Prenumerata
NYC 06:10 pm | WWA 12:10 am
Piątek 22 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lutego 2019

Czaputowicz na linii z Pompeo

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podziękował amerykańskiemu sekretarzowi stanu Mike'owi Pompeo za reakcję ambasador Georgette Mosbacher na słowa szefa izraelskiej dyplomacji pod adresem Polski. Przywołał przy tym fakt odnotowywania wielu głosów międzynarodowych wspierających Polskę w zaistniałej sytuacji. Sekretarz stanu USA wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej.
Piątek 22 lutego 2019

Morawiecki dla dziennika Haaretz: nie możemy się poddać kłamstwom

Dziesiątki tysięcy Polaków pomagało Żydom. Nie możemy się poddać kłamstwom - przekonywał premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z izraelskim dziennikiem Haaretz. Artykuł z wypowiedziami premiera ukazał się w angielskim i hebrajskim wydaniu dziennika. Mateusz Morawiecki mówił między innymi o ostatnich napięciach na linii Polska-Izrael.
Czwartek 21 lutego 2019

Polski MSZ o skali przekłamań na świecie

W 2018 roku polskie placówki dyplomatyczne podjęły 215 interwencji w związku z przekłamaniami historycznymi na temat Polski, pojawiającymi się w zagranicznych mediach. Według danych MSZ przekłamania najczęściej pojawiają się w mediach amerykańskich, brytyjskich, niemieckich i portugalskich.

Czwartek 21 lutego 2019

Polacy jedzą 12 kg więcej cukru niz 10 lat temu

Obecnie jemy 12 kilo cukru więcej, niż 10 lat temu. Ma to wpływ na to, że trzech na pięciu dorosłych Polaków ma nadwagę, a co czwarty jest otyły.
Środa 20 lutego 2019

Członkowie rządu chcą do Brukseli

Wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński i były minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski - między innymi te osoby znajdą się na „jedynkach” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15