Prenumerata
NYC 02:08 am | WWA 08:08 am
1 USD = 3.9814 PLN
Niedziela 23 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 21 października 2016

Powód aneksji Krymu przez Rosję

Rosja anektowała Krym, żeby nie dopuścić do pojawienia się w tym rejonie jednostek NATO. Taką sugestię przedstawiła w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety "Tages-Anzeiger" szefowa Rady Federacji Walentina Matwijenko.
Czwartek 20 października 2016

Deklaracja Polski i Ukrainy

Ukraińska Rada Najwyższa przyjęła Deklarację Pamięci i Solidarności Polski i Ukrainy. Podobną deklarację ma przyjąć również polski parlament. W dokumencie mowa jest o wspólnych wrogach drugiej wojny światowej i o wspólnym współczesnym zagrożeniu ze strony Rosji.
Czwartek 20 października 2016

Putin z wizytą w Berlinie

Do końca listopada ma powstać plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy, bazujący na porozumieniach z Mińska. Uzgodnili to przywódcy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji, którzy spotkali się w Berlinie.
Środa 19 października 2016

Nowak zbuduje ukraińskie drogi

Sławomir Nowak będzie budować ukraińskie drogi. Były minister transportu za rządów PO Sławomir Nowak pokieruje ukraińską państwową agencją dróg samochodowych. Nowego pełniącego obowiązki Ukrawtodoru przedstawił premier Wołodymyr Hrojsman na posiedzeniu rządu.
Środa 19 października 2016

Rosyjski haker zatrzymany w Czechach

Czeska policja zatrzymała obywatela Rosji, poszukiwanego za ataki hackerskie na strony internetowe amerykańskich instytucji i firm. Mężczyznę namierzono dzięki współpracy czeskiej policji, amerykańskiego FBI i Interpolu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15