Prenumerata
NYC 02:28 pm | WWA 08:28 pm
1 USD = 3.9236 PLN
Wtorek 28 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Dwa miliony po drugiej mediacji

Czterdziestoletni pracownik uległ wypadkowi podczas naprawy wysuwanych drzwi garażowych. Poszkodowany, wraz ze swoim współpracownikiem, mieli wymienić sprężynę rurową, która odpowiadała za podnoszenie i opuszczanie drzwi. Do wymiany potrzeba było dwóch osób ze względu na to, że sprężyna miała prawie dziewięć stop długości i ważyła niemal trzysta funtów. W celu założenia nowej części, jeden z pracowników musiał wejść na drabinę. W momencie, gdy drugi podał mu sprężynę, drabina zachwiała się i mężczyzna spadł wraz z nią na ziemię. Na miejsce przyjechała karetka, która zabrała pracownika do szpitala.
Niedziela 26 marca 2017

Wyzwania dla poetów

Głównym celem Polish American Poets Academy, Inc., założonej w roku 2003 przez Barbarę Aleksandrowicz, jest wspieranie o promocja Polaków w USA, którym coś w duszy gra i kochają poezję. Jednym z istotnych elementów tej działalności są konkursy poetyckie.
Sobota 25 marca 2017

Pięknie tańczyli i śpiewali

8. Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Tańcu Towarzyskim odbyły się w niedzielę, 19 marca 2017 roku w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic, NJ. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.
Sobota 25 marca 2017

WYDARZENIA W AMBER U PROGU WIOSNY

W minionym tygodniu wiele się w naszym klubie działo. Co istotne, były to wydarzenia przyjemne, które dawały nam wiele radości.
Sobota 25 marca 2017

O Oświęcimiu nie wolno zapomnieć!

W Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w niedzielę, 19 marca, otwarta została historyczna wystawa "Nazi German Concentration and Extermination Camp Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau" (Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau). W uroczystości uczestniczyli konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oraz konsul generalny Izraela w Nowym Jorku Dani Dayan.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15