Prenumerata
NYC 07:22 am | WWA 01:22 pm
1 USD = 3.1942 PLN
Czwartek 28 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 sierpnia 2014

MADE IN POLAND niemile widziane

Część producentów znad Wisły nie chce, żeby ich towary były kojarzone z Polską. O ile surowce, żywność, czy materiały dla budownictwa, pochodzące z naszego kraju, sprzedają się dobrze, to nie jesteśmy kojarzeni jako producent na przykład towarów luksusowych.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rosja się nie zatrzyma - niepokojące słowa gen. Skrzypczaka

"Nie oszukujemy się. Mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska" – ocenia w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" były wiceszef MON generał Waldemar Skrzypczak. Jak twierdzi, polska armia tylko przez trzy dni powstrzymywałaby Rosjan przed wejściem do Warszawy.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rolnicy rozczarowani systemem rekompensat

W wtorek jedziemy do Brukseli, by walczyć o przetrwanie, nie wykluczamy także protestów" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Stanisław Bartman, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Nie tylko producenci, ale także minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uważa, że brukselska propozycja rekompensat dla rolników jest skandaliczna.
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

To był IV rozbiór Polski

W sobotę minęła 75. rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Tajny protokół i porozumienie o nieagresji zawarte w Moskwie pomiędzy ministrami spraw zagranicznych III Rzeszy i Związku Radzieckiego było de facto czwartym rozbiorem Polski.
Niedziela 24 sierpnia 2014

Motocyklem na samochodowe prawko

Od niedzieli w Polsce można prowadzić motocykl posiadając tylko uprawnienia samochodowe. Z takiej możliwości mogą skorzystać kierowcy mający prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 sierpnia 2014

Wolne miejsca w przedszkolach i zerówkach - Zapisz swoje dziecko

Niespełna półtora tygodnia przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego pojawiły się dodatkowe miejsca w bezpłatnych, publicznych przedszkolach na Brooklynie.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Poszukiwani włamywacze z Greenpointu

Policjanci z 94. posterunku na Greenpoincie poszukują dwóch złodziei, którzy w ciągu niecałego tygodnia dokonali dwóch oddzielnych włamań do mieszkań w polskiej dzielnicy. Zostały także opublikowane ich zdjęcia.
Środa 27 sierpnia 2014

Polak uratował tonącego w East River

Artur Mierzejewski, mieszkaniec Kew Gardens Hills, uratował w poniedziałek nowojorczyka, który tonął w Rzece Wschodniej u wybrzeży Long Island City.
Środa 27 sierpnia 2014

Republikanie ostrzegają Obamę w sprawie imigracji

Podczas, gdy Biały Dom potwierdza, że prezydent Barack Obama rozważa zmiany w przepisach imigracyjnych, które mogą wykraczać nawet poza odroczenie deportacji, republikanie ostrzegają, że jeżeli prezydent zadziała na własną rękę, to może się pożegnać z postępem w sprawie reformy imigracyjnej.
Środa 27 sierpnia 2014

Ofiary holokaustu krytykują ataki Izraela

Ponad 300 ofiar holokaustu wykupiło reklamę w weekendowym wydaniu gazety "New York Times". Wyrażają w niej swoje oburzenie działaniami Izraela w Strefie Gazy.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 sierpnia 2014

Wolne miejsca w przedszkolach i zerówkach - Zapisz swoje dziecko

Niespełna półtora tygodnia przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego pojawiły się dodatkowe miejsca w bezpłatnych, publicznych przedszkolach na Brooklynie.
Wtorek 26 sierpnia 2014

W przestworza w rajstopach…

Jeszcze do niedawna podróż samolotem była dla mnie fajną przygodą... W tym roku, pod wpływem lekcji pokory, jaką mi zaserwowano, było mniej fajnie. A stało się to pod wpływem strachu przed terroryzmem, który narzucił pewne reguły zachowań.
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

Rocznicowe spotkanie przy Pomniku Katyń w Jersey City

Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej, Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej – Oddział II oraz Kongres Polonii Amerykańskiej mają zaszczyt zaprosić całą Polonię, weteranów, harcerzy, organizacje polonijne, reprezentantów i przedstawicieli z Polski i USA, na uroczystość przy Pomniku KATYŃ 1940 na Exchange Place w Jersey City, NJ, która odbędzie się 14 września 2014 roku o godz. 13:00.
Sobota 23 sierpnia 2014

Flyboard – nową atrakcją w Nowym Jorku

Dla miłośników sportów wodnych, którzy chcieliby spróbować czegoś ekscytującego, Magda z Piotrkiem proponują w Nowym Jorku flyboard. Jest to nowa atrakcja, zapewniająca dużą dawkę niesamowitych wrażeń. Przyciągająca osoby w każdym wieku, które chcą oderwać się od codzienności.
Środa 20 sierpnia 2014

Dwie nowojorskie wystawy Marcina Ryczka

Dwie wystawy krakowskiego fotografa Marcina Ryczka mogą obejrzeć miłośnicy sztuki w Wielkim Jabłku. Jedna będzie miała miejsce w prestiżowej nowojorskiej Agora Gallery na Manhattanie, druga została otwarta w środę w kawiarni Starbucks na Greenpoincie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15