Prenumerata
NYC 06:51 am | WWA 12:51 pm
1 USD = 3.6552 PLN
Sobota 22 lipca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 21 lipca 2017

Gość na kolonii polonijnej dzieci z USA

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odwiedził w czwartek uczestników kolonii polonijnej na której przybywają dzieci z USA. Wypoczynek dzieci organizuje Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych.
Piątek 21 lipca 2017

Dokumenty o działalności amerykańskiej Polonii

Do Archiwum Akt Nowych trafiły dokumenty polskich władz emigracyjnych ze Stanów Zjednoczonych. Są to archiwalia wytworzone przez Radę Narodową w latach 1952 - 53. Zbiór przekazał Archiwum historyk, profesor Sławomir Cenckiewicz.

Piątek 21 lipca 2017

Kradzież izraelskiej artystki w Auschwitz

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie kradzieży eksponatów przez izraelską artystkę. Studentka sztuki i wnuczka ocalałych z Holokaustu przyznała się, że ukradła z terenu Miejsca Pamięci kilka przedmiotów.
Czwartek 20 lipca 2017

Gorąca atmosfera przed Sejmem

Utrzymująca się gorąca atmosfera w Sejmie i dookoła Sejmu to efekt dyskusji o reformie sądownictwa. Demonstracje we wtorek zabezpieczało blisko 2 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze wylegitymowali w sumie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie wniosków o ukaranie.
Środa 19 lipca 2017

Prezydent stawia ultimatum rządowi

Prezydent zgłosił do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekt przewiduje wybór członków Rady przez większość trzech piątych Sejmu. Andrzej Duda zapowiedział, że nie podpisze nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli jego projekt nie zostanie uchwalony.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15