Prenumerata
NYC 09:38 pm | WWA 03:38 am
1 USD = 3.7308 PLN
Piątek 09 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 08 października 2015

Okupacja mównicy na ostatnim posiedzenie Sejmu

Na ostatnim posiedzeniu VII Sejmu poseł Jarosław Gromadzki okupował sejmową mównicę. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na nieprawidłowości wyborcze. Został za to wykluczony z obrad.
Czwartek 08 października 2015

Gowin kandydatem na szefa MON

Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa resortu obrony w ewentualnym rządzie PiS. Taką zapowiedź złożyła Beata Szydło.
Czwartek 08 października 2015

Kolejny obraz wrócił do Polski

Zaginiony w trakcie II wojny światowej "Portret młodego mężczyzny w peruce" wraca do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dzieło Krzysztofa Lubienieckiego trafia do Polski dzięki współpracy Ministerstwa Kultury, FBI, ostatnich właścicieli obrazu i potomka amerykańskiego żołnierza, który wywiózł obraz do USA.
Środa 07 października 2015

Kociołek pochowany na Powązkach. Pogrzeb w cieniu protestu

Były PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za masakrę stoczniowców na Wybrzeżu w 1970 roku, spoczął w środę na Powązkach Wojskowych. Podczas pogrzebu odbył się protest osób przekonanych, że zbrodniarz ten nie powinien zostać pochowany na tej prestiżowej nekropolii.
Środa 07 października 2015

Będzie ewakuacja Polaków z Mariupola

Rząd rozpoczyna akcję sprowadzania Polaków z Mariupola. Szef dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział, że operacja jest skomplikowana, a przygotowania do niej trwały od dawna. Grupa Polaków kilkakrotnie zwracała się do rządu o sprowadzenie do kraju w obawie przed nasileniem działań wojennych w Donbasie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15