Prenumerata
NYC 05:14 pm | WWA 11:14 pm
1 USD = 3.7518 PLN
Niedziela 25 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 stycznia 2015

Rolnicy grożą protestami: pięć dni dla premier Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz ma czas do piątku, aby się z nami spotkać. W przeciwnym razie Warszawę zaleją rzesze rolników – grożą producenci żywności zrzeszeni w OPZZ. Podkreślają, że sytuacja w rolnictwie wymaga interwencji władz.
Niedziela 25 stycznia 2015

Frankowicze na ulicach

W większych miastach w całej Polsce protestowali frankowicze. To osoby, które wzięły kredyty hipoteczne w szwajcarskiej walucie. W ciągu ostatnich 10 dni ich raty wzrosły o blisko 20 procent. Ci, którzy zebrali się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim, podkreślali, że nie oczekują pomocy finansowej od państwa, ale pomocy prawnej w rozwiązaniu problemu.
Niedziela 25 stycznia 2015

Kukiz na prezydenta?

"Jeżeli będzie trzeba, wystartuję w tegorocznych wyborach prezydenta Polski" – powiedział portalowi GazetaWroclawska.pl Paweł Kukiz, znany muzyk i radny sejmiku dolnośląskiego.
Piątek 23 stycznia 2015

Pełna lista katów z Auschwitz

Po 70 latach od zainicjowania w Polsce śledztwa przeciwko katom z Auschwitz–Birkenau, Instytut Pamięci Narodowej dysponuje pełną listą obozowych funkcjonariuszy. Do końca roku poda do publicznej wiadomości prawie 10 tysięcy nazwisk.
Piątek 23 stycznia 2015

Dwie prokuratury i dwa zdania

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście złożyła apelację od wyroków uniewinniających dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Tymczasem w drugiej z warszawskich prokuratur dziennikarze otrzymali status pokrzywdzonych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15