Prenumerata
NYC 05:37 pm | WWA 11:37 pm
1 USD = 4.0845 PLN
Piątek 20 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

Białystok otwarty na ochotników do WOT

W Białymstoku otwarto pierwszy w Polsce punkt informacyjny dla kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość odbyła się z udziałem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
Piątek 20 stycznia 2017

Tryptyk Matejki odnaleziony?

"Rzeczpospolita" informuje, że udało ustalić się losy zaginionego tryptyku Jana Matejki. Do jego poszukiwań włączyło się również państwo. Według informacji gazety, niektórzy polscy muzealnicy byli sondowani kilka tygodni temu czy byliby gotowi kupić obraz Jana Matejki pod tytułem "Królowa Korony Polskiej", jak twierdzi 'Rzeczpospolita"- za 8 milionów złotych. Była to oferta jednego z domów aukcyjnych.
Czwartek 19 stycznia 2017

Telefoniczna rozmowa Szydło-May

Sytuacja Polaków mieszkających na Wyspach po Brexicie była jednym z tematów telefonicznej rozmowy premier Beaty Szydło z brytyjską premier Theresą May.

Czwartek 19 stycznia 2017

Nie żyje poseł Kukiz’15

Nie żyje Rafał Wójcikowski, poseł klubu Kukiz'15. Zginął w wypadku samochodowym na trasie S8 w okolicach Rawy Mazowieckiej - poinformowała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej policji.
Środa 18 stycznia 2017

Przegląd ministerstw na start

Premier Beata Szydło zapewniła, że bezpieczeństwo jest i będzie priorytetem rządu. Przegląd resortów rozpoczęła od spotkań z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem.
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 19 stycznia 2017

Szymek przywędrował na Greenpoint

Ma dopiero 10 lat, ale zwiedził już prawie 30 krajów. O swoich wyprawach Szymon Radzimierski pisze na blogu. W sobotę, 14 stycznia, opowiedział o nich w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Boulevard na Greenpoincie.
Czwartek 19 stycznia 2017

Lawina zasypała turystów w hotelu

Nawet 30 osób mogło zginąć w hotelu w miejscowości Farindola we Włoszech, na który po środowym trzęsieniu ziemi zeszła lawina - podają włoskie media.
Środa 18 stycznia 2017

Nowe władze Parlamentu Europejskiego

Włoch Antonio Tajani nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Kandydat chadeków zdobył 351 głosów i wygrał z kandydatem socjalistów, rodakiem Giannim Pittellą, który uzyskał 282 głosy.
Wtorek 17 stycznia 2017

Andrzej Duda z wizytą w Izraelu

Rozmowy z prezydentem Izraela i wizyty w najważniejszych dla narodu żydowskiego miejscach - tak wyglądał pierwszy dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Polski prezydent odwiedził miejsca związane z historią Izraela i Holokaustem.
Wtorek 17 stycznia 2017

May przedstawiła szczegóły “brexitu”

Theresa May zadeklarowała, że chce "maksymalnie wolnego handlu" z Unią Europejską, ale wykluczyła członkostwo Wielkiej Brytanii we Wspólnym Rynku. W przemówieniu w londyńskim Lancester House, przedstawiającym szczegóły dotyczące opuszczenia Unii, premier ogłosiła, że zależy jej na zawarciu ze Wspólnotą "nowej, ambitnej umowy handlowej".
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

Współpracownicy Donalda Trumpa pod lupą amerykańskich służb

Amerykańskie służby sprawdzają powiązania współpracowników przyszłego prezydenta USA Donalda Trumpa z Rosjanami. Jak pisze "New York Times", w śledztwie analizowane są materiały z podsłuchanych rozmów oraz transakcje finansowe zawierane w przeszłości przez te osoby.
Piątek 20 stycznia 2017

Trwają uroczystości inauguracyjne

Msza w kościele episkopalnym, wizyta w Białym Domu, ceremonia zaprzysiężenia na stopniach Kapitolu, uroczysta parada i eleganckie bale. Tak wyglądają uroczystości inauguracji 45. prezydenta USA Donalda Trumpa, które rozpoczęły się w amerykańskiej stolicy.
Czwartek 19 stycznia 2017

