Prenumerata
NYC 05:27 pm | WWA 11:27 pm
1 USD = 3.7819 PLN
Czwartek 02 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 02 lipca 2015

“Ślązak” zwodowany

ORP "Ślązak", po trzynastu latach prac, został zwodowany w czwartek w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Szef resortu obrony Tomasz Siemoniak szacuje, że budowa okrętu kosztowała ponad 1 miliard złotych.
Środa 01 lipca 2015

Panteon niegodny bohaterów

Fundacja "Łączka" nie chce Panteonu Bohaterów Narodowych w formie zaproponowanej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Zdaniem członków fundacji, nie spełnia on oczekiwań rodzin i nie powinien zostać zbudowany przed ukończeniem ekshumacji wszystkich ofiar komunistycznych oprawców, spoczywających w kwaterze "Ł".
Środa 01 lipca 2015

John Boehner w Warszawie

"Zawsze podkreślamy bardzo dobre relacje polsko-amerykańskie i nasze przekonanie, że warto starać się, aby były jeszcze lepsze" – powiedział minister Grzegorz Schetyna po spotkaniu z przewodniczącym Izby Reprezentantów USA Johnem Boehnerem. Delegacja amerykańskich kongresmanów odwiedziła w środę stolicę Polski.
Wtorek 30 czerwca 2015

Matury do poprawki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiły wstępne wyniki tegorocznych matur. Ogółem egzamin maturalny zdało 74 procent przystępujących. Szczegółowe wyniki będą dostępne we wrześniu.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Emigranci ofiarami “hejtu”

W ubiegły weekend media społecznościowe obiegła informacja o rzekomych słowach krytyki wypowiedzianych przez prezydenta-elekta Andrzeja Dudę. Słowa były nieprawdziwe, a wpis krążący w sieci okazał się kolejnym przykładem na wszechobecny hejt, który panuje szczególnie w przestrzeni internetowej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15