Prenumerata
NYC 07:09 pm | WWA 01:09 am
1 USD = 3.8003 PLN
Poniedziałek 02 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 maja 2016

Za 3,5 roku polonijny senator

Już w następnych wyborach parlamentarnych Polonia wybierze swojego senatora. Jak zapowiada wiceszef MSZ Jan Dziedziczak, taka osoba ma zabiegać o interesy Polaków rozsianych po świecie.
Poniedziałek 02 maja 2016

Nowelizacja Karty Polaka coraz bliżej

Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak chce, by ustawy repatriacyjna i o Karcie Polaka zostały przyjęte jeszcze w tym roku. Pierwszy z dokumentów nie trafił jeszcze do parlamentu, zaś przepisy o Karcie Polaka w piątek przyjął Senat.
Poniedziałek 02 maja 2016

Dzień Flagi w Polsce

W całej Polsce w poniedziałek odbywały się uroczystości i wydarzenia związane z Dniem Flagi. W Warszawie uczestniczyli w nich przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
Poniedziałek 02 maja 2016

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja w Polsce to nie tylko Dzień Flagi, ale także święto Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji były życzenia dla rodaków mieszkających poza krajem, a także prezent dla uczniów szkół polonijnych.
Sobota 30 kwietnia 2016

Zbadają polski wątek “Panama Papers”

Specjalny zespół prokuratorów zbada polskie wątki w aferze "Panama Papers" – informuje na swojej stronie Prokuratura Krajowa. W skład zespołu wejdą prokuratorzy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przedstawiciele kontroli skarbowej i resortu finansów.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 29 kwietnia 2016

Utrudnienia przy Queens Midtown Tunnel

Dwumiesięczne utrudnienia w ruchu czekają na kierowców korzystających z Queens Midtown Tunnel. W piątek, 29 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe obejmujące dwa wyjazdowe pasy prowadzące na północną część Manhattanu (Uptown).
Piątek 29 kwietnia 2016

Uber testuje kary dla pasażerów

Od 5 do 10 dolarów będą wynosić kary za anulowanie zamówienia oraz zbyt długie oczekiwanie kierowcy na pasażera korzystającego z taksówki sieci Uber. Firma aktualnie testuje nowe taryfikatory.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Zniknie prawie 80 sklepów sieci Sears i Kmart

Zarząd Sears Holdings poinformował o zamknięciu 78 sklepów należących do tej spółki. Likwidacji ulegnie 10 oddziałów sieci Sears oraz 68 sklepów Kmart.
Czwartek 28 kwietnia 2016

ONZotwski kongres w obronie prześladowanych chrześcijan

W siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozpoczyna się dziś trzydniowy kongres dotyczący prześladowanych chrześcijan.
Środa 27 kwietnia 2016

Sezonowa praca czeka

Kilkaset ofert pracy czeka na osoby szukające wakacyjnego zatrudnienia. Do najbliższego czwartku na Coney Island organizowane są targi pracy. By wziąć w nich udział, należy mieć ukończony 18. rok życia.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 maja 2016

Miliony za stopień

Do wypadku często dochodzi w prozaicznych momentach dnia codziennego. Wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. W takich okolicznościach obrażeń doznała pasażerka miejskiego autobusu.
Piątek 29 kwietnia 2016

Szefowa polskiego rządu w Amerykańskiej Częstochowie

Dzień 23 kwietnia 2016 roku dla Amerykańskiej Częstochowy był dniem historycznym. Po raz pierwszy w progach sanktuarium maryjnego stanął premier polskiego rządu.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Polak szefem nowojorskich klubów - Sezon motocyklowy rozpoczęty

Poświęceniem swoich pojazdów miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli nowy sezon motocyklowy. Uroczystość odbyła się na Greenpoincie przed siedzibą polonijnego oddziału klubu motocyklowego Unknown Biker’s, którego prezes Daniel Sadowski awansował ostatnio na szefa 25 podobnych organizacji zrzeszających motocyklistów oraz kierowców samochodowych.
Środa 27 kwietnia 2016

Wieczór papieski i rocznica chrztu Polski w katedrze św. Patryka

Koncert chóralno-organowy uświetnił tegoroczny wieczór papieski organizowany od 11 lat przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w katedrze św. Patryka na Manhattanie. Był on połączony z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski i odbył się w niedzielę, 24 kwietnia.
Środa 27 kwietnia 2016

Studenci odebrali swoje stypendia

Katarzyna Golec, Maksymilian Kubis, Maria Serwatka oraz Tomasz Pustelny to tegoroczni laureaci stypendiów ufundowanych przez Organizację Studentów Polskich działającą w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15