Prenumerata
NYC 08:35 am | WWA 02:35 pm
1 USD = 3.9922 PLN
Środa 29 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 czerwca 2016

Materiały z domu Jaruzelskiego udostępnione

Fragmenty wojskowych akt personalnych Wojciecha Jaruzelskiego oraz kopie stenogramów spotkań w Magdalence z lat 1988-1989 znalazły się wśród dokumentów udostępnionych we wtorek przez Instytut Pamięci Narodowej.
Wtorek 28 czerwca 2016

Media Narodowe wchodzą w życie

Prezydent podpisał ustawę o Radzie Mediów Narodowych. Przewiduje ona utworzenie nowej instytucji – Rady Mediów Narodowych, która m.in. ma powoływać władze mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej.
Poniedziałek 27 czerwca 2016

Polska chce zmian w UE

Ograniczenie roli Komisji Europejskiej i wzmocnienie uprawnień Rady Europejskiej – to wstępne propozycje na zmiany w Unii Europejskiej po brytyjskim referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty. Mówił o tym minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak poinformował, nie jest wykluczone, że premier Beata Szydło przedstawi wstępne propozycje w czasie wtorkowego unijnego szczytu.
Poniedziałek 27 czerwca 2016

Edukacja po nowemu

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada reformę szkół. Według propozycji resortu nauka w szkole podstawowej miałaby trwać osiem lat, a w liceum – cztery lata. Oznacza to, że MEN chce wycofać się z gimnazjów.
Piątek 24 czerwca 2016

Polscy politycy o Brexicie

Obywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali w referendum o wystąpieniu tego kraju z Unii Europejskiej. Wynik głosowania i jego skutki komentowali politycy partii sejmowych i ugrupowań pozaparlamentarnych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15