Prenumerata
NYC 11:19 am | WWA 05:19 pm
Niedziela 20 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 19 stycznia 2019

Dwa lata prezydentury Trumpa

Mija połowa kadencji Donalda Trumpa. Dokładnie dwa lata temu został on zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są podzieleni w ocenie swego przywódcy. Publicyści mówią o burzliwym okresie w amerykańskiej polityce.
Sobota 19 stycznia 2019

Trump proponuje Demokratom kompromis

Donald Trump proponuje układ, który zakończy częściowy paraliż administracji federalnej. Prezydent USA oferuje Demokratom ustępstwa w sprawie statusu uchodźców i części nielegalnych imigrantów w zamian za fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem.
Czwartek 17 stycznia 2019

Prezydent Donald Trump: rozbudujemy tarczę antyrakietową

Prezydent Donald Trump zapowiedział rozbudowę i unowocześnienie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Ogłoszona przez przywódcę Stanów Zjednoczonych nowa strategia zakłada między innymi rozmieszczenie elementów systemu obrony przeciwrakietowej w kosmosie.
Czwartek 17 stycznia 2019

Coraz więcej przypadków zachorowań na odrę

W ciągu czterech ostatnich miesięcy w Nowym Jorku zanotowano ponad 160 przypadków zachorowań na odrę wśród dzieci. Od lat nie notowano tak wielu chorych wśród nieletnich w tym stanie. Pediatrzy mówią o początku epidemii.
Środa 16 stycznia 2019

Znak Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich

Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski zaprotestował przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano na Greenpoincie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15