Prenumerata
NYC 09:23 am | WWA 03:23 pm
1 USD = 3.9355 PLN
Czwartek 30 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 marca 2017

Ivanka Trump w Białym Domu

Córka Donalda Trumpa Ivanka zostanie oficjalnie pracownikiem administracji swego ojca. Będzie pełnić funkcję asystentki prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za swoją pracę Ivanka Trump nie będzie pobierać wynagrodzenia.
Czwartek 30 marca 2017

Dekret imigracyjny prezydenta Trumpa nadal zawieszony

Dekret imigracyjny prezydenta Donalda Trumpa wciąż nie obowiązuje. Sędzia federalny z Hawajów przedłużył obowiązywanie swojej wcześniejszej decyzji, uniemożliwiającej rządowi Stanów Zjednoczonych wstrzymanie wydawania wiz obywatelom sześciu krajów muzułmańskich.
Poniedziałek 27 marca 2017

Spór o broń jądrową w ONZ

W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczęły się negocjacje na temat ogólnoświatowego zakazu broni jądrowej. Prowadzone ramach Zgromadzenia Ogólnego rozmowy bojkotuje prawie 40 krajów, w tym Stany Zjednoczone.
Niedziela 26 marca 2017

Strzelanina w klubie nocnym w Ohio

Jedna osoba nie żyje, 15 zostało rannych, w tym kilka bardzo ciężko. Zdarzenie to prawdopodobnie nie ma charakteru terrorystycznego – poinformowała miejscowa policja.
Niedziela 26 marca 2017

Obamacare pozostaje

Amerykańskim republikanom nie udało się przeforsować w Kongresie nowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Przy braku wystarczającego poparcia w Izbie Reprezentantów na wniosek Donalda Trumpa projekt ustawy zdrowotnej został wycofany. Winę za porażkę prezydent USA zrzucił na demokratów.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Dwa miliony po drugiej mediacji

Czterdziestoletni pracownik uległ wypadkowi podczas naprawy wysuwanych drzwi garażowych. Poszkodowany, wraz ze swoim współpracownikiem, mieli wymienić sprężynę rurową, która odpowiadała za podnoszenie i opuszczanie drzwi. Do wymiany potrzeba było dwóch osób ze względu na to, że sprężyna miała prawie dziewięć stop długości i ważyła niemal trzysta funtów. W celu założenia nowej części, jeden z pracowników musiał wejść na drabinę. W momencie, gdy drugi podał mu sprężynę, drabina zachwiała się i mężczyzna spadł wraz z nią na ziemię. Na miejsce przyjechała karetka, która zabrała pracownika do szpitala.
Niedziela 26 marca 2017

Wyzwania dla poetów

Głównym celem Polish American Poets Academy, Inc., założonej w roku 2003 przez Barbarę Aleksandrowicz, jest wspieranie o promocja Polaków w USA, którym coś w duszy gra i kochają poezję. Jednym z istotnych elementów tej działalności są konkursy poetyckie.
Sobota 25 marca 2017

Pięknie tańczyli i śpiewali

8. Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Tańcu Towarzyskim odbyły się w niedzielę, 19 marca 2017 roku w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic, NJ. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.
Sobota 25 marca 2017

WYDARZENIA W AMBER U PROGU WIOSNY

W minionym tygodniu wiele się w naszym klubie działo. Co istotne, były to wydarzenia przyjemne, które dawały nam wiele radości.
Sobota 25 marca 2017

O Oświęcimiu nie wolno zapomnieć!

W Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w niedzielę, 19 marca, otwarta została historyczna wystawa "Nazi German Concentration and Extermination Camp Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau" (Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau). W uroczystości uczestniczyli konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oraz konsul generalny Izraela w Nowym Jorku Dani Dayan.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15