Prenumerata
NYC 07:27 am | WWA 01:27 pm
1 USD = 3.9480 PLN
Niedziela 29 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 27 maja 2016

Grupa Wyszehradzka zgodna co do obecności NATO

Wzmocnienie flanki wschodniej NATO powinno stać się priorytetem całego sojuszu – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Piątek 27 maja 2016

Dekomunizacja Polski na start

W całym kraju zostaną zmienione nazwy budowli, obiektów, dróg, ulic, mostów i placów, które są reliktami komunizmu. Zgodnie z ustawą zakazującą propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego samorządy od momentu jej wejścia w życie będą miały rok, żeby pozbyć się z przestrzeni publicznej nazw nawiązujących do tego okresu.
Czwartek 26 maja 2016

Tajemnicza śmierć oficera SKW

Ciało wysokiego rangą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego znaleziono w środę wieczorem na terenie powiatu mińskiego.
Czwartek 26 maja 2016

Uroczystość Bożego Ciała w Polsce

W czwartek Kościół katolicki obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Popularnie nazywamy ją Bożym Ciałem. To święto ku czci Najświętszego Sakramentu. W całej Polsce odbyły się z tej okazji uroczyste msze i procesje.
Środa 25 maja 2016

Iran ułatwi odwiedzanie polskich grobów

Władze Iranu chcą pomóc Polakom w odwiedzaniu grobów przodków na Bliskim Wschodzie. Zapowiedział to minister spraw wewnętrznych tego kraju Abdoreza Rahmani Fazli, który kończy kilkudniową wizytę w Polsce. Chodzi o groby Polaków, którzy uciekli z ZSRR wraz z armią gen. Andersa do Iranu.
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 27 maja 2016

Putin szuka przyjaciół w Grecji

Rosja szuka sojuszników, aby uniemożliwić przedłużenie unijnych sankcji. Zdaniem niezależnych ekspertów temu ma między innymi służyć, zaplanowana na piątek, wizyta prezydenta Władimira Putina w Grecji.
Piątek 27 maja 2016

Amerykański konwój przez Czechy do Polski

500 amerykańskich żołnierzy w 225 pojazdach przejeżdża przez Czechy. Kolumna pojazdów wojskowych zmierza na manewry do republik nadbałtyckich.
Czwartek 26 maja 2016

Estonia chce stałej obecności NATO

Premier Estonii Taavi Roivas opowiedział się za stałą obecnością wojsk NATO w krajach bałtyckich. "Odstraszanie powinno stać się normalnością" – podkreślił Roivas w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Welt".
Czwartek 26 maja 2016

Pozew KE bez kary?

Komisja Europejska pozywa Polskę za niewdrożone przepisy dotyczące gwarancji depozytów bankowych. O skierowaniu pozwu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości Bruksela poinformowała w południe w czwartek, 26 maja. Wicepremier Mateusz Morawiecki przekonuje, że winę ponoszą poprzednicy, a rząd Beaty Szydło wkrótce wdroży przepisy i uniknie kary finansowej.
Czwartek 26 maja 2016

Etna bardziej aktywna

Etna, ciągle aktywna i najwyższy wulkan w Europie, ponownie wyrzuca lawę i pyły wulkaniczne. Główny krater wypełnił się wczoraj w całości wrzącą lawą.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 27 maja 2016

Pentagon nadal używa dyskietek

Dziennik „The Washington Post” broni przestarzałych technologii stosowanych w Armii USA. O archaicznych systemach komputerowych Pentagonu wspominał w ostatnich dniach raport amerykańskiego Urzędu Kontroli Rządu.
Piątek 27 maja 2016

Prezydent USA w Hiroszimie

Barack Obama jako pierwszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził dziś Hiroszimę. Pod monumentem upamiętniającym ofiary bomby atomowej złożył wieniec. W ceremonii w parku Pokoju wzięło udział m.in. 5 mieszkańców Hiroszimy, którzy ocaleli po zrzuceniu na miasto ładunku jądrowego.
Czwartek 26 maja 2016

11 stanów skarży Obamę

Jedenaście amerykańskich stanów złożyło pozew przeciwko rządowi Baracka Obamy za rozporządzenie w sprawie swobody wyboru toalet szkolnych przez osoby transseksualne. Wnioskodawcy twierdzą, że obecne władze USA niewłaściwie interpretują przepisy o zakazie dyskryminacji seksualnej.
Czwartek 26 maja 2016

