Prenumerata
NYC 05:11 am | WWA 11:11 am
1 USD = 3.7518 PLN
Niedziela 25 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 23 stycznia 2015

Pełna lista katów z Auschwitz

Po 70 latach od zainicjowania w Polsce śledztwa przeciwko katom z Auschwitz–Birkenau, Instytut Pamięci Narodowej dysponuje pełną listą obozowych funkcjonariuszy. Do końca roku poda do publicznej wiadomości prawie 10 tysięcy nazwisk.
Piątek 23 stycznia 2015

Dwie prokuratury i dwa zdania

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście złożyła apelację od wyroków uniewinniających dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Tymczasem w drugiej z warszawskich prokuratur dziennikarze otrzymali status pokrzywdzonych.
Czwartek 22 stycznia 2015

Znikają kolejne polskie biznesy

W ciągu najbliższych dwóch tygodni swoją działalność zakończy polski sklep Starr Deli, mieszczący się przy 207 Starr Street na Brooklynie. Niepewne są także losy polskiej restauracji Neptun, znajdującej się przy 194 First Avenue na Manhattanie.
Czwartek 22 stycznia 2015

Kto wyzwolił obóz w Auschwitz?

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna uważa, że zrobili to żołnierze ukraińscy. Słowa te wywołały oburzenie w Rosji. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow nazwał je "bluźnierstwem", a dziennikarze "Rossijskoj Gaziety" – "prowokacją po polsku".
Czwartek 22 stycznia 2015

Fala dymisji w rządzie Kopacz

Rząd bez rzeczniczki i szefowej gabinetu politycznego. Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję swojej długoletniej współpracowniczki Iwony Sulik. Z pracą w KPRM pożegnał się też główny doradca szefowej rządu Adam Piechowicz, który wspólnie z Iwoną Sulik miał doradzać posłom opozycji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15