Prenumerata
NYC 07:06 pm | WWA 01:06 am
1 USD = 3.7548 PLN
Niedziela 24 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 23 maja 2015

Made in China – dobra jakość?

Marka "Made in China" – czyli wyprodukowano w Chinach – wyznacznikiem dobrej jakości? Tego chcą chińskie władze. Rada Państwowa przyjęła właśnie program, który w ciągu dekady wzmocnić ma konkurencyjność chińskich produktów na świecie.
Sobota 23 maja 2015

Cameron dokręci śrubę nielegalnym

Premier Wielkiej Brytanii rozpoczyna rozmowy z Brukselą o reformie Unii Europejskiej. David Cameron zapowiedział to przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
Czwartek 21 maja 2015

Połowa Syrii pod kontrolą Państwa Islamskiego: dżihadyści zniszczą antyczne ruiny?

Dżihadyści przejęli pełną kontrolę nad syryjskim miastem Palmyra. Szacuje się, że w tej chwili, po przejęciu tego starożytnego miasta, fanatycy z Państwa Islamskiego kontrolują ponad połowę Syrii.
Czwartek 21 maja 2015

Szczyt Partnerstwa Wschodniego: między aspiracjami a rzeczywistością

W Rydze rozpoczął się szczyt Partnerstwa Wschodniego. Do wspólnej kolacji zasiedli przywódcy unijnych krajów i przedstawiciele sześciu państw Partnerstwa Wschodniego – Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii, Azerbejdżanu i Białorusi. Co do spodziewanych rezultatów, opinie były podzielone.
Czwartek 21 maja 2015

Kuba bliżej USA

Przedstawiciele Kuby i Stanów Zjednoczonych rozpoczęli w Waszyngtonie kolejną, czwartą rundę rozmów na temat normalizacji stosunków. Główny temat negocjacji to przywrócenie pełnych stosunków dyplomatycznych i otwarcie ambasad.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15