Prenumerata
NYC 10:06 am | WWA 04:06 pm
Niedziela 20 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 19 stycznia 2019

Dwa lata prezydentury Trumpa

Mija połowa kadencji Donalda Trumpa. Dokładnie dwa lata temu został on zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są podzieleni w ocenie swego przywódcy. Publicyści mówią o burzliwym okresie w amerykańskiej polityce.
Sobota 19 stycznia 2019

Trump proponuje Demokratom kompromis

Donald Trump proponuje układ, który zakończy częściowy paraliż administracji federalnej. Prezydent USA oferuje Demokratom ustępstwa w sprawie statusu uchodźców i części nielegalnych imigrantów w zamian za fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem.
Czwartek 17 stycznia 2019

Prezydent Donald Trump: rozbudujemy tarczę antyrakietową

Prezydent Donald Trump zapowiedział rozbudowę i unowocześnienie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Ogłoszona przez przywódcę Stanów Zjednoczonych nowa strategia zakłada między innymi rozmieszczenie elementów systemu obrony przeciwrakietowej w kosmosie.
Czwartek 17 stycznia 2019

Coraz więcej przypadków zachorowań na odrę

W ciągu czterech ostatnich miesięcy w Nowym Jorku zanotowano ponad 160 przypadków zachorowań na odrę wśród dzieci. Od lat nie notowano tak wielu chorych wśród nieletnich w tym stanie. Pediatrzy mówią o początku epidemii.
Środa 16 stycznia 2019

Znak Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich

Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski zaprotestował przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano na Greenpoincie.
Polonia - Więcej wiadomośći
Sobota 19 stycznia 2019

Opłatkowe spotkanie w “Warsaw” na Greenpoincie

Świąteczno-noworoczny klimat panował podczas dorocznej uroczystości opłatkowej zorganizowanej w Polskim Domu Narodowym. Były kolędy, jasełka, wspólne życzenia, a także zabawa karnawałowa.
Wtorek 15 stycznia 2019

Polacy w USA uczcili pamięć Adamowicza

Również w Stanach Zjednoczonych Polacy uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kilkanaście osób zgromadziło się w poniedziałek wieczorem przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku by zapalić świeczkę w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska. Wśród nich byli Polacy pochodzący z Gdańska i obywatele z innych części Polski wstrząśnięci tą zbrodnią.
Sobota 12 stycznia 2019

Medal Wolności za obronę Pomnika Katyńskiego

Mistrz Andrzej Pityński, twórca pomnika Katyń 1940, który po wielomiesięcznej walce z władzami Jersey City pozostanie na stałe na dotychczasowym miejscu – na Exchange Place – wręczył głównemu przywódcy obrońców monumentu Medal Wolności, wykonany przez artystę w roku 1980. Wcześniej otrzymali go m.in. prezydent Ronald Reagan i papież św. Jan Paweł II.
Sobota 05 stycznia 2019

Świąteczne oblicze Dzieci PRL-u

Kilkanaście kolęd zawierał świąteczny repertuar Dzieci PRL-u. Ten popularny polonijny zespół dał kameralne koncerty na Greenpoincie i Ridgewood. Zorganizował także wigilijne spotkanie dla swoich przyjaciół, które odbyło się w studiu nagraniowym tej grupy.
Sobota 05 stycznia 2019

Tymoteusz Kutyła – Wschodzącą Gwiazdą Unii 2018

20-letni gimnastyk Tymoteusz Kutyła został uznany za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii 2018. To już trzeci student, który otrzymał ten zaszczytny tytuł.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15