Prenumerata
NYC 08:19 am | WWA 02:19 pm
1 USD = 3.9337 PLN
Czwartek 28 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 27 lipca 2016

Komisja Europejska znów nalega na Polskę

Komisja Europejska chce, by polski rząd opublikował zaległe orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Bruksela przechodzi do drugiego etapu procedury praworządności wobec Polski, rozpoczętej w styczniu. Polska ma trzy miesiące na zastosowanie się do zaleceń.
Wtorek 26 lipca 2016

Katolicki ksiądz zabity przez islamistów

W jednym z kościołów we Francji w mieście Rouen w Normandii dwaj osobnicy mówiący o sobie jako przedstawiciele Państwa Islamskiego, uzbrojeni w noże zamordowali dwie osoby – w tym katolickiego księdza – po czym zostali zastrzeleni przez policję.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Rosjanie jednak pojadą do Rio

Rosyjska flaga będzie powiewać na igrzyskach w Rio de Janeiro. Oficjalnie potwierdził tę informację prezydent Olimpijskiego Komitetu Rosji Aleksandr Żukow. Nie będzie natomiast w Brazylii prezydenta Władimira Putina. Gospodarz Kremla zrezygnował z zaproszenia na ceremonię otwarcia.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Fala terroryzmu w Niemczech

W ciągu 72 godzin w Niemczech doszło do trzech zamachów przeprowadzonych przez imigrantów. Najkrwawszy z nich wydarzył się w piątek w Monachium, podczas którego 18-letni Irańczyk zabił 9 osób, a 34 ranił.
Piątek 22 lipca 2016

Pozew przeciw Czechom za śmieci w Polsce

Komisja Europejska pozwała Czechy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odpady toksyczne wywiezione do Polski. Mimo upomnień władze w Pradze nie usunęły 20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów przywiezionych do naszego kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15