Prenumerata
NYC 06:00 pm | WWA 12:00 am
1 USD = 3.9059 PLN
Niedziela 14 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 12 lutego 2016

Odznaczona kapitan AK

Prezydent odznaczył stuletnią kombatantkę i działaczkę konspiracyjną. Maria Mirecka-Loryś to kapitan Armii Krajowej, która w 1937 roku wstąpiła do Młodzieży Wszechpolskiej i do dziś jest zaangażowana w pomoc dla Polaków na Wschodzie. Od lat aktywnie współpracuje z Polsko-Amerykańską Fundacją Kultury na Florydzie.
Piątek 12 lutego 2016

Polsko-amerykańskie rozmowy

O aktualnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego, współpracy polsko-amerykańskiej i przygotowaniach do szczytu NATO w Warszawie rozmawiali w piątek w Warszawie minister Witold Waszczykowski i Victoria Nuland, asystentka sekretarza stanu USA.
Piątek 12 lutego 2016

Bez śledztwa ws. inwigilacji dziennikarzy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanej inwigilacji dziennikarzy przez policjantów, badających tak zwaną aferę taśmową.
Czwartek 11 lutego 2016

Policja bez szefa

Komendant główny policji odchodzi po dwóch miesiącach pracy na stanowisku. "Dotknąłem układów, które od lat były w policji, i zostałem zaatakowany" – powiedział na konferencji prasowej.
Czwartek 11 lutego 2016

Sejm za “Rodziną 500 Plus”

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 Plus". Zgodnie z programem świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 14 lutego 2016

Zmarł konserwatywny sędzia Scalia

W Stanach Zjednoczonych w wieku 79 lat zmarł konserwatywny sędzia Sądu Najwyższego Antonin Scalia. Jego śmierć może doprowadzić do zmiany ideologicznego układu sił w Sądzie Najwyższym, a w konsekwencji – poważnej zmiany amerykańskiego systemu prawnego.
Sobota 13 lutego 2016

Niebotyczne czynsze komercyjne - Bedford Avenue w cenie

Sześć przecznic nieopodal Bedford Avenue na Williamsburgu to najdroższy rejon na Brooklynie oraz jeden z najdroższych w całych Stanach Zjednoczonych.
Piątek 12 lutego 2016

Obywatele Polski aresztowani na Florydzie

39-letni Zenon Szynkler oraz 36-letni Adamo Czerner są podejrzani o włamanie do domu w Lady Lake i kradzież srebrnych sztućców wartości ponad 40 tys. dolarów. Obaj zostali aresztowani i osadzeni w Sumter County Detention Center na Florydzie.
Piątek 12 lutego 2016

Clinton kontra Sanders, czyli starcie podczas debaty

Walczący o nominację z ramienia Partii Demokratycznej Bernie Sanders i Hillary Clinton starli się podczas czwartkowej debaty telewizyjnej, która odbyła się w Wisconsin. Była sekretarz stanu zarzuciła senatorowi z Vermont krytykowanie Obamy. Sanders z kolei wytknął Clinton przyjaźń z Henrym Kissingerem.
Piątek 12 lutego 2016

Czeka nas przejmujące zimno

Jak zapowiadają meteorolodzy, kilka najbliższych dni w metropolii nowojorskiej będzie najzimniejszych nie tylko w tym roku, ale od początku tej zimy. Termometry w sobotę w nocy pokażą ok. 0 st. Fahrenheita, czyli ok. -17 st. Celsjusza. Podmuchy wiatru, osiągające do 35 mil na godzinę, sprawią, że odczuwalna temperatura będzie o wiele niższa.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 12 lutego 2016

Nie żyje Witold Sulimirski

W środę, 10 lutego, zmarł Witold Sulimirski, znany międzynarodowy bankier, filantrop oraz działacz społeczny, przewodniczący i członek zarządu wielu polonijnych organizacji, przedstawiciel tzw. emigracji londyńskiej. Miał 82 lata.
Czwartek 11 lutego 2016

“Nie tylko wizyta u Stalina”

Krystyna Piórkowska wygłosi 16 lutego wykład w Instytucie Józefa Piłsudskiego pt. "Nie tylko wizyta u Stalina. Ks. Stanisław Orlemański i jego bracia".
Środa 10 lutego 2016

UNESCO wesprze uroczystości kościuszkowskie

Przyszłoroczne obchody związane z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki swoim patronatem obejmie UNESCO.
Wtorek 09 lutego 2016

Tragedia na Greenpoincie - Śmierć polskiego rowerzysty

54-letni Marian Wojciech Baran poniósł śmierć w wyniku upadku z roweru na jednej z greenpoinckich ulic. Zgon Polaka został stwierdzony po przewiezieniu go do szpitala.
Sobota 06 lutego 2016

Polka wśród najlepszych tancerzy - Miłość niejedną ma twarz

Ania Matlewska, finalistka 7. edycji programu "You Can Dance", zaprezentowała swoje umiejętności podczas Choreography Showcase 2016. Była jedyną Polką biorącą udział w tym pokazie, w którym reprezentowała jednocześnie The Martha Graham School.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15