Prenumerata
NYC 04:59 pm | WWA 10:59 pm
1 USD = 3.7260 PLN
Niedziela 19 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 kwietnia 2015

Dyrektor FBI oczernia Polaków

Dyrektor FBI James Comey w wystąpieniu podczas obchodów Dnia Pamięci o Holokauście i na łamach "The Washigton Post" oskarżył Polaków o współodpowiedzialność za Holokaust. Przeciwko tej wypowiedzi ostro zareagowała Ambasada RP w Waszyngtonie; władze w Polsce - w tym MSZ, które wezwało ambasadora USA na rozmowę - jak również środowiska polonijne.
Niedziela 19 kwietnia 2015

Etap projektowania tablicy Norwida zakończony!

Grupa Obywatelska "Norwid w Nowym Jorku" w składzie: Ryszard Druch, Grzegorz Gustaw i Janusz Szlechta realizuje od roku pomysł filologa Tadeusza Zielichowskiego – umieszczenia w przestrzeni publicznej Nowego Jorku tablicy upamiętniającej pobyt w tym mieście w latach 1853-1854 wielkiego polskiego poety Cypriana Kamila Norwida. Projekt wsparł Polski Instytut Naukowy w Nowym Jorku, który wyraził zgodę na umieszczenie tablicy w siedzibie tej placówki na Manhattanie.
Sobota 18 kwietnia 2015

Justyna Kowalczyk pobiegnie 26 kwietnia z rodakami w Wallington, NJ

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 roku, w Wallington w stanie New Jersey, odbędzie się po raz drugi bieg uliczny "Polonia 5K Run". Biegacze wystartują o godzinie 10 rano. Dwukrotnie przebiegną pętlę liczącą 2,5 kilometra długości: z Samuel Nelkin County Park w kierunku malowniczo położonej nad miastem Mount Pleasant Ave. i z powrotem.
Sobota 18 kwietnia 2015

“Mam talent” na Greenpoincie

Polonijny konkurs "Mam talent" będzie jednym z elementów akcji charytatywnej, organizowanej na Greenpoincie. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc Mateuszowi Piskorowskiemu, walczącemu z rakiem mózgu.
Piątek 17 kwietnia 2015

Dobrze jest wiedzieć, jak się obronić

“Najpierw wyrwał mi torebkę, później złapał za rękę i zaczął ciągnąć do samochodu, a ja beczałam jak dziecko, byłam przerażona i nie wiedziałam, jak mam przerwać ten horror” – opowiada Marta, która kilka miesięcy temu została napadnięta na Borough Parku. Na szczęście pomogli jej przypadkowi przechodnie. Mieszkając w metropolii takich sytuacji nie zawsze da się uniknąć, ale można nauczyć się skutecznej obrony.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15