Prenumerata
NYC 12:30 am | WWA 06:30 am
1 USD = 3.9358 PLN
Piątek 27 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 26 maja 2016

Estonia chce stałej obecności NATO

Premier Estonii Taavi Roivas opowiedział się za stałą obecnością wojsk NATO w krajach bałtyckich. "Odstraszanie powinno stać się normalnością" – podkreślił Roivas w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Welt".
Czwartek 26 maja 2016

Pozew KE bez kary?

Komisja Europejska pozywa Polskę za niewdrożone przepisy dotyczące gwarancji depozytów bankowych. O skierowaniu pozwu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości Bruksela poinformowała w południe w czwartek, 26 maja. Wicepremier Mateusz Morawiecki przekonuje, że winę ponoszą poprzednicy, a rząd Beaty Szydło wkrótce wdroży przepisy i uniknie kary finansowej.
Czwartek 26 maja 2016

Etna bardziej aktywna

Etna, ciągle aktywna i najwyższy wulkan w Europie, ponownie wyrzuca lawę i pyły wulkaniczne. Główny krater wypełnił się wczoraj w całości wrzącą lawą.
Środa 25 maja 2016

Brytyjscy generałowie za Brexitem

Dziesięciu brytyjskich generałów w stanie spoczynku poparło kampanię weteranów na rzecz Brexitu, publikując swoje uwagi w wydanej broszurze. Ich interwencja to reakcja na niedawne argumenty premiera Davida Camerona, że to Unia Europejska chroni Europę przed nowymi wojnami.
Środa 25 maja 2016

Putin ułaskawił Sawczenko

Prezydent Rosji Władimir Putin ułaskawił Nadiję Sawczenko. Jak poinformował Kreml, zrobił to na wniosek rodzin rosyjskich dziennikarzy, którzy zostali zabici na Ukrainie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15