Prenumerata
NYC 09:22 am | WWA 03:22 pm
1 USD = 3.9726 PLN
Środa 27 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 lipca 2016

Ogrodowe Tea Party

"Zawsze potrafiłam marzyć i wierzyłam, że kiedyś moje marzenia się spełnią" – mówi Zofia Rębisz, nowo wybrana prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego z Rockland w stanie Nowy Jork.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Wakacje z Panem Bogiem 2016: Serce pełne dobra miej…

Już po raz dziewiąty redemptorysta o. Waldemar Łątkowski – proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ – zorganizował „Wakacje z Panem Bogiem”. Tak jak w poprzednim roku miejscem pobytu był ośrodek Silver Bay YMCA w okolicy Lake George, NY. Do przeżycia niepowtarzalnej „przygody” zgłosiło się blisko 120 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych stron stanów New Jersey, Nowy Jork i Connecticut.
Niedziela 24 lipca 2016

Kosztowny błąd tłumacza

Pewien pracownik uległ wypadkowi podczas tynkowania ściany w remontowanym lokalu użytkowym. Aby sięgnąć do partii ścian znajdujących się przy suficie, pracownik musiał stanąć na podwyższeniu. Przełożony zalecił mu, aby ustawił drabinę na rusztowaniu. Pracownik postąpił zgodnie z poleceniem i kontynuował pracę. Niestety, w pewnym momencie drabina złożyła się. Pracownik spadł i uderzył głową o beton.
Piątek 22 lipca 2016

Golf to sport nie dla leniwych

Polonijni golfiści zrzeszeni w Polish American Golf Association (PAGA) rozegrali w połowie lipca doroczny turniej Żywiec Cup. Dwudniowe rozgrywki odbyły się w Hanah Mountain Resort & Country Club w Margeretville w stanie Nowy Jork.
Czwartek 21 lipca 2016

Polska Noc w nowej odsłonie

Międzynarodowe noce – organizowane każdego lata w Eisenhower Park, największym publicznym parku w stanie Nowy Jork – to kulturowe prezentacje grup etnicznych, które tworzą międzynarodową społeczność tego stanu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15