Prenumerata
NYC 05:45 am | WWA 11:45 am
1 USD = 3.028 PLN
Środa 23 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 kwietnia 2014

“Misterium Pasyjne” w Passaic

Tradycja misterium pasyjnego sięga czasów średniowiecza i ścisle związana jest z liturgią kościelną. Do tej właśnie tradycji sięgnęli uczniowie Polskiej Szkoly Dokształcającej im. bł. Jerzego Popieluszki w Passaic, NJ. W swej inscenizacji przedstawili wydarzenia opisane w Nowym Testamencie: mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Bridgeport uczci Jana Pawła II

W związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Paweła II, w Bridgeport odbędą się specjalne uroczystości. Przez trzy dni – od środy do piątku – otwarte będzie Polonijne Centrum Papieskie, a w sobotę przed Urzędem Miasta zawiśnie polska flaga. Punktem kulminacyjnym będzie niedzielne odsłonięcie znaku "St. John Paul II Corner" na skrzyżowaniu przy polskim kościele.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Tłumy na królewskim śniadaniu

Około 350 osób, reprezentujących różne pokolenia, spotkało się na 15. Śniadaniu Wielkanocnym, zorganizowanym w Wielkanoc przy pomniku króla Władysława Jagiełły w Parku Centralnym na Manhattanie. Oprócz Polaków pojawili się także przedstawiciele Węgier, Gruzji i Ukrainy, a nawet szkocki kobziarz.
Sobota 19 kwietnia 2014

Fishtown w obronie kościoła świętego Wawrzyńca

W ostatniej kronice wydrukowaliśmy komunikat Archidiecezji Filadelfijskiej z 28 marca 2014 roku, przekazany przez rzecznika prasowego Kennetha Gavina. Obecnie znamy już reakcję Fishtown i mamy więcej konkretów.
Piątek 18 kwietnia 2014

Wielkanocne radości w Klubie “Sobieski” na Florydzie

Klub Amerykańsko-Polski "Sobieski" w Lake Worth (niedaleko West Palm Beach ) zachwycił swoich członków i zaproszonych gości bogatym programem wielkanocnym dla dzieci i dla dorosłych. W niedzielę, 13 kwietnia 2014 roku, klub zaprosił na tradycyjną zabawę wielkanocną dla dzieci.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15