Prenumerata
NYC 05:39 pm | WWA 11:39 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Piątek 20 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

Białystok otwarty na ochotników do WOT

W Białymstoku otwarto pierwszy w Polsce punkt informacyjny dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość odbyła się z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
Piątek 20 stycznia 2017

Tryptyk Matejki odnaleziony?

"Rzeczpospolita" informuje, że udało ustalić się losy zaginionego tryptyku Jana Matejki. Do jego poszukiwań włączyło się również państwo. Według informacji gazety, niektórzy polscy muzealnicy byli sondowani kilka tygodni temu czy byliby gotowi kupić obraz Jana Matejki pod tytułem "Królowa Korony Polskiej", jak twierdzi 'Rzeczpospolita"- za 8 milionów złotych. Była to oferta jednego z domów aukcyjnych.
Czwartek 19 stycznia 2017

Telefoniczna rozmowa Szydło-May

Sytuacja Polaków mieszkających na Wyspach po Brexicie była jednym z tematów telefonicznej rozmowy premier Beaty Szydło z brytyjską premier Theresą May.

Czwartek 19 stycznia 2017

Nie żyje poseł Kukiz’15

Nie żyje Rafał Wójcikowski, poseł klubu Kukiz'15. Zginął w wypadku samochodowym na trasie S8 w okolicach Rawy Mazowieckiej - poinformowała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji.
Środa 18 stycznia 2017

Przegląd ministerstw na start

Premier Beata Szydło zapewniła, że bezpieczeństwo jest i będzie priorytetem rządu. Przegląd resortów rozpoczęła od spotkań z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

Współpracownicy Donalda Trumpa pod lupą amerykańskich służb

Amerykańskie służby sprawdzają powiązania współpracowników przyszłego prezydenta USA Donalda Trumpa z Rosjanami. Jak pisze "New York Times", w śledztwie analizowane są materiały z podsłuchanych rozmów oraz transakcje finansowe zawierane w przeszłości przez te osoby.
Piątek 20 stycznia 2017

Trwają uroczystości inauguracyjne

Msza w kościele episkopalnym, wizyta w Białym Domu, ceremonia zaprzysiężenia na stopniach Kapitolu, uroczysta parada i eleganckie bale. Tak wyglądają uroczystości inauguracji 45. prezydenta USA Donalda Trumpa, które rozpoczęły się w amerykańskiej stolicy.
Czwartek 19 stycznia 2017

Historycznie niska statystyka FDNY • Coraz mniej śmiertelnych ofiar pożarów

Rok 2016 był najbezpieczniejszy w całej historii FDNY. W wyniku obrażeń spowodowanych przez ogień śmierć poniosło 48 osób.
Czwartek 19 stycznia 2017

Prezydent Trump i jego biznesowe imperium

Jako prezydent Donald Trump nie wycofa się zupełnie ze swojego imperium biznesowego ani go nie sprzeda. Zamierza jednak zrezygnować z funkcji kierowniczych w Trump Organization, przekazując je swoim synom.
Czwartek 19 stycznia 2017

Twierdza Washington

W Waszyngtonie rozpoczynają się uroczystości związane z inauguracją prezydentury Donalda Trumpa. Setki tysięcy Amerykanów wezmą udział w ceremonii jego zaprzysiężenia a także w koncertach, balach oraz paradzie.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

W Klubie Seniora Amber Health – z nowym rokiem raźnym krokiem

Nasi seniorzy bardzo cenią zajęcia komputerowe w klubie Amber. Z uznaniem i przyjemnością o nich się wypowiadają.
Piątek 20 stycznia 2017

Spotkanie z kolędą

Jasełka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. św. Jadwigi we Floral Park, NY, podobnie jak w innych polskich szkołach, to uroczyste spotkanie przy muzyce, polskich kolędach, według tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czwartek 19 stycznia 2017

Szymek przywędrował na Greenpoint

Ma dopiero 10 lat, ale zwiedził już prawie 30 krajów. O swoich wyprawach Szymon Radzimierski pisze na blogu. W sobotę, 14 stycznia, opowiedział o nich w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Boulevard na Greenpoincie.
Czwartek 19 stycznia 2017

Tłumy na zabawie choinkowej w CP-S

Około 300 osób – dzieci i dorosłych – bawiło się na zabawie choinkowej w Centrum Polsko-Słowiańskim. Uczestników imprezy odwiedził nawet Święty Mikołaj, który obdarował milusińskich prezentami.
Wtorek 17 stycznia 2017

Poczucie smaku

Poczucie smaku jest najważniejsze – takie motto przyświeca Januszowi Gilewiczowi, artyście, który zaprezentował swoje prace 5 stycznia na pierwszym tegorocznym spotkaniu artystycznym w Klimacie, polsko-amerykańskiej restauracji na Manhattanie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15