Prenumerata
NYC 01:09 am | WWA 07:09 am
1 USD = 3.7613 PLN
Poniedziałek 25 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Sondaże wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy

Według sondażu Ipsos late poll dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsatu News Andrzej Duda uzyskał 52 proc. głosów. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. To wstępne, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.
Piątek 22 maja 2015

Wygra Duda, zastąpi go… Sikorski?

W projekcie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, przygotowanym przez Bronisława Komorowskiego, znalazł się nowy rozdział, który daje możliwość marszałkowi Sejmu podjęcia uznaniowej decyzji o “przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez prezydenta” i skierowanie w tej sprawie wniosku do sędziów trybunału.
Piątek 22 maja 2015

Ostatni dzień kampanii

Piątek był ostatnim dniem kampanii prezydenckiej. Obaj kandydaci na prezydenta przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz. Dzień zdominowały incydenty podczas wizyty Bronisława Komorowskiego w Toruniu.
Piątek 22 maja 2015

Protesty ws. wyboru śmigłowców

W piątek w Warszawie pikietowali związkowcy ze Świdnika, niebawem może dojść jednak do akcji ogólnopolskiej. Chodzi plany akcji lotniczej "Solidarności" przeciwko zakupowi francuskiego śmigłowca przez polskie wojsko. Związki domagają się unieważnienia przetargu, gdyż obawiają się o swoje zatrudnienie.
Czwartek 21 maja 2015

List posła do rodaków w USA

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy, za nami I tura wyborów prezydenckich. Dzięki poparciu ponad 5 milionów Polaków głosujących w Polsce i na całym świecie, Andrzej Duda zdobył w niej najwięcej głosów. Mimo nieprzychylnej postawy mainstreamu, nasz kandydat wygrał i ma ogromne szanse na ostateczne zwycięstwo w II turze wyborów, które odbędą się już 23 maja w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, a 24 maja na pozostałych kontynentach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15