Prenumerata
NYC 12:05 pm | WWA 06:05 pm
1 USD = 3.7387 PLN
Piątek 29 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 29 maja 2015

Wzruszające spotkanie kombatantów

Uroczysty bankiet w hotelu Hilton Meadowlands uśywietnił XXXII Zjazd Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce oraz Korpusu Pomocniczego Pań, który odbył się w East Rutherford (New Jersey) w dniach 22-24 maja. Na bankiet, który odbył się w sobotę, 23 maja, przybyła Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa, która – mimo komplikacji z przylotem i opóźnieniem, tryskała energią i chętnie podpisywała swoją książkę. Wygłosiła także emocjonalne przemówienie.
Wtorek 26 maja 2015

Gdzie spędzić Dzień Dziecka?

W przeddzień międzynarodowego Dnia Dziecka zarówno na Greenpoincie, jak i na Maspeth na milusińskich będzie czekało wiele atrakcji. Będą zabawy i konkursy, pokaz umiejętności najmłodszych, ale także Wielki Wyścig Małych Twardzieli.
Wtorek 26 maja 2015

Europejski dzień w Newarku

We wtorek na międzynarodowym lotnisku w Newarku odbył się pierwszy EU Day, zorganizowany pod hasłem przyświecającym Unii Europejskiej "United in Diversity", czyli "Zjednoczeni w różnorodności".
Wtorek 26 maja 2015

Międzynarodowy Festiwal w Glen Rock

Międzynarodowy Festiwal Kultury odbył się 1 maja w szkole podstawowej im. Aleksandra Hamiltona w Glen Rock w stanie New Jersey. Wzięli w nim udział przedstawiciele 22 krajów, w tym także Polski.
Poniedziałek 25 maja 2015

Katynia nie sposób zapomnieć!

W niedzielę, 24 maja, przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City, NJ, odbyły się uroczystości, którymi Polonia uczciła trzy ważne dla Polaków historyczne wydarzenia: 75. rocznicę zbrodni katyńskiej, 71. rocznicę zdobycia Monte Cassino oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15