Prenumerata
NYC 12:49 am | WWA 06:49 am
1 USD = 3.1423 PLN
Środa 20 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 19 sierpnia 2014

Obama: ataki w Iraku sukcesem

Barack Obama oświadczył, że amerykańska operacja wojskowa w Iraku przynosi sukcesy. Wspierając ofensywę wojsk irackich i kurdyjskich peszmergów amerykańskie samoloty przeprowadziły kilkanaście bombardowań pozycji bojowników Państwa Islamskiego.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Tylko śledztwo ustali sprawców ataku na cywilny konwój na Ukrainie

Unia Europejska domaga się śledztwa w sprawie ataku na konwój ukraińskich uchodźców. Do incydentu doszło w poniedziałek w okolicach Ługańska, a do ostrzelania cywilów nie przyznają się ani separatyści, ani ukraińska armia. Śledztwo może być pierwszym krokiem w stronę międzynarodowego procesu.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Uciekli zarażeni ebolą

W Liberii odnaleziono 17 zarażonych wirusem eboli, którzy w weekend uciekli z kliniki w Monrowii. Tamtejszy minister ds. informacji Lewis Brown podał, że zostali oni przeniesieni do Centrum Leczenia Eboli im. J. F. Kennedy'ego.
Poniedziałek 18 sierpnia 2014

Masakra uchodźców po Ługańskiem

Kijów alarmuje, że pod Ługańskiem prorosyjscy separatyści ostrzelali konwój z cywilami z wyrzutni Grad. Według ukraińskiej armii, są dziesiątki ofiar śmiertelnych. W konwoju jechały samochody przewożące mieszkańców Ługańska i okolic, którzy uciekali przez walkami.
Poniedziałek 18 sierpnia 2014

W Gazie zginęło ponad 2 tysiące ludzi

Liczba ofiar konfliktu w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej przekroczyła 2 tysiące. Poinformowało o tym palestyńskie ministerstwo zdrowia. Urzędnicy szacują też straty w trwającym od ponad miesiąca konflikcie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15