz wrócił do Polski

Zaginiony w trakcie II wojny światowej "Portret młodego mężczyzny w peruce" wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieło Krzysztofa Lubienieckiego trafia do Polski dzięki współpracy Ministerstwa Kultury, FBI, ostatnich właścicieli obrazu i potomka amerykańskiego żołnierza, który wywiózł obraz do USA.
Środa 07 października 2015

Kociołek pochowany na Powązkach. Pogrzeb w cieniu protestu

Były PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za masakrę stoczniowców na Wybrzeżu w 1970 roku, spoczął w środę na Powązkach Wojskowych. Podczas pogrzebu odbył się protest osób przekonanych, że zbrodniarz ten nie powinien zostać pochowany na tej prestiżowej nekropolii.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15