Clinton naruszyła procedury

W opublikowanym w środę raporcie inspektor generalny Departamentu Stanu skrytykował Hillary Clinton za używanie prywatnej skrzynki emailowej do celów służbowych. Raport nie niesie ze sobą formalnych konsekwencji, ale podważa wiarygodność byłej sekretarz stanu.
Czwartek 26 maja 2016

Ropa po 50 dolarów

Znów podrożała ropa. Cena baryłki przekroczyła psychologiczną barierę pięćdziesięciu dolarów.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Piątek 08 stycznia 2016

“The Economist” o globalnej gospodarce

Światowa gospodarka w tym roku będzie się rozwijać, ale umiarkowanie. Taka jest prognoza międzynarodowego tygodnika "The Economist”.
Sport - Więcej wiadomośći
Środa 25 maja 2016

Ostatni etap przygotowań piłkarskiej kadry do Euro 2016 •Nawałka: moc jest z nami!

W sobotę zakończyło się zgrupowanie regeneracyjne piłkarskiej kadry Polski, przygotowującej się do Euro 2016, w hotelu Bryza w Juracie, a już w poniedziałek rozpoczęło się kondycyjno-taktyczne w komfortowym ośrodku w Arłamowie.
Wtorek 24 maja 2016

Rozgrzewka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska, wiceliderka rankingu WTA Tour, bez większych problemów awansowała w poniedziałek do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. 27-letnia tenisistka z Krakowa pokonała w ciągu 63 minut 122. w rankingu WTA Serbkę Bojanę Jovanovski 6:0, 6:2.
Poniedziałek 23 maja 2016

Złoto Kawęckiego i srebro Czerniaka na pływackich ME

Długo kazali czekać polscy pływacy na pierwszy medal rozgrywanych w stolicy Anglii mistrzostw Starego Kontynentu. Po pięciu dniach posuchy, nadszedł szósty, w którym Biało-Czerwoni zgarnęli dwa krążki. Na podium stawali liderzy reprezentacji: Radosław Kawęcki zdobył złoto, a Konrad Czerniak – srebro.
Środa 18 maja 2016

Tę drużynę stać na wiele!

Rozmowa z Tomaszem Iwanem, dyrektorem reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Środa 18 maja 2016

Czas na ćwierćfinały

W czwartek w ćwierćfinałach hokejowych mistrzostw świata elity zagrają Czechy z USA, Rosja z Niemcami, Kanada ze Szwecją i Finlandia z Danią.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 26 maja 2016

Minister edukacji poprowadziła lekcję w PS 34 - Polonia i Polacy za granicą są cenni

Bohater – to temat przewodni lekcji języka polskiego poprowadzonej przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską w greenpoinckiej szkole. Po jej zakończeniu członkini polskiego rządu spotkała się z przedstawicielami nowojorskiego oraz polonijnego szkolnictwa.
Czwartek 26 maja 2016

Wspomóżmy Daniela w walce z rakiem

U 9-letniego Daniela Kowalskiego lekarze zdiagnozowali poważną chorobę nowotworową. Żeby wspomóc finansowo leczenie dziecka, przyjaciele jego mamy zorganizowali zbiórkę funduszy potrzebnych na kosztowne kuracje.
Czwartek 26 maja 2016

Nowy członek w Radzie Dyrektorów w P-SFUK

Paweł Maciąg, Krzysztof Matyszczyk oraz Małgorzata Wądołowski zostali w tegorocznym głosowaniu wybrani na członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Ich kadencje będą trwały trzy lata.
Poniedziałek 23 maja 2016

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Kurowskiego

Ks. kanonik Andrzej Kurowski – proboszcz parafii św. Franciszki de Chantal na Brooklynie – świętował w niedzielę, 15 maja, 40-lecie swojej drogi kapłańskiej.
Sobota 21 maja 2016

Petycja do Billa Clintona - Polonia może zaważyć na wyniku wyborów prezydenckich

Reduta Dobrego Imienia – Polska Ligi przeciw Zniesławieniom wzywa byłego amerykańskiego prezydenta Billa Clintona do przeproszenia Polaków za niesprawiedliwe i krzywdzące słowa dotyczące naszego kraju.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15