Prenumerata
NYC 05:17 pm | WWA 11:17 pm
1 USD = 4.1211 PLN
Środa 07 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 07 grudnia 2016

Karski generałem brygady

Jan Karski został pośmiertnie nominowany przez prezydent Andrzeja Dudę na generała brygady. Podczas uroczystości odbywającej się w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że Jan Karski był wielkim człowiekiem i wielkim Polakiem.
Środa 07 grudnia 2016

Kara za deprecjonowanie stanu wojennego

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych rozpoczął procedurę odebrania Adamowi Mazgule Medalu „Pro Patria”. Jan Józef Kasprzyk, p.o. Szefa Urzędu, wyjaśnił, że jest to reakcja na "budzące najwyższe oburzenie wypowiedzi Adama Mazguły deprecjonujące ofiary stanu wojennego", a także na informacje dotyczące jego postawy w czasie stanu wojennego, nieznane wcześniej Urzędowi.

Wtorek 06 grudnia 2016

Nie będzie ekstradycji Polańskiego

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Krakowie, który odmówił ekstradycji reżysera Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. Postanowienie Sądu Najwyższego ogłosił sędzia Michał Laskowski.

Wtorek 06 grudnia 2016

Porucznik z zarzutem szpiegostwa

Zatrzymano poszukiwanego od sierpnia listem gończym porucznika rezerwy Piotra C - informuje Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Postawiono mu zarzut szpiegowski - gotowość pracy na rzecz obcego wywiadu lub gromadzenie informacji na jego rzecz. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Wtorek 06 grudnia 2016

Krzysiek zasłużył na ten tytuł

Rozmowa z kajakarzem, eksploratorem i biznesmenem Piotrem Chmielińskim o polskiej kandydaturze do tytułu Podróżnika Roku 2017 magazynu "National Geographic"
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15