Prenumerata
NYC 04:35 pm | WWA 10:35 pm
1 USD = 3.8148 PLN
Wtorek 27 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 27 września 2016

Badacze dłużej na “Łączce”

Poszukiwania ofiar terroru komunistycznego w kwaterze "Ł" na Powązkach Wojskowych w Warszawie mogą potrwać dłużej. Pierwotnie zakładano, że jesienny etap prac zakończy się po trzech tygodniach.
Wtorek 27 września 2016

Przemytnicy migrantów zatrzymani w Polsce

Rozbito międzynarodową siatkę przemytników ludzi. Polska Straż Graniczna razem ze służbami z Litwy i Łotwy zatrzymała członków grupy przestępczej, która organizowała przemyt ludzi z Wietnamu tak zwanym szlakiem nadbałtyckim. Jak mówi rzeczniczka Straży Granicznej Agnieszka Golias, w sumie zatrzymano 14 osób.
Poniedziałek 26 września 2016

Polsko-rosyjskie spotkanie komisji smoleńskiej

Nie wcześniej jak w połowie października mogłoby dojść do rozmów polskich i rosyjskich ekspertów, badających przyczyny katastrofy smoleńskiej. Zdaniem wiceszefa MON Wojciecha Fałkowskiego to efekt prac prowadzonych przez nową podkomisję smoleńską. Wiceminister dodaje, że nadal Polska będzie się domagała oddania wraku prezydenckiego samolotu.
Poniedziałek 26 września 2016

Powstała Rada Dyplomacji Historycznej

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zainaugurowano działalność Rada Dyplomacji Historycznej. Zadaniem Rady jest szerzenie historii Polski wśród zagranicznych odbiorców. Pracami kieruje Jan Dziedziczak. Wiceminister spraw zagranicznych mówił, że Polska od dawna powinna realizować skuteczną politykę historyczną.
Poniedziałek 26 września 2016

Rosyjski dron nad siedzibą polskiej premier

Polskie służby zatrzymały obywatela Rosji, który sterował dronem latającym nad Belwederem i siedzibą premiera. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15