Prenumerata
NYC 08:19 am | WWA 02:19 pm
1 USD = 3.0845 PLN
Poniedziałek 28 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 27 lipca 2014

“Rażąco niskie” dodatki w MSZ

W MSZ szykują podwyżki dla polskich dyplomatów. MSZ zakłada, że ambasadorzy zarobią więcej o około 1 tys. zł, bo ich dodatki do tej pory były – jak tłumaczy biuro MSZ – “rażąco niskie”. Minimalnej zmianie ulegną natomiast płace osób pracujących na najniższych stanowiskach.
Niedziela 27 lipca 2014

Elektrownie ponad prawem

Elektrownie wiatrowe powstają wbrew lokalnym społecznościom, a często z korzyścią dla władz decydujących o ich lokalizacji. NIK krytykuje okoliczności powstawania elektrowni wiatrowych w Polsce. Izba wskazuje w raporcie, że często staje się to mimo sprzeciwu społecznego i czasem na pograniczu prawa.
Niedziela 27 lipca 2014

Piechociński zostaje

Nie było nawet próby złożenia wniosku o ocenę prezesa Piechocińskiego na Radzie Naczelnej PSL. Było za to sporo o dopłatach do gospodarstw rolnych oraz o działaniach CBA wobec Jana Burego. PSL domaga się też postępów w wyjaśnianiu tzw. afery taśmowej.
Piątek 25 lipca 2014

Seremet z falą krytyki

Posłowie krytykują prokuratora generalnego za przeszukania u Jana Burego. W piątek podczas wystąpienia na ten temat w Sejmie Andrzej Seremet mówił, że podczas akcji sprzed dwóch tygodni nie odnaleziono materiałów, które miałyby znaczenie dla czynności prowadzonych w sprawie korupcji na Podkarpaciu.
Piątek 25 lipca 2014

Repatriacja zamiera

W tym roku do Małopolski przyjechały tylko trzy osoby z Kazachstanu. Tymczasem Związek Repatriantów Rzeczypospolitej Polskiej szacuje, że do Polski chciałoby powrócić prawie 20 tysięcy potomków zesłańców. Nie wszyscy przyznają się do pochodzenia polskiego, bo obawiają się utraty pracy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15