Prenumerata
NYC 01:52 am | WWA 07:52 am
1 USD = 3.8581 PLN
Środa 26 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 25 kwietnia 2017

Ivanka Trump w Berlinie

Córka amerykańskiego prezydenta Ivanka Trump przyjechała do Berlina, gdzie wzięła udział w kobiecym forum ekonomicznym W20. Jest to jej pierwsza oficjalna zagraniczna wizyta jako doradczyni Donalda Trumpa. Ivankę Trump do Niemiec osobiście zaprosiła podczas wizyty w Waszyngtonie Angela Merkel.
Poniedziałek 24 kwietnia 2017

Macron i Le Pen w drugiej turze wyborów we Francji

Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji. Po przeliczeniu 46 milionów głosów niezależny liberalny kandydat prowadzi z wynikiem 23.82 procent głosów. Druga jest Marine Le Pen z wynikiem 21.58 procent oddanych głosów. Na kandydata republikanów Francois Fillona zagłosowało 19.96 procent wyborców, a na przedstawiciela radykalnej lewicy Jean-Luca Melenchona 19.49 procent.

Piątek 21 kwietnia 2017

Łukaszenka w orędziu o Polsce

Prezydent Białorusi w dorocznym orędziu mówił o potrzebie pogłębienia dialogu z NATO. Jednocześnie podkreślił, że Sojusz Północnoatlantycki już dawno jest przy białoruskiej granicy i dostarcza Polsce nowoczesne uzbrojenie. Zachód tymczasem - dodał - mimo to ma pretensje do Białorusi, że organizuje wspólne manewry wojskowe z Rosją.

Piątek 21 kwietnia 2017

Zamach na policjantów w Paryżu

Państwo Islamskie przyznało się do ataku na policjantów na Polach Elizejskich w Paryżu. W strzelaninie zginął jeden funkcjonariusz, a dwaj zostali ranni. Zginął też sprawca ataku. Agencja informacyjna dżihadystów Amak podała, że zamachu dokonał "jeden z bojowników Państwa Islamskiego", Abu Yussef z Belgii.

Środa 19 kwietnia 2017

Rosyjska prowokacja zablokowana

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zapobiegła kolejnej rosyjskiej prowokacji. Miało do niej dojść w zeszłym tygodniu w Odessie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15