Prenumerata
NYC 01:17 pm | WWA 07:17 pm
1 USD = 3.7709 PLN
Piątek 23 czerwca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 23 czerwca 2017

Kukiz’15 chce odszkodowania za polskiego kierowcę

Posłowie klubu Kukiz'15 domagają się od Francji wypłaty odszkodowania dla rodziny Polaka, który zginął w wypadku w Calais. Doszło do niego we wtorek na autostradzie A16 przez barykadę wzniesioną przez imigrantów. 

Czwartek 22 czerwca 2017

Sejm za możliwością leczenia marihuaną

Sejm uchwalił ustawę dopuszczającą wykorzystanie marihuany w medycynie. Susz z ziela konopii będzie sprowadzany z zagranicy, preparat będzie wytwarzany w aptekach, chorzy będą go mogli uzyskać na receptę od lekarza.

Czwartek 22 czerwca 2017

Trump wybrał miejsce przemówienia w Warszawie

Prezydent USA Donald Trump 6 lipca wygłosi publiczne przemówienie przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich w Warszawie.
Środa 21 czerwca 2017

Amerykański Gulfstream dla polskich VIP-ów

Pierwszy mały samolot dla VIP-ów już w Polsce. Maszyna G-550 Gulfstream wylądowała przed południem na wojskowej części lotniska na Okęciu. Tuż po wylądowaniu samolot został nazwany "Książę Józef Poniatowski" oraz poświęcony.

Środa 21 czerwca 2017

Syn Tuska przed komisją śledczą

Przed sejmową komisją śledczą do sprawy Amber Gold zeznawał Michał Tusk. Syn byłego premiera przyznał, że rekomendował kierownictwu OLT Express działania mające podważyć wiarygodność narodowego przewoźnika LOT-u.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 23 czerwca 2017

Święto flagi na Greenpoincie

Nowojorscy politycy i działacze, polski konsul i przedstawiciele wielu polonijnych organizacji, amerykańscy weterani, a także dzieci i młodzież uczcili na Greenpoincie Dzień Flagi.
Czwartek 22 czerwca 2017

Jednosypialniowe mieszkanie na Greenpoincie za 1,1 mln dolarów

Od 1,1 mln do 2,2 mln dolarów będą kosztowały nowoczesne mieszkania w najwyższym budynku na Greenpoincie, określanym jako "The Greenpoint".
Wtorek 20 czerwca 2017

Nowe, większe, nowocześniejsze MoMA

Nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA), które rocznie odwiedza ponad 3 miliony osób z całego świata, mocno się rozbudowuje. Za dwa lata będzie tam więcej przestrzeni wystawienniczej, ale też o 30 procent więcej miejsca dla zwiedzających, którzy będą mogli usiąść wśród sztuki, odpocząć albo zjeść kolację.
Poniedziałek 19 czerwca 2017

Nie żyje student uwolniony z Korei Północnej

Otto Warmbier, student Uniwersytetu Wirginia, zmarł w poniedziałek, 19 czerwca. 22-latek przez prawie półtora roku był przetrzymywany w Korei Północnej. Tam zapadł w śpiączkę. We wtorek - 13 czerwca- został przetransportowany do USA.
Poniedziałek 19 czerwca 2017

Proces Billa Cosby’ego unieważniony

Bez rozstrzygnięcia zakończył się proces amerykańskiego komika, aktora i producenta Billa Cosby'ego, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Po sześciu dniach obrad dwunastoosobowa ława przysięgłych nie była w stanie uzgodnić wspólnego werdyktu. Proces prawdopodobnie odbędzie się ponownie.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 23 czerwca 2017

Święto flagi na Greenpoincie

Nowojorscy politycy i działacze, polski konsul i przedstawiciele wielu polonijnych organizacji, amerykańscy weterani, a także dzieci i młodzież uczcili na Greenpoincie Dzień Flagi.
Czwartek 22 czerwca 2017

Uczniowie z Sienkiewicza wyróżnieni w ONZ

W siedzibie ONZ w Nowym Jorku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac, które otrzymały nagrody w międzynarodowym konkursie „I Live by the Sea”. Wśród nich znalazły się fotografie uczniów ze szkoły im. Sienkiewicza na Brooklynie.
Czwartek 22 czerwca 2017

Było wesoło, ale żegnamy cię, szkoło

„Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro – ojczyznę". Te słowa Jana Pawła II – będące szkolnym przesłaniem wybranym przez Radę Pedagogiczną w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Sienkiewicza na miniony rok szkolny – wskazywało priorytety działania.
Czwartek 22 czerwca 2017

Bal Marszałkowski 2017 w Ozone Park

Komitet Parady Pułaskiego z Ozone Park na balu 10 czerwca przedstawił marszałka i miss, którzy będą reprezentować tę dzielnicę na Paradzie Pułaskiego.
Piątek 16 czerwca 2017

Pomóżmy Marcie kupić linijkę brajlowską

Jest osobą niewidomą i samotnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Niedawno zepsuła się jej linijka brajlowska, dzięki której mogła czytać i kontaktować się z innymi. Zakup nowej przekracza jej możliwości finansowe, dlatego postanowiła zebrać potrzebne pieniądze poprzez portal GoFundMe.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15