Prenumerata
NYC 06:44 am | WWA 12:44 pm
1 USD = 3.1526 PLN
Środa 20 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 19 sierpnia 2014

Edward M. nie zlecił zabójstwa gen. Papały?

"Nie mogę dzisiaj skomentować tych doniesień, oficjalne stanowisko pojawi się w środę" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" naczelnik Wydziału V Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, prokurator Radomił Bartodziejski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że brak jest wiarygodnych dowodów na to, by stwierdzić, że polonijny biznesmen z Chicago podżegał do zabójstwa gen. Marka Papały, byłego szefa polskiej policji.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Nowe dowody. Możliwe zamieszanie

Nowe dowody osobiste nie będą zawierały takich informacji, jak adres zameldowania, wzrost czy kolor oczu. Brak informacji o adresie oznacza dla nas dodatkowe wydatki, m.in. na zaświadczenia... o meldunku. Ale to nie jedyne kłopoty związane z nowym dokumentem.
Poniedziałek 18 sierpnia 2014

To porażka polskiej dyplomacji

Część posłów opozycji uważa, że nieobecność Polski na rozmowach w Berlinie na temat Ukrainy jest sygnałem, że w ogóle nie liczymy się w Europie i na świecie. Witold Waszczykowski, były wiceminister MSZ, poseł PiS, uznał tę nieobecność za porażkę polskiej dyplomacji, której zasadą było, żeby "wschodnia polityka była prowadzona z nami". W niedzielę w Berlinie doszło do spotkania szefów dyplomacji Niemiec, Rosji, Francji i Ukrainy w sprawie wypracowania długotrwałego zawieszenia broni i pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej. W spotkaniu nie uczestniczył szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
Poniedziałek 18 sierpnia 2014

Tygodnik “Wprost” ujawnia tajne dokumenty ws. WSI

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie publikacji "Wprost" na temat aneksu do raportu WSI. Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że dotyczy ono ujawnienia tajnych informacji, które miały znajdować się w materiałach będących podstawą przygotowania aneksu do weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
Niedziela 17 sierpnia 2014

Co kryją nagrania wyłowione z Wisły?

Kolejne taśmy i kolejni bohaterowie. Mają nimi być były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz były premier Leszek Miller. Treść nie jest jednak jeszcze znana, gdyż nagrania wylądowały w Wiśle, a ich odzyskaniem zajęli się płetwonurkowie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15