Prenumerata
NYC 07:27 am | WWA 01:27 pm
1 USD = 3.6065 PLN
Środa 06 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 05 maja 2015

Kiszczak wróci przed sąd

Czesław Kiszczak wróci przed sąd. Sad Apelacyjny w Warszawie odrzucił zażalenie obrony na decyzję o wznowieniu procesu z kwietnia tego roku. Miała ona związek z najnowszą opinią lekarzy, którzy uznali, że stan zdrowia psychicznego 89letniego Kiszczaka "znacznie utrudnia" jego uczestnictwo w czynnościach procesowych, ale nie uniemożliwia.
Wtorek 05 maja 2015

Duda poparł Dudę

Solidarność popiera Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta. Kandydat PiS podpisał umowę programową z przedstawicielami Komisji Krajowej Solidarności.
Wtorek 05 maja 2015

Kolejni Sprawiedliwi

Lista Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata bogatsza o kolejnych pięć polskich nazwisk. Podczas uroczystości w Siedlcach tytuły i pamiątkowe medale odebrali potomkowie Ireny Egierszdorf, Adolfiny i Stanisława Szczerbickich, Heleny Szmurło i Wacława Szpury.
Poniedziałek 04 maja 2015

Ostatnie pożegnanie Bartoszewskiego

Trumna z ciałem Władysława Bartoszewskiego spoczęła w poniedziałek w grobie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła rodzina zmarłego 24 kwietnia profesora, jego przyjaciele, najwyższe władze państwowe oraz licznie zgromadzeni warszawiacy.
Poniedziałek 04 maja 2015

Karty z głosami w internecie. Afera bez afery

Na łamach portalu telewizjarepublika.pl dziennikarze zaprezentowali zdjęcie karty do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich z zakreślonym kandydatem oraz pieczęciami komisji wyborczej. W internecie nie brakuje głosów o fałszowaniu wyborów. Choć zdjęcie podgrzewa wyborczą atmosferę, to jest tylko dowodem na otrzymanie prawidłowej karty wyborczej w ramach głosowania korespondencyjnego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15