Prenumerata
NYC 09:53 pm | WWA 03:53 am
1 USD = 3.8311 PLN
Poniedziałek 26 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 września 2016

2 października spotkajmy się na 5 Alei - Zapowiada się wspaniała parada

Senator Anna Maria Anders, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, znany prezenter radiowy Bill Shibilski, a nawet Golec uOrkiestra i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wezmą udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego, której po raz pierwszy od 13 lat będzie przewodziła kobieta – dr Donna Koch-Kapturski.
Niedziela 25 września 2016

Odchodzi prezes Fundacji Kościuszkowskiej

Prof. John Micgiel rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Kościuszkowskiej. Głównym powodem jego decyzji jest chęć kontynuowania pracy naukowej i akademickiej.
Sobota 24 września 2016

“Kapitan Wagner II” zacumował w Nowym Jorku

Żeglarze poszukujący śladów wielkich Polaków w pobliżu tzw. Wielkiej Pętli Ameryki dotarli do Nowego Jorku. Po trzydniowym pobycie w Wielkim Jabłku rozpoczęli ostatni etap swojej podróży, która zakończy się w Chicago.
Piątek 23 września 2016

Biskupia parafia na Ridgewood - Dziecięca msza u św. Macieja

Od końca września w kościele św. Macieja na Ridgewood rozpoczną się regularne dziecięce msze św. Parafię tę od kilu tygodni prowadzi nowy proboszcz, natomiast od dwóch miesięcy swoją posługę sprawuje tam nowy polski wikary.
Piątek 23 września 2016

Polski festiwal na Greenpoincie - Pokazaliśmy naszą kulturę i tradycję

Po raz trzeci odbył się Greenpoint Arts Block Festival promujący naszą tradycję i kulturę wśród mieszkańców dzielnicy, która do niedawna zdominowana była przez naszych rodaków, a od kilku lat przechodzi bardzo szybkie zmiany gentryfikacyjne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15