Historycznie niska statystyka FDNY • Coraz mniej śmiertelnych ofiar pożarów

Rok 2016 był najbezpieczniejszy w całej historii FDNY. W wyniku obrażeń spowodowanych przez ogień śmierć poniosło 48 osób.
Czwartek 19 stycznia 2017

Prezydent Trump i jego biznesowe imperium

Jako prezydent Donald Trump nie wycofa się zupełnie ze swojego imperium biznesowego ani go nie sprzeda. Zamierza jednak zrezygnować z funkcji kierowniczych w Trump Organization, przekazując je swoim synom.
Czwartek 19 stycznia 2017

Twierdza Washington

W Waszyngtonie rozpoczynają się uroczystości związane z inauguracją prezydentury Donalda Trumpa. Setki tysięcy Amerykanów wezmą udział w ceremonii jego zaprzysiężenia a także w koncertach, balach oraz paradzie.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Środa 30 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 17 stycznia 2017

Orzełki z podciętymi skrzydłami

Po wtorkowych meczach mistrzostw świata piłkarzy ręcznych dwanaście drużyn jest pewnych gry w 1/8 finału. Awans zapewniły sobie: gospodarz turnieju Francja, Norwegia, Rosja, Brazylia z grupy A, Słowenia, Hiszpania i Macedonia z grupy B, Niemcy i Chorwacja z grupy C oraz Dania, Szwecja i Katar z grupy D. Polska zajmie dopiero piąte miejsce w swojej grupie i będzie walczyć o lokaty 17-20.
Wtorek 17 stycznia 2017

Radwańska na huśtawce

Z trójki Polaków, która przystąpiła do rywalizacji w grach pojedynczych w rozpoczętym w poniedziałek wielkoszlemowym Australian Open na kortach w Melbourne Park, ostała się po I rundzie tylko Agnieszka Radwańska.
Niedziela 15 stycznia 2017

Dublet Stocha w Wiśle Malince

W sobotę Kamil Stoch został pierwszym Polakiem, który wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle Malince. W niedzielę powtórzył sukces. To jego 18. i 19. zwycięstwa w karierze oraz trzecie i czwarte w tym sezonie, po których najpierw objął prowadzenie, a następnie umocnił je, w klasyfikacji generalnej cyklu.
Niedziela 15 stycznia 2017

Kownacki: mój czas nadchodzi!

Adam Kownacki odniósł 15. zwycięstwo w zawodowej karierze i wciąż jest niepokonany.
Sobota 14 stycznia 2017

Sonik tuż za podium

39. edycja Rajdu Dakar przeszła do historii. W kategorii samochodów zwyciężył Francuz Stephane Peterhansel, w konkurencji motocyklistów – Brytyjczyk Sam Sunderland, quadowców – Rosjanin Siergiej Karjakin, a wśród ciężarówek – ekipa Rosjanina Eduarda Nikołajewa.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 20 stycznia 2017

W Klubie Seniora Amber Health – z nowym rokiem raźnym krokiem

Nasi seniorzy bardzo cenią zajęcia komputerowe w klubie Amber. Z uznaniem i przyjemnością o nich się wypowiadają.
Piątek 20 stycznia 2017

Spotkanie z kolędą

Jasełka w Polskiej Szkole Dokształcającej im. św. Jadwigi we Floral Park, NY, podobnie jak w innych polskich szkołach, to uroczyste spotkanie przy muzyce, polskich kolędach, według tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czwartek 19 stycznia 2017

Szymek przywędrował na Greenpoint

Ma dopiero 10 lat, ale zwiedził już prawie 30 krajów. O swoich wyprawach Szymon Radzimierski pisze na blogu. W sobotę, 14 stycznia, opowiedział o nich w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy McGuinness Boulevard na Greenpoincie.
Czwartek 19 stycznia 2017

Tłumy na zabawie choinkowej w CP-S

Około 300 osób – dzieci i dorosłych – bawiło się na zabawie choinkowej w Centrum Polsko-Słowiańskim. Uczestników imprezy odwiedził nawet Święty Mikołaj, który obdarował milusińskich prezentami.
Wtorek 17 stycznia 2017

Poczucie smaku

Poczucie smaku jest najważniejsze – takie motto przyświeca Januszowi Gilewiczowi, artyście, który zaprezentował swoje prace 5 stycznia na pierwszym tegorocznym spotkaniu artystycznym w Klimacie, polsko-amerykańskiej restauracji na Manhattanie.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15