Prenumerata
NYC 07:53 am | WWA 01:53 pm
1 USD = 3.9556 PLN
Wtorek 25 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 24 października 2016

Polsko-białoruskie otwarcie

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki uważa, że jest wiele pól do współpracy polsko-białoruskiej. Swoją jednodniową wizytę w Mińsku rozpoczął od rozmów z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Obaj politycy zgodnie podkreślili, że wymiana handlowa jest najlepszą drogą do pogłębienia współpracy – również w obszarach innych niż gospodarczej.
Poniedziałek 24 października 2016

Belgijskie “nie” dla CETA

Belgia nie zgadza się na podpisanie umowy handlowej z Kanadą. Taką informację przekazał premier Charles Michel przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. Powodem jest weto Walonii, jednego z belgijskich regionów.
Piątek 21 października 2016

Powód aneksji Krymu przez Rosję

Rosja anektowała Krym, żeby nie dopuścić do pojawienia się w tym rejonie jednostek NATO. Taką sugestię przedstawiła w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety "Tages-Anzeiger" szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko.
Czwartek 20 października 2016

Deklaracja Polski i Ukrainy

Ukraińska Rada Najwyższa przyjęła Deklarację Pamięci i Solidarności Polski i Ukrainy. Podobną deklarację ma przyjąć również polski parlament. W dokumencie mowa jest o wspólnych wrogach drugiej wojny światowej i o wspólnym współczesnym zagrożeniu ze strony Rosji.
Czwartek 20 października 2016

Putin z wizytą w Berlinie

Do końca listopada ma powstać plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy, bazujący na porozumieniach z Mińska. Uzgodnili to przywódcy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji, którzy spotkali się w Berlinie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15