Prenumerata
NYC 07:47 pm | WWA 01:47 am
1 USD = 3.8644 PLN
Czwartek 05 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 05 maja 2016

Minister pisze do prezesa TK

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński twierdzi, że minister finansów poprosił go, aby nie wypowiadał się publicznie do 13 maja. Agencja ratingowa Moody’s ma wtedy opublikować raport o wiarygodności kredytowej Polski.
Czwartek 05 maja 2016

Koalicja przeciw rządowi

Komitet Obrony Demokracji i niektóre ugrupowania opozycyjne zawiązały koalicję przeciwko działaniom obecnych władz i na rzecz poszanowania porządku prawnego. Jak mówił Mateusz Kijowski, ma ona być wyrazem sprzeciwu wobec tego, co dzieje się w Polsce od ostatnich wyborów parlamentarnych, po których pełnię władzy przejęło Prawo i Sprawiedliwość.
Czwartek 05 maja 2016

Tłumy ochotników na kursach wojskowych

W całym kraju trwa nabór na kursy szkolenia podstawowego, dzięki któremu cywile mogą ubiegać się o przyjęcie do regularnej armii. Jednym z bardziej obleganych miejsc jest jednostka łączności w podwarszawskim Zegrzu. Na przeszkolenie zgłosiło się tu 170 osób, niektórzy przyjechali z miejscowości oddalonych o kilkaset kilometrów.
Środa 04 maja 2016

Gocuł po raz drugi szefem sztabu

Generał Mieczysław Gocuł po raz drugi pokieruje Sztabem Generalnym. Oficer odebrał w środę z rąk prezydenta nominację na to stanowisko. Andrzej Duda powiedział, że nominacja na kolejną kadencję to przejaw zaufania do oficera i wysoka ocena poprzednich trzech lat służby.
Środa 04 maja 2016

Będzie fabryka Mercedesa w Polsce

Mercedes-Benz ulokuje w Polsce zakłady produkcji silników. Fabryka powstanie w Jaworze na Dolnym Śląsku. Właścicielem marki Mercedes-Benz jest koncern Daimler AG. Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 miliardy złotych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15