Prenumerata
NYC 11:09 pm | WWA 05:09 am
1 USD = 3.8363 PLN
Piątek 30 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Gospodarcze plany rządu

Gospodarka i rozwój mają być priorytetem dla rządu w najbliższych miesiącach. Premier Beata Szydło oficjalnie przedstawiła na konferencji prasowej nowego ministra finansów – Mateusza Morawieckiego. Wicepremier będzie teraz łączył funkcję szefa dwóch resortów – finansów i rozwoju.
Czwartek 29 września 2016

Polacy pozywają Volkswagena

Jest pierwszy w Polsce zbiorowy pozew przeciwko koncernowi Volkswagen. Złożyli go w warszawskim sądzie w czwartek rano, 29 września, prawnicy reprezentujący 55 osób.
Czwartek 29 września 2016

Rekonstrukcja rządu ogłoszona

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie również kierował Ministerstwem Finansów – poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów Pawła Szałamachę.
Czwartek 29 września 2016

“Powidoki” z szansą na Oscara

Film "Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Taką decyzję podjęła Komisja Oscarowa, działająca w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, w której skład wchodzą przedstawiciele polskiego środowiska filmowego.
Środa 28 września 2016

Kontrowersyjna sztuka na festiwalu w Bydgoszczy

Na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy wystawiono kontrowersyjne przedstawienie „Nasza przemoc i wasza przemoc”. W spektaklu aktor grający Chrystusa dokonuje gwałtu na arabskiej kobiecie. Spektakl do prokuratury już zgłosiła posłanka PiS Anna Sobecka.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Włamywacze znów grasują w okolicy Ridgewood

Mimo wzrostu aresztowań dokonywanych przez policję ze 104. posterunku na Ridgewood w dzielnicy tej oraz jej sąsiedztwie w ostatnim miesiącu gwałtownie wzrosła przestępczość, a zwłaszcza liczba włamań do mieszkań.
Czwartek 29 września 2016

Awaria czy błąd człowieka?

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a ponad sto zostało rannych w wyniku katastrofy kolejowej do której doszło na stacji Hoboken, NJ. Rozpędzony pociąg wjechał w betonową ścianę stacji. Dlaczego maszynista nie zahamował w porę? Na to pytanie próbują teraz znaleźć odpowiedź śledczy.
Czwartek 29 września 2016

Metro W znów do dyspozycji pasażerów

W listopadzie nowojorczycy znów będą mogli korzystać z metra W. MTA przywraca tę linię po sześciu latach przerwy.
Czwartek 29 września 2016

Policja przechwyciła 33 kg heroiny

33 kilogramy heroiny wartej 13 mln dolarów skonfiskowali śledczy biorący udział w specjalnej akcji "Operation Dirty Dope", wymierzonej w sieć handlarzy narkotyków, działających w kilku stanach.
Czwartek 29 września 2016

Poseł stanowy apeluje o więcej policji na Greenpoincie

Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący północną część Brooklynu, apeluje do Jamesa O’Neilla, komisarza NYPD, o przydzielenie większej liczby policjantów do greenpoinckiego posterunku.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Władysław Zachariasiewicz, nestor Polonii spocznie w Amerykańskiej Częstochowie

W wieku 104 lat zmarł w Waszyngtonie nestor Polonii amerykańskiej Władysław Zachariasiewicz. Był weteranem II wojny światowej i zesłańcem syberyjskim, a po wyjeździe do USA działaczem emigracyjnym, który przez dziesięciolecia działał na rzecz Polski. W najbliższy weekend – 1 października – zostanie pochowany na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie.
Czwartek 29 września 2016

Rocznicowe obchody w P-SFUK

Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej świętowali wraz z jej pracownikami oraz zarządem rocznice związane z działalnością oddziałów na Ridgewood, Borough Parku i w Clifton, NJ.
Czwartek 29 września 2016

PIN udostępnia swoje archiwa w internecie

Po kilku latach prac zawiązanych z digitalizacją archiwalnych kolekcji w Polskim Instytucie Naukowym w Ameryce (PIN) od niedawna można na stronie instytutu oglądać efekty tego pracochłonnego projektu. Co tydzień pojawiać się tam będzie kolejna porcja cennych zbiorów.
Czwartek 29 września 2016

Wartość bólu i cierpienia

Zasadniczo na końcową kwotę odszkodowania cywilnego składają się następujące części: odszkodowanie za straty ekonomiczne oraz odszkodowanie za ból i cierpienie. O ile pierwsze można wykazać poprzez rachunki, prognozy oraz raporty ekspertów, ostatnie z nich jest bardzo trudne do oszacowania. Jak bowiem można wycenić ludzki ból i cierpienie? O tym opowiem w dzisiejszym artykule.
Czwartek 29 września 2016

Rozmowy o dobrym stylu

Małgorzata Kosiak, autorka książki "Dobry wizerunek. Twój styl na każdą okazję" była pierwszym gościem Klubu Polskiej Książki, powstałym przy "Nowym Dzienniku" i EK Polish Bookstore z Garfield, NJ.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15