Prenumerata
NYC 07:09 pm | WWA 01:09 am
1 USD = 3.7443 PLN
Czwartek 05 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 04 marca 2015

Imigracja tylko dla wykwalifikowanych?

Brytyjska Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa przedstawiła w środę plan "uzdrowienia polityki imigracyjnej". Ma on być atutem programu wyborczego tego ugrupowania. W zeszłym roku przybyło na Wyspy niemal 300 tysięcy imigrantów. Lider patriotów Nigel Farage oświadczył, że zamierza skończyć z unijną zasadą otwartych drzwi.
Środa 04 marca 2015

Merkel pogania ws. umowy handlowej

Trzeba przyspieszyć negocjacje nad umową handlową Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi. Tak uważa niemiecka kanclerz Angela Merkel. Do rozmów na temat utworzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu Merkel nawiązała podczas wizyty w Brukseli. Spotkała się tam z szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem.
Wtorek 03 marca 2015

Borys Niemcow pożegnany

Na cmentarzu trojekurowskim w Moskwie spoczęła trumna z ciałem Borysa Niemcowa. Zastrzelonego w piątek lidera rosyjskiej opozycji żegnali politycy, goście z zagranicy i zwykli Rosjanie.
Poniedziałek 02 marca 2015

Ukraińcy wycofani z pola walki

Siły ukraińskie w całości wycofały się już z linii frontu w Donbasie - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w czasie spotkania z ministrami spraw zagranicznych Polski i Danii w Kijowie. Wycofanie się sił ukraińskich oraz separatystów to jedno z ustaleń porozumień mińskich z połowy lutego.
Poniedziałek 02 marca 2015

Koniec poszukiwań MH370?

To największa tajemnica współczesnego lotnictwa cywilnego. Rejs MH370 linii Malaysia Airlines zniknął z radarów prawie rok temu. Do tej pory nie odnaleziono żadnych szczątków maszyny. Wicepremier Australii sugeruje teraz, że operacja poszukiwawcza może zakończyć się już za kilka tygodni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15