Prenumerata
NYC 11:47 pm | WWA 05:47 am
1 USD = 3.5989 PLN
Czwartek 21 września 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 20 września 2017

Macierewicz z misją w USA

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który rozpoczyna w środę wizytę w USA, będzie rozmawiał w amerykańskim Departamencie Obrony o kontraktach zbrojeniowych.
Środa 20 września 2017

Nadwyżka w polskim budżecie

Blisko 5 miliardów złotych wyniosła nadwyżka w budżecie po sierpniu tego roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. Według resortu, rosną też wpływy z podatków.
Wtorek 19 września 2017

Zapisy sowieckiego totalitaryzmu online

W bazie świadectw Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami imienia Witolda Pileckiego opublikowano pięćset pierwszych relacji obywateli polskich ofiar i świadków sowieckiego totalitaryzmu. Relacje zbierane były na Bliskim Wschodzie od 1943 roku wśród żołnierzy Armii Andersa i towarzyszącej im ludności cywilnej. Połowa tych dokumentów została przetłumaczona na język angielski.

Wtorek 19 września 2017

Loty z Nowego Jorku do Baranowa?

Centralny Port Komunikacyjny powstanie w okolicach miejscowości Baranów na Mazowszu - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Informacja została potwierdzona przez dwa wiarygodne źródła.
Poniedziałek 18 września 2017

Nagrody Żabińskich dla ratujących Żydów

Zgodnie podkreślają, że pomoc Żydom uważali za obowiązek sumienia. Dziś w warszawskim ogrodzie zoologicznym otrzymali za to odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich. Jest ono przyznawane osobom, które ze względów formalnych nie zostały wyróżnione przez izraelski Instytut Yad Vashem.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15