Prenumerata
NYC 05:11 pm | WWA 11:11 pm
1 USD = 4.1220 PLN
Środa 07 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 07 grudnia 2016

Gotowy do walki z ISIS

Emerytowany generał U.S. Army Michael Flynn znany jest z mocno konserwatywnego podejścia do muzułmanów i islamu. Należy do grona najbardziej lojalnych osób w administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa, w której będzie krajowym doradcą w sprawach bezpieczeństwa. To jedna z najważniejszych funkcji rządowych w zakresie polityki zagranicznej.
Środa 07 grudnia 2016

Obchody rocznicy Pearl Harbor

Na Hawajach rozpoczęły się obchody 75. rocznicy japońskiego ataku na Pearl Harbor. Wydarzenie to wstrząsnęło Ameryką i doprowadziło do włączenia się Stanów Zjednoczonych w drugą wojnę światową. W uroczystościach rocznicowych biorą udział weterani, rodziny ofiar i wojskowi.
Środa 07 grudnia 2016

Szczekający Hamilton

Na wszystko jest moda, także na imiona dla psiaków. Okazuje się, że w Nowym Jorku rosnącą popularnością cieszą się: Hamilton oraz Bagel. W przeszłość odeszły Sparky i Fido. Szacuje się, że po ulicach metropolii spaceruje teraz aż o 45 proc. więcej szczekających Hamiltonów, niż w roku ubiegłym.
Środa 07 grudnia 2016

Spotkanie z chemią i poezją

Roald Hoffmann, który w 1981 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii (wespół z Kenitchi Fukui), wygłosił wykład na pierwszym spotkaniu członków Kolegium Wybitnych Naukowców, które odbyło w sobotę, 19 listopada.
Środa 07 grudnia 2016

Polacy usiłowali ukraść torebki

Rodzice i ich jedenastoletnia córka zostali aresztowani za próbę kradzieży torebek z domu handlowego Macy’s w miejscowości Natick, w okolicach Bostonu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 3 grudnia. Oskarżeni to Polacy, którzy przylecieli do Stanów Zjednoczonych na wypoczynek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15