Prenumerata
NYC 01:25 pm | WWA 07:25 pm
1 USD = 3.7083 PLN
Piątek 30 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 stycznia 2015

Będzie kolejna ewakuacja? Polacy z Mariupola proszą o pomoc

Pięćdziesiąt osób z Kartą Polaka z Mariupola na wschodniej Ukrainie prosi o pomoc i szansę zamieszkania w Polsce. Listy chętnych do wyjazdu zbierają i uzupełniają katolickie parafie na Ukrainie. W środę MSZ wykluczył ewakuacje. Dzień później dał nadzieję, że Polska zaoferuje jednak pomoc.
Czwartek 29 stycznia 2015

Wybory policzą ręcznie

Państwowa Komisja Wyborcza kończy przygotowania do wyborów prezydenckich. W najbliższą środę marszałek Sejmu Radosław Sikorski ogłosi termin wyborów. PKW poinformowała również, że wszystkie wybory w 2015 roku będą liczone ręcznie.
Środa 28 stycznia 2015

Polacy z Mariupola chcą ewakuacji

Kolejni Polacy chcą opuścić Ukrainę i schronić się w Polsce. Tym razem chodzi o osoby zamieszkujące tereny ostrzeliwanego przez prorosyjskich separatystów miasta Mariupol. Polski MSZ odmawia ewakuacji i nie daje nadziei na pomoc.
Środa 28 stycznia 2015

Nowak wraca do polityki?

Pod koniec grudnia ubiegłego roku były minister w rządzie Donalda Tuska – Sławomir Nowak pożegnał się z polityką. Zmusiła go do tego sytuacja. Był on “bohaterem”, dwóch afer, które pogrążyły go jako człowieka i polityka. Okazuje się jednak, że i tym razem słowa ministra były niewiele warte. Według nieoficjalnych informacji, Nowak będzie pracował w Komisji Europejskiej.
Wtorek 27 stycznia 2015

Będzie wymiana danych Polska – USA

Polska będzie wysyłać do Stanów Zjednoczonych informacje na temat przebywających w kraju amerykańskich podatników. Rząd przyjął projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 30 stycznia 2015

Nazwał syna na cześć żołnierza ze Staten Island

Podporucznik Karol Cierpica, służący na misjach w Afganistanie, dał swojemu synkowi imię na cześć kolegi z jednostki – sierżanta Michaela Ollisa. W 2013 r. podczas terrorystycznego ataku na bazę w Ghazni 24-letni żołnierz z Nowego Jorku poległ ratując życie Karolowi Cierpicy.
Piątek 30 stycznia 2015

Miliony zapłacą kary za brak ubezpieczenia

Rozliczając się z podatków, około 3 do 6 milionów Amerykanów będzie musiało zapłacić karę za to, że w 2014 r. nie miało ubezpieczenia medycznego – szacuje amerykański Departament Skarbu.
Czwartek 29 stycznia 2015

Wyścig do fotela przewodniczącego - Lentol, Heastie czy może Nolan?

Trzech nowojorskich polityków Partii Demokratycznej ubiega się o funkcję przewodniczącego stanowej izby niższej. Zgromadzenie dokona wyboru 10 lutego.
Czwartek 29 stycznia 2015

Nielegalni też mają prawo do pracy

Prawo i obowiązek pracowania ma każdy, kto mieszka w tym kraju, bez względu na jego status imigracyjny – powiedziała podczas środowego przesłuchania przed senacką Komisją Sądownictwa Loretta Lynch, kandydatka na stanowisko prokuratora generalnego.
Środa 28 stycznia 2015

Ameryka mówi o rotmistrzu Pileckim

W związku z 70. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau z rąk hitlerowskich oprawców w ostatnim czasie w Ameryce coraz częściej mówi się o wielkich zasługach Witolda Pileckiego.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 stycznia 2015

Ośmioletnie mistrzynie

W okresie zimy od wielu lat piłka nożna króluje w Orlando na Florydzie. Piłkarki i piłkarze z całej Ameryki w różnych kategoriach wiekowych biorą udział w turniejach oraz mistrzostwach USA.
Środa 28 stycznia 2015

Zimowe schronisko dla bezdomnych z Greenpointu

Od czwartku działa na Greenponcie noclegownia dla bezdomnych z polskiej dzielnicy. Tymczasowe schronisko znajduje się w sali Lutheran Church of Messiah znajdującego się obok parku McCarrena.
Wtorek 27 stycznia 2015

Czekają nas poważne zmiany

Miejscy planiści przystępują do opracowania dziesięcioletniego planu rozwoju terenów nad rzeką Delaware, obejmujących ostatnią w Filadelfii polską dzielnicę.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

“Nowy Dziennik” w sklepach dopiero we wtorek wieczorem

W związku z przewidywaną śnieżycą wtorkowy "Nowy Dziennik" nie zostanie w poniedziałek wieczorem dowieziony do punktów sprzedaży. Na bieżąco jednak podawać będziemy informacje z kraju i ze świata na naszej stronie internetowej.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Narzędzie w oku pracownika

W 2014 roku Drugi Departament Sądu Apelacyjnego (stanowiący prawo dla Brooklynu oraz Queensu), po wieloletnich procesach i rozpatrzeniu licznych apelacji wniesionych przez prawników miasta, podtrzymał decyzję ławy przysięgłych o przyznaniu $600,000.00 odszkodowania za zranione oko mężczyźnie, który został uderzony spadającym narzędziem w trakcie naprawy windy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15