Prenumerata
NYC 02:47 am | WWA 08:47 am
1 USD = PLN
Sobota 25 listopada 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 16 listopada 2017

Kongres zajmie się Patriotami dla Polski

Kongres USA zajmie się w piątek sprawą sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Jeśli administracja Stanów Zjednoczonych wyda pozytywną notyfikację, będziemy mogli jeszcze w tym roku podpisać umowę - uważa szef MON. Antoni Macierewicz w trakcie spotkania z dziennikarzami powiedział, że z naszego punktu widzenia pozytywna decyzja Kongresu kończy negocjacje.
Piątek 10 listopada 2017

Uniwersalna groteska sceny politycznej

"Spektakl Mateusza Nowaka, według książki 'Niemcewicz od przodu i tyłu' to przejmujący, piekielnie aktualny Polaków portret własny" – czytamy w jednej z recenzji monodramu "Od przodu i od tyłu", który w sobotę, 11 listopada, można zobaczyć na Manhattanie w ramach festiwalu United Solo.
Środa 08 listopada 2017

Phil Murphy nowym gubernatorem NJ

Jak przewidywały sondaże wyborcze, demokrata, Phil Murphy – były finansista z Wall Street i dyplomata bez doświadczenia w administracji stanowej – został gubernatorem New Jersey, pokonując we wtorkowych wyborach republikańską rywalkę Kim Guadagno.
Środa 08 listopada 2017

Bill de Blasio zostaje na stanowisku

Ubiegający się o reelekcję burmistrz Nowego Jorku zwyciężył we wtorkowym głosowaniu. Według wstępnych wyników wyborów poparło go ok. 60 proc. mieszkańców metropolii, mających prawo do głosowania. Jak zapowiadał, jeszcze w trakcie kampanii, jego celem na najbliższe lata będzie zwiększenie liczby tzw. tanich mieszkań, a także łatwiejszy dostęp do przedszkoli dla dzieci z uboższych rodzin. Chce także poprawić relacje mieszkańców Nowego Jorku z policją.
Poniedziałek 06 listopada 2017

Chcę naprawić Nowy Jork

Rozmowa z Nicole Malliotakis, nowojorską posłanką stanową, która w tegorocznych wyborach ubiega się o stanowisko burmistrza z ramienia Partii Republikańskiej. Jej rywalem w wyścigu o fotel włodarza miasta jest obecny burmistrz Bill de Blasio, demokrata.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15