Prenumerata
NYC 06:55 pm | WWA 12:55 am
1 USD = 3.9494 PLN
Środa 27 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 27 lipca 2016

Będzie Narodowa Służba Zdrowia

Nie możemy sobie pozwolić na rewolucję, na zaczynanie wszystkiego od zera – tak o planowanej reformie systemu zdrowia mówi minister Konstanty Radziwiłł. We wtorek na posiedzeniu rządu przedstawił założenia zmian.
Środa 27 lipca 2016

Papież wylądował w Polsce

Papież Franciszek jest już w Polsce. Airbus A321 linii Alitalia z papieżem na pokładzie wylądował w środę na lotnisku w krakowskich Balicach.
Wtorek 26 lipca 2016

Wystartowały Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte. Na krakowskich Błoniach odbyła się inaugurująca wydarzenie msza święta, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.
Wtorek 26 lipca 2016

Polacy niechętni uchodźcom

Polacy pozostają niechętni przyjmowaniu uchodźców przez nasz kraj – wynika z najnowszych badań CBOS. Tendencja utrzymuje się od listopadowych zamachów w Paryżu.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Irakijczyk zatrzymany w Łodzi

W Łodzi zatrzymano mężczyznę, najprawdopodobniej obywatela Iraku, podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych. 48- latek został ujęty w jednym z łódzkich hosteli.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 27 lipca 2016

Wieloryby wracają na Long Island

Kiedyś było ich wiele w tym rejonie, potem zniknęły na ponad 50 lat. Teraz wieloryby wracają do Long Island Sound. Można je coraz częściej tam zobaczyć.
Środa 27 lipca 2016

Przez Amerykę na wózku inwalidzkim dla Zuzi

Niepełnosprawny polski sportowiec Janusz Radgowski podjął wyzwanie przejechania supermaratonu na wózku inwalidzkim, aby za sprawą ludzi dobrej woli wspierających jego wyczyn pomóc dwuletniej dziewczynce Zuzi Jędrachowicz, cierpiącej na wrodzoną, złożoną wadę mózgu, która poważnie wpływa na jej wzrok oraz rozwój fizyczny. Szansą na normalny rozwój Zuzi jest ciągłe leczenie i rehabilitacja.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Skandal przed Konwencją Demokratów

W atmosferze skandalu w Filadelfii rozpoczęła się konwencja wyborcza Partii Demokratycznej. Powodem jest wyciek e-maili pokazujących, że pracownicy komitetu krajowego tej partii dyskutowali o sabotowaniu kampanii senatora Berniego Sandersa.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Strzelanina na Florydzie

Kolejna strzelanina na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Lokalne służby potwierdziły, że nie żyją dwie osoby, a od 14 do 17 osób jest rannych. Kilka z nich jest w stanie zagrażającym życiu.
Niedziela 24 lipca 2016

Tim Kaine kandydatem demokratów na wiceprezydenta

Senator z Wirginii, Tim Kaine będzie kandydatem demokratów na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego kandydaturę przedstawiła w Miami Hilary Clinton - ubiegająca się nominację na prezydenta.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 lipca 2016

Ogrodowe Tea Party

"Zawsze potrafiłam marzyć i wierzyłam, że kiedyś moje marzenia się spełnią" – mówi Zofia Rębisz, nowo wybrana prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego z Rockland w stanie Nowy Jork.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Wakacje z Panem Bogiem 2016: Serce pełne dobra miej…

Już po raz dziewiąty redemptorysta o. Waldemar Łątkowski – proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ – zorganizował „Wakacje z Panem Bogiem”. Tak jak w poprzednim roku miejscem pobytu był ośrodek Silver Bay YMCA w okolicy Lake George, NY. Do przeżycia niepowtarzalnej „przygody” zgłosiło się blisko 120 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych stron stanów New Jersey, Nowy Jork i Connecticut.
Niedziela 24 lipca 2016

Kosztowny błąd tłumacza

Pewien pracownik uległ wypadkowi podczas tynkowania ściany w remontowanym lokalu użytkowym. Aby sięgnąć do partii ścian znajdujących się przy suficie, pracownik musiał stanąć na podwyższeniu. Przełożony zalecił mu, aby ustawił drabinę na rusztowaniu. Pracownik postąpił zgodnie z poleceniem i kontynuował pracę. Niestety, w pewnym momencie drabina złożyła się. Pracownik spadł i uderzył głową o beton.
Piątek 22 lipca 2016

Golf to sport nie dla leniwych

Polonijni golfiści zrzeszeni w Polish American Golf Association (PAGA) rozegrali w połowie lipca doroczny turniej Żywiec Cup. Dwudniowe rozgrywki odbyły się w Hanah Mountain Resort & Country Club w Margeretville w stanie Nowy Jork.
Czwartek 21 lipca 2016

Polska Noc w nowej odsłonie

Międzynarodowe noce – organizowane każdego lata w Eisenhower Park, największym publicznym parku w stanie Nowy Jork – to kulturowe prezentacje grup etnicznych, które tworzą międzynarodową społeczność tego stanu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15