Prenumerata
NYC 10:29 pm | WWA 03:29 am
Sobota 24 marca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 23 marca 2018

Offsetowe umowy z amerykańskimi firmami podpisane

Podpisano umowę offsetową do programu "Wisła" związaną z zakupem przez Polskę zestawów Patriot - poinformowało ministerstwo obrony narodowej.
Środa 21 marca 2018

Adam Kwiatkowski persona non grata na Ukrainie?

Radni obwodu lwowskiego domagają się zakazu wjazdu na Ukrainę dla dobrze znanego amerykańskiej Polonii ministra kancelarii prezydenta Adama Kwiatkowskiego. Lwowscy deputowani zwrócili się z apelem w tej sprawie między innymi do prezydenta Petra Poroszenki, Służby Bezpieczeństwa oraz ukraińskiego MSZ.
Środa 21 marca 2018

Szef MSZ o roli Polonii

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w expose dotyczącym kierunków polskiej polityki zagranicznej zwrócił uwagę na znaczenie Polonii w budowaniu narodowej wspólnoty. Przypomniał, że poza granicami Polski żyje obecnie około 20 milionów naszych rodaków lub osób o polskich korzeniach. "Pamiętamy o niej zwłaszcza w roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania niepodległości" - dodał.
Środa 21 marca 2018

Samoloty LOT w narodowych barwach

Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O szczegółach poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Już w przyszłym tygodniu na wszystkich samolotach pojawią się naklejki ze stylizowanym napisem „niepodległa”. Natomiast jesienią pojawią się dwa samoloty w narodowych barwach.
Wtorek 20 marca 2018

LOT-em na Hawaje

Polskie Linie Lotnicze LOT podpiszą porozumienie z liniami Alaska Airlines. Amerykański przewoźnik obsługuje kilkadziesiąt połączeń krajowych i kilka zagranicznych.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 22 marca 2018

Na drogi wyjechał TIR z napisem #GermanDeathCamps

Po drogach w Stanach Zjednoczonych zaczął jeździć TIR, na którym umieszczono napis #GermanDeathCamps, czyli niemieckie obozy śmierci. Akcja ma charakter edukacyjny i jest skierowana do amerykańskiego społeczeństwa. Prowadzi ją chicagowski oddział Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Piątek 16 marca 2018

Coraz groźniej w dzielnicy popularnej wśród Polaków • Zabójstwo na Ridgewood

24-letni mieszkaniec Glandale nie żyje, a dwóch innych w wieku 23 i 26 lat z ranami ciętymi znalazło się w szpitalu. Do tragicznego zdarzenia doszło w bardzo niebezpiecznym rejonie Ridgewood.
Wtorek 13 marca 2018

Wypadek helikoptera spowodowany przez plecak pasażera?

Komisja badania wypadków lotniczych prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy do jakiej doszło w niedziele w Nowym Jorku. Po godz. 7 wiecz. do East River runął helikopter. Na pokładzie było sześć osób. Przeżył tylko pilot.
Poniedziałek 12 marca 2018

O skarbach zrabowanych w szwedzkim potopie

W środę, 14 marca w nowojorskim Explorers Club przy 46 E. 70th Street, odbędzie się światowa premiera filmu "Uratowane z potopu" – o poszukiwaniach drogocennych przedmiotów zrabowanych z Warszawy w XVII w. Twórcami tego filmu są Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik.
Niedziela 11 marca 2018

“Utrzymać wielkość Ameryki”

Choć do wyborów prezydenckich w USA jeszcze ponad dwa i pół roku Donald Trump już ujawnił hasło swojej kolejnej kampanii. Podczas wiecu w Pensylwanii prezydent USA poinformował, że będzie ono brzmiało „Utrzymać Wielkość Ameryki”. Donald Trump chwalił się swoimi sukcesami gospodarczymi i w polityce zagranicznej.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 19 marca 2018

Śniadanie Wielkanocne z królem Jagiełłą

Po raz 19. Polonia będzie mogła wziąć udział w świątecznym spotkaniu w Central Parku. W tym roku Śniadanie Wielkanocne odbędzie się 1 kwietnia, w godzinach popołudniowych i tradycyjnie będzie miało miejsce obok pomnika Króla Władysława Jagiełły.
Piątek 16 marca 2018

Coraz groźniej w dzielnicy popularnej wśród Polaków • Zabójstwo na Ridgewood

24-letni mieszkaniec Glandale nie żyje, a dwóch innych w wieku 23 i 26 lat z ranami ciętymi znalazło się w szpitalu. Do tragicznego zdarzenia doszło w bardzo niebezpiecznym rejonie Ridgewood.
Środa 14 marca 2018

Kardynał Dziwisz w Knoxville

Kardynał Stanisław Dziwisz był gościem honorowym uroczystości konsekracji katedry Najświętszego Serca Jezusa w diecezji Knoxville w Tennessee, którą 30 lat temu założył św. Jan Paweł II.
Czwartek 08 marca 2018

Pomóżmy Natalii wygrać z rakiem

"Moim marzeniem jest doczekać Pierwszej Komunii Świętej moich córek. Ale nic nie planuję. Boję się bardzo, że nie doczekam nawet lata, które tak bardzo lubię" – napisała na stronie Fundacji Siepomaga Natalia Grad, która walczy z nowotworem śródpiersia. Znajomi próbują pomóc jej rodzinie zebrać pieniądze na kosztowne leczenie.
Czwartek 08 marca 2018

Wieczór Polonii w Linden

W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Archidiecezjalnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Linden, NJ, po raz kolejny odbędzie się Wieczór Polonii Amerykańskiej połączony z pokutą i zawierzeniem osobistych problemów Chrystusowi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15