Prenumerata
NYC 12:35 pm | WWA 05:35 pm
1 USD = 3.9440 PLN
Piątek 24 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 23 marca 2017

Nowy most Kościuszki połączył Brooklyn z Queensem • Flaga zatrzepotała na ostatniej belce

Pierwsza część nowego mostu Kościuszki połączyła już Brooklyn z Queensem. Historyczny moment montażu ostatniej belki odbył się w ubiegłym tygodniu. Wraz z nią na konstrukcji zatrzepotała amerykańska flaga.
Wtorek 21 marca 2017

Ubezpieczenie Workers’ Compensation

Na wstępie chciałbym podkreślić jak ważne jest, aby w sprawie wypadkowej poszkodowany zatrudnił jednego prawnika do prowadzenia sprawy cywilnej i reprezentacji przez sądem Workers’ Compensation. W dzisiejszym artykule skoncentruję się na tym drugim postępowaniu, a w szczególności na świadczeniach pracowniczych. Reprezentując klientów w obydwu postępowaniach, doskonale rozumiem ich obawy i problemy, które w większości przypadków dotyczą utrzymania możliwie wysokich świadczeń. Co do zasady, w przypadku tymczasowej całkowitej niezdolności do pracy, pracownik będzie otrzymywał wypłaty w wysokości 2/3 tygodniowych zarobków, które otrzymywał przed wypadkiem. Osoby, które doznały wypadku po 1 lipca 2016 roku mogą otrzymać maksymalnie $864,32 tygodniowo.
Wtorek 21 marca 2017

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

Historia Żołnierzy Wyklętych jest krwawa i naznaczona cierpieniem. Dla nich II wojna światowa nie zakończyła się po opuszczeniu ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Uczniowie ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku w uroczystym apelu oddali cześć żołnierzom antykomunistycznego powstania.
Wtorek 21 marca 2017

Dorota Andraka z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski spotkali się w czwartek z dr Dorotą Andraką, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Stanach Zjednoczonych.
Niedziela 19 marca 2017

Wierni na Florydzie przywitali z radością relikwię św. Jana Pawła II

Karol Wojtyła był człowiekiem wyjątkowym. Jego inteligencja, dobroć oraz głęboka wiara i oddanie Bogu wywarły niezaprzeczalny wpływ na wszystkich, którzy mieli przywilej go poznać. Dla milionów wiernych na całym świecie, już jako papież Jan Paweł II, stał się przewodnikiem duchowym, wzorem do naśladowania.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15