Prenumerata
NYC 11:39 pm | WWA 05:39 am
1 USD = 3.9644 PLN
Środa 27 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 lipca 2016

Wystartowały Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte. Na krakowskich Błoniach odbyła się inaugurująca wydarzenie msza święta, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz.
Wtorek 26 lipca 2016

Polacy niechętni uchodźcom

Polacy pozostają niechętni przyjmowaniu uchodźców przez nasz kraj – wynika z najnowszych badań CBOS. Tendencja utrzymuje się od listopadowych zamachów w Paryżu.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Irakijczyk zatrzymany w Łodzi

W Łodzi zatrzymano mężczyznę, najprawdopodobniej obywatela Iraku, podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych. 48- latek został ujęty w jednym z łódzkich hosteli.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Dobre dane o polskiego gospodarce

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce – w czerwcu spadło do 8,8 procent – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To mniej o 0,3 punktu procentowego niż w maju.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Apel Pamięci zamiast Apelu Poległych

Uczestnicy spotkania w Ministerstwie Obrony Narodowej podpisali w poniedziałek wspólny Apel Pamięci. Minister Antoni Macierewicz rozmawiał z przedstawicielami powstańców warszawskich na temat obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania i treści apelu, odczytywanego na uroczystościach.
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 lipca 2016

Katolicki ksiądz zabity przez islamistów

W jednym z kościołów we Francji w mieście Rouen w Normandii dwaj osobnicy mówiący o sobie jako przedstawiciele Państwa Islamskiego, uzbrojeni w noże zamordowali dwie osoby – w tym katolickiego księdza – po czym zostali zastrzeleni przez policję.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Rosjanie jednak pojadą do Rio

Rosyjska flaga będzie powiewać na igrzyskach w Rio de Janeiro. Oficjalnie potwierdził tę informację prezydent Olimpijskiego Komitetu Rosji Aleksandr Żukow. Nie będzie natomiast w Brazylii prezydenta Władimira Putina. Gospodarz Kremla zrezygnował z zaproszenia na ceremonię otwarcia.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Fala terroryzmu w Niemczech

W ciągu 72 godzin w Niemczech doszło do trzech zamachów przeprowadzonych przez imigrantów. Najkrwawszy z nich wydarzył się w piątek w Monachium, podczas którego 18-letni Irańczyk zabił 9 osób, a 34 ranił.
Piątek 22 lipca 2016

Pozew przeciw Czechom za śmieci w Polsce

Komisja Europejska pozwała Czechy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odpady toksyczne wywiezione do Polski. Mimo upomnień władze w Pradze nie usunęły 20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów przywiezionych do naszego kraju.
Czwartek 21 lipca 2016

Stan wojenny w Turcji

Przez trzy miesiące w Turcji będzie obowiązywał stan wojenny. Taką decyzję podjęli turecki prezydent i rząd po tym, jak w ubiegły piątek doszło do nieudanego przewrotu wojskowego. Władze argumentują, że tylko w ten sposób mogą szybciej poradzić sobie z grupami terrorystycznymi.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 lipca 2016

Skandal przed Konwencją Demokratów

W atmosferze skandalu w Filadelfii rozpoczęła się konwencja wyborcza Partii Demokratycznej. Powodem jest wyciek e-maili pokazujących, że pracownicy komitetu krajowego tej partii dyskutowali o sabotowaniu kampanii senatora Berniego Sandersa.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Strzelanina na Florydzie

Kolejna strzelanina na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Lokalne służby potwierdziły, że nie żyją dwie osoby, a od 14 do 17 osób jest rannych. Kilka z nich jest w stanie zagrażającym życiu.
Niedziela 24 lipca 2016

Tim Kaine kandydatem demokratów na wiceprezydenta

Senator z Wirginii, Tim Kaine będzie kandydatem demokratów na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego kandydaturę przedstawiła w Miami Hilary Clinton - ubiegająca się nominację na prezydenta.
Piątek 22 lipca 2016

Metropolia sprzyja długowieczności?

