Prenumerata
NYC 03:23 pm | WWA 09:23 pm
1 USD = 3.6947 PLN
Wtorek 02 czerwca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 czerwca 2015

Będą przyspieszone wybory?

Po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich i jednoczesnej klęsce kandydata Platformy Obywatelskiej Bronisława Komorowskiego, rządzona przez Ewę Kopacz partia rozważa ogłoszenie wcześniejszych wyborów do parlamentu. Nowy Sejm miałby zostać wyłoniony już na początku września.
Poniedziałek 01 czerwca 2015

Polityka nie sprzyja dzietności

W Polsce panują stosunkowo wysokie koszty utrzymania dzieci sięgające do 30 procent budżetu polskich rodzin. Do tego dochodzą koszty utraconych lub zmniejszonych dochodów na skutek ograniczeń wynikających z wychowania dzieci.
Poniedziałek 01 czerwca 2015

Wciąż badają protesty wyborcze

Sąd Najwyższy zbada merytorycznie jeszcze 16 protestów dotyczących wyborów prezydenckich - poinformował Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego. W sumie wpłynęło 31 protestów wyborczych. Do tej pory rozpoznano 11. Spośród pozostałych 4 zostały wniesione z przekroczeniem terminu.
Poniedziałek 01 czerwca 2015

Polskie łaziki najlepsze na świecie

Pierwsze miejsce dla łazika skonstruowanego przez drużynę z Politechniki Rzeszowskiej; drugie dla studentów z Politechniki Wrocławskiej, a czwarte dla Politechniki Białostockiej. Polskie konstrukcje zebrały trofea na międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Utah.
Niedziela 31 maja 2015

Pozwólcie rozwinąć skrzydła: kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPL

Dla jednych to nowa inicjatywa mogąca odświeżyć polską scenę polityczną, dla innych “recydywa” Unii Wolności. Na warszawskim Torwarze odbył się kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPL. Jego inicjatorem jest Ryszard Petru.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15