Prenumerata
NYC 08:35 pm | WWA 02:35 am
1 USD = 3.81 PLN
Sobota 07 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 06 marca 2015

Ważne podpisy przed wyborami

"Nowy Dziennik" zachęca do czynnego popierania osób kandydujących do ubiegania się o najwyższy urząd w Polsce. Udostępniamy w naszej redakcji w Garfield i w oddziale na Greenpoincie formularze, na których można składać podpisy, umożliwiające zgłoszonym osobom wzięcie udziału w wyborach prezydenckich. Listy trafią do wszystkich komitetów w Polsce, by mogły one złożyć dokumenty w Państwowej Komisji Wyborczej.
Piątek 06 marca 2015

Mieszkaniec Greenpointu skarży NYPD

Mieszkający na Greenpoincie Polak złożył pozew sądowy przeciwko NYPD. 55-letni Zdzisław Pchełka twierdzi, że został potrącony, a później zaatakowany przez policjanta oraz zakuty w kajdanki. Kierujący pojazdem oficer był pracownikiem MTA Police.
Czwartek 05 marca 2015

Opowiem ci legendę...

Polska Szkoła Dokształcająca imienia Aleksandra Janty-Połczyńskiego w swoim kalendarzu ma mnóstwo interesujących imprez. 13 lutego odbył się w naszej szkole konkurs opowiadania legend. W tej corocznej imprezie wzięło udział 5 uczniów. Konkurs wygrała Beata Wolak.
Środa 04 marca 2015

Tancerze Joseph’s Dance Studio podbili Montreal

W dniach 12-15 lutego 2015 roku w hotelu Hilton Bonaventure Montreal w Kanadzie odbył się turniej tańca towarzyskiego La Classique Du Quebec. Tancerze rywalizowali w pięknie udekorowanej sali, pośród kwiatów. W odróżnieniu od turniejów amerykańskich, impreza ta była zorganizowana w iście europejskim stylu.
Wtorek 03 marca 2015

Pieniądze dla Polonii

Projekt nowojorskiej Dobrej Polskiej Szkoły "W naszym domu mówimy po polsku", Instytut Piłsudskiego w Ameryce, festiwale filmu polskiego w Los Angeles i Chicago, festiwal Kultury Żydowskiej "Singer's New York", projekt "Greenpoint – Przemiany" oraz szkoły w USA nauczające w języku polskim – te instytucje oraz inicjatywy w USA znalazły się na liście zwycięzców, jeśli chodzi o granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15