Prenumerata
NYC 04:30 am | WWA 10:30 am
1 USD = 3.6277 PLN
Środa 23 sierpnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 sierpnia 2017

Postępowanie karne przeciw Wałęsie

Pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej prowadzi postępowanie karne w sprawie składania fałszywych zeznań przez Lecha Wałęsę - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Postępowanie dotyczy złożenia przez Lecha Wałęsę nieprawdziwych zeznań, mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym dotyczącym dokumentów z teczki personalnej i teczki pracy TW "Bolek" znalezionej w domu Czesława Kiszczaka.
Poniedziałek 21 sierpnia 2017

Polska będzie obserwować rosyjskie ćwiczenia

Nie tylko Polska, ale też Sojusz Północnoatlantycki bacznie się przygląda przygotowaniom do ćwiczeń Zapad'17, które odbędą się w połowie września na Białorusi. Tak mówił na konferencji prasowej wiceszef MON Michał Dworczyk.
Poniedziałek 21 sierpnia 2017

ZDF odmawia przeprosin za “polskie obozy”

Były więzień Auschwitz Karol Tendera domaga się przeprosin od niemieckiej telewizji ZDF za użyte przez nią określenie “Polskie obozy śmierci". Stacja wzbrania się przed wykonaniem w pełni wyroku krakowskiego sądu, który to nakazał. Twierdzi bowiem, że polskie sądy nie są niezależne.
Czwartek 17 sierpnia 2017

Konkursy Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło dwa konkursy związane z publikacjami historyczno-naukowymi. Pierwszy dotyczy promocji historii Polski, a drugi historii polskiej dyplomacji. Prace należy zgłaszać do 15 września br.
Czwartek 17 sierpnia 2017

Szef PiS o relacjach polsko-żydowskich

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozmawiał z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce o relacjach polsko-żydowskich.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15