Prenumerata
NYC 01:18 pm | WWA 07:18 pm
1 USD = 3.8460 PLN
Piątek 26 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 26 sierpnia 2016

Reprywatyzacja w stolicy wstrzymana

Hanna Gronkiewicz-Waltz wstrzymuje wszystkie zwroty nieruchomości w Warszawie. To efekt nieprawidłowości przy reprywatyzacji działki przy ulicy Chmielnej 70, która znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.
Piątek 26 sierpnia 2016

E-maile pogrążą prezesa TK?

Portal TVP.info dotarł do treści e-maili, jakie przesyłali sobie sędziowie TK Andrzej Rzepliński, Stanisław Biernat i Marek Zubik. Według korespondencji sędziowie TK chcą najważniejsze wyroki wydać jeszcze przed końcem kadencji obecnego prezesa. Pracują także nad nowym regulaminem, który “obejdzie” znowelizowaną przez Sejm uchwałę o TK.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Pilot dywizjonu 303 pochowany z honorami

Na cmentarzu miłostowskim w Poznaniu zostały pochowane prochy kapitana Kazimierza Spornego. Był on jedną z legend Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, pilotem dywizjonów 302 i 303.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie obligacje rozchwytywane w Chinach

Polska jest pierwszym krajem w Europie, który wyemitował obligacje w walucie Chin. Na tamtejszym rynku rząd sprzedał papiery warte ponad miliard 700 milionów złotych. Resort po emisji dokonał zmiany waluty zobowiązania na euro.
Środa 24 sierpnia 2016

List gończy za szpiegiem

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poszukuje listem gończym porucznika rezerwy, podejrzanego o szpiegostwo. To 41-letni Piotr Capała, zamieszkały w Puławach, były żołnierz 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 26 sierpnia 2016

Huragany mogą się nam dać we znaki

Władze południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Karaibów ostrzegają swych obywateli przed atakami huraganów. Ich nasilenie wypada między połową sierpnia a połową października. Już w najbliższy weekend mogą znacząco dać się we znaki mieszkańcom tych regionów.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Whole Foods wspiera greenpoincką bibliotekę

Ponad 19 tys. dolarów przekazał Whole Foods na rzecz biblioteki publicznej na Greenpoincie, w której niebawem powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie filmy nagrodzone w USA

Dwa polskie filmy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island. Nagrody zdobyły tam: krótkometrażowy obraz Darii Woszek "Hycel" oraz film dokumentalny "Dwa światy" Macieja Adamka.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie w sprawie schroniska na Maspeth

Rada Dzielnicy nr 5 na Queensie – obejmująca swoim zasięgiem Glendale, Maspeth, Middle Village oraz Ridgewood – organizuje kolejne publiczne spotkanie dotyczące uruchomienia schroniska w miejscu hotelu Holiday Inn Express na Maspeth.
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 25 sierpnia 2016

Dni Poradnictwa ZUS już w październiku

W dniach od 4 do 6 października w nowojrskiej metropolii gościć będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i na spotkaniach z Polonią odpowiadać będą na pytania dotyczące świadczeń emerytalnych.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Mariusz i Paweł potrzebują naszej pomocy

Wyjechali z grupą kolegów motocyklistów z Nowego Jorku i New Jersey na przejażdżkę. W drodze powrotnej, po zmroku, Paweł i Mariusz ulegli wypadkowi. Obaj leżą teraz w szpitalu i walczą o życie.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Porcelanowe rzeźby Izabeli Goli

Do soboty, 27 sierpnia, w 776 Residency Space w brooklyńskiej dzielnicy Bushwick można oglądać prace Izabeli Goli. Są one częścią wystawy pt. "The Three Kinds of Phenomenon/ Obejcts".
Czwartek 25 sierpnia 2016

Harcerski turniej zakończony

Sześciu zawodników wzięło udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez ZHP, Szczep NY. Turniej odbył się przy kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie upamiętniające polskie rocznice

Liga Morska Oddział Pomorze II im. św. JPII, z siedzibą przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ozone Park, corocznie, w ramach swojej polonijnej działalności, organizuje spotkania upamiętniające dzieje narodu polskiego. Tym razem odbyło się ono w niedzielę, 7 sierpnia, w celu uczczenia Święta Żołnierza Polskiego, powstania warszawskiego oraz Święta Morza.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15