Adele Dunlap, 113-letnia mieszkanka Pittstown w New Jersey, została uznana za najstarszą mieszkankę USA. Tytuł przejęła po Goldie Michelson, która zmarła kilka tygodni temu w wieku prawie 114 lat. Dunlap jest także dziesiątą najstarszą osobą na świecie. Jak czuje się z tymi tytułami? “W zasadzie tak samo jak wcześniej” – przyznała szczerze 113-latka.
Piątek 22 lipca 2016

Donald Trump zaakceptował nominację

Miliarder Donald Trump oficjalnie zaakceptował nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Podczas przemówienia na konwencji w Cleveland biznesmen przedstawił siebie jako kandydat prawa i porządku oraz ostro atakował Hillary Clinton.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Piątek 08 stycznia 2016

“The Economist” o globalnej gospodarce

Światowa gospodarka w tym roku będzie się rozwijać, ale umiarkowanie. Taka jest prognoza międzynarodowego tygodnika "The Economist”.
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 19 lipca 2016

Powalczą o medale dla Polski

Aż 240 polskich sportowców wystąpi na Igrzyskach XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia). Skład kadry zatwierdził 14 lipca zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Najliczniejszą grupę sportowców stanowić będą już tradycyjnie lekkoatleci. W Rio de Janeiro wystartuje aż 71 przedstawicieli królowej sportu.
Poniedziałek 18 lipca 2016

Totolotek z ekstraklasą

Wysokimi zwycięstwami gospodarzy zakończyły się niedzielne mecze pierwszej kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Zagłębie Lubin rozgromiło Koronę Kielce 4:0, a Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 5:1 w starciu czwartej drużyny poprzedniego sezonu z wicemistrzem kraju.
Poniedziałek 18 lipca 2016

Serbowie pogodzili faworytów

Niespodzianka w wielkim finale Ligi Światowej siatkarzy! W krakowskiej Tauron Arenie Serbowie pokonali Brazylię 3:0 i po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal tych prestiżowych rozgrywek. Brąz wywalczyli Francuzi. Polacy zakończyli zmagania w fazie grupowej.
Niedziela 17 lipca 2016

Wilder obronił pas

Amerykanin Deontay Wilder (36-0, 35 KO) pokonał w sobotę przez techniczny nokaut Chrisa Arreolę (36-5-1, 31 KO) i obronił pas mistrza świata WBC w wadze ciężkiej, ale zwycięstwo przypłacił kontuzją, która wykluczy go ze startów do końca roku.
Poniedziałek 11 lipca 2016

Najlepsza jedenastka turnieju bez Polaków - Królestwo Griezmanna

Nie mogło być inaczej – wyróżnienie dla najlepszego piłkarza Euro 2016 powędrowało do lidera reprezentacji Francji Antoine’a Griezmanna. UEFA wybrała również najlepszą drużynę turnieju.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 lipca 2016

Ogrodowe Tea Party

"Zawsze potrafiłam marzyć i wierzyłam, że kiedyś moje marzenia się spełnią" – mówi Zofia Rębisz, nowo wybrana prezes Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego z Rockland w stanie Nowy Jork.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Wakacje z Panem Bogiem 2016: Serce pełne dobra miej…

Już po raz dziewiąty redemptorysta o. Waldemar Łątkowski – proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ – zorganizował „Wakacje z Panem Bogiem”. Tak jak w poprzednim roku miejscem pobytu był ośrodek Silver Bay YMCA w okolicy Lake George, NY. Do przeżycia niepowtarzalnej „przygody” zgłosiło się blisko 120 osób: dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych stron stanów New Jersey, Nowy Jork i Connecticut.
Niedziela 24 lipca 2016

Kosztowny błąd tłumacza

Pewien pracownik uległ wypadkowi podczas tynkowania ściany w remontowanym lokalu użytkowym. Aby sięgnąć do partii ścian znajdujących się przy suficie, pracownik musiał stanąć na podwyższeniu. Przełożony zalecił mu, aby ustawił drabinę na rusztowaniu. Pracownik postąpił zgodnie z poleceniem i kontynuował pracę. Niestety, w pewnym momencie drabina złożyła się. Pracownik spadł i uderzył głową o beton.
Piątek 22 lipca 2016

Golf to sport nie dla leniwych

Polonijni golfiści zrzeszeni w Polish American Golf Association (PAGA) rozegrali w połowie lipca doroczny turniej Żywiec Cup. Dwudniowe rozgrywki odbyły się w Hanah Mountain Resort & Country Club w Margeretville w stanie Nowy Jork.
Czwartek 21 lipca 2016

Polska Noc w nowej odsłonie

Międzynarodowe noce – organizowane każdego lata w Eisenhower Park, największym publicznym parku w stanie Nowy Jork – to kulturowe prezentacje grup etnicznych, które tworzą międzynarodową społeczność tego stanu.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15