Prenumerata
NYC 08:13 am | WWA 02:13 pm
Niedziela 23 września 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 21 września 2018

Odszedł zwyczajnie niezwyczajny człowiek

"Tomku, Polonia jest lepsza dzięki Tobie. Będziemy się razem gromadzić i wspierać, tak jak tego chciałeś". "Był tu tak krótko, jakby miał nam tylko pokazać, jak należy żyć, co się liczy i co jest najważniejsze". Tak znajomi i przyjaciele mówią o Tomku Eiderze, biznesmenie o wielkim sercu, który pomoc potrzebującym uważał za swój obowiązek. Ten zwyczajnie niezwyczajny człowiek zmarł nagle 13 września.
Środa 19 września 2018

Polonijny filantrop

Znany polonijny biznesmen i filantrop, który wspierał wiele organizacji oraz inicjatyw, Chester (Czesław) Lobrow, zmarł w sobotę, 15 września. Miał 74 lata.
Piątek 14 września 2018

Język polski w amerykańskiej szkole na Ridgewood

Wraz z początkiem roku szkolnego w Nowym Jorku zaczął obowiązywać kolejny dwujęzyczny polsko-angielski program nauczania. Od 5 września język polski został wprowadzony w trzech klasach w PS 71 na Ridgewood.
Czwartek 13 września 2018

Polka z Florydy nagrodzona

Pod Tatrami przyznano nagrody w konkursie fotograficznym "Żywioł folkloru". Konkurs już od kilku lat towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który obchodził w tym roku złote gody, czyli 50-lecie istnienia.
Piątek 07 września 2018

Kongres 60 Milionów w Rzeszowie

W Jasionce koło Rzeszowa zakończył się 31 sierpnia Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii. Zorganizowany z inicjatywy samej Polonii kongres trwał 2 dni. Przybyli z całego świata uczestnicy rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie Polski, budowaniu pozytywnego wizerunku Polski i Polaków w świecie oraz o współpracy międzynarodowej przedsiębiorców poprzez integrację polskich i polonijnych środowisk biznesowych i naukowych, a także kulturalnych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15