Prenumerata
NYC 08:01 pm | WWA 02:01 am
1 USD = 4.0840 PLN
Sobota 25 lutego 2017
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Sejm za przekopem Mierzei Wiślanej

Sejm uchwalił ustawę usprawniającą budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Za przyjęciem ustawy głosowało 401 posłów, 9 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.
Piątek 24 lutego 2017

Premier świadkiem w prokuraturze

Trzy godziny trwało w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie przesłuchanie premier Beaty Szydło w sprawie wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu. Prokuratura poinformowała, że przesłuchanie zakończyło się dokładnie minutę po 18.00.
Czwartek 23 lutego 2017

Wypadki BOR-u to nie nowość

W czasie rządów koalicji PO-PSL, w latach 2008-2015 doszło do 60 kolizji drogowych z udziałem floty samochodowej grup ochronnych Biura Ochrony Rządu. Poinformował o tym w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, w ramach odpowiedzi przedstawicieli rządu na pytania bieżące posłów.

Czwartek 23 lutego 2017

Prokuratura w chłodni IPN


Prokuratorzy pionu śledczego IPN wraz z policją weszli do chłodni Instytutu na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Znajdują się w niej szczątki ofiar komunistów odnalezione przez zespół poszukiwawczy profesora Krzysztofa Szwagrzyka.

Środa 22 lutego 2017

Kuchciński utrzymał stanowisko

Sejm odrzucił wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wybór na to stanowisko Rafała Grupińskiego. Za odrzuceniem wniosku głosowało 241 posłów, poparło go 174, wstrzymało się 24. Głosowało 439 posłów.

Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Rosja zaczyna bać się Trumpa

Rosja zaczyna bać się Donalda Trumpa. Jak napisał na swojej stronie internetowej "Moskiewski Komsomolec", pomysły prezydenta Stanów Zjednoczonych na "uczynienie Ameryki znowu wielką" budzą trwogę.
Piątek 24 lutego 2017

Syryjscy rebelianci zdobyli miasto Al-Bab

Syryjscy rebelianci, wspierani przez Turcję, zajęli całe miasto Al-Bab, które do tej pory było bastionem bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego. Poinformowała o tym turecka armia dodając, że jest to znaczący krok w walce z dżihadystami. Obecnie miasto jest rozminowywane.
Piątek 24 lutego 2017

Prezydent Peru spotka się z Donadem Trumpem

Prezydent Pedro Pablo Kuczynski spotka się w piątek w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Jest pierwszym przywódcą kraju Ameryki Południowej, który osobiście będzie rozmawiał z nowo wybranym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Peru Pedro Pablo Kuczynski jest od czwartku w Waszyngtonie, gdzie rozpoczął 5-dniową wizytę.
Piątek 24 lutego 2017

Apel ws. budowy Nord Stream 2

Apel grupy europosłów do unijnych rządów w sprawie budowy drugiej magistrali Gazociągu Północnego. Chcą oni, by ministrowie do spraw energii na poniedziałkowym spotkaniu zajęli się planowaną inwestycją i wywarli presję na Komisję Europejską.
Czwartek 23 lutego 2017

Polacy opuszczają Wyspy Brytyjskie

Wzrosła liczba Polaków, Czechów czy Słowaków opuszczających Wielką Brytanię. Opublikowane w czwartek dane pokazują, że łącznie wyjechało 39 tysięcy obywateli krajów tak zwanej unijnej ósemki - czyli państw, które dołączyły do Wspólnoty w 2004 roku. Zanotowano ponadto rekordowo wysoką liczbę przyjazdów z Bułgarii i Rumunii.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Trump zapowiada rozbudowę amerykańskich wojsk

Donald Trump zapowiedział zwiększenie finansowania i rozbudowę amerykańskich wojsk. Przemawiając do konserwatywnych działaczy partii republikańskiej prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał się do idei "Pokój poprzez siłę".
Piątek 24 lutego 2017

Trump zapowiada rozbudowę amerykańskich wojsk

Donald Trump zapowiedział zwiększenie finansowania i rozbudowę amerykańskich wojsk. Przemawiając do konserwatywnych działaczy partii republikańskiej prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał się do idei "Pokój poprzez siłę".
Piątek 24 lutego 2017

Wieżowiec na Ridgewood

Ruszyła budowa 17-piętrowego wieżowca na Ridgewood. Jednocześnie deweloper wystawił powstającą inwestycję ma sprzedaż i żąda za nią 35 milionów dolarów.
Piątek 24 lutego 2017

Trump krytykuje Szwecję, Francję i Niemcy

Donald Trump skrytykował politykę imigracyjną niektórych krajów europejskich. Podczas przemówienia w Waszyngtonie amerykański prezydent oświadczył, że Stany Zjednoczone nie pójdą drogą takich krajów jak Szwecja, Niemcy czy Francja.
Piątek 24 lutego 2017

Pedro Pablo Kuczynski spotka się z Donadem Trumpem

Prezydent Peru spotka się dziś w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Jest pierwszym przywódcą kraju Ameryki Południowej, który osoboście będzie rozmawiał z nowo wybranym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Peru Pedro Pablo Kuczynski jest od wczoraj w Waszyngtonie, gdzie rozpoczął 5-dniową wizytę.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Środa 30 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Sport - Więcej wiadomośći
Środa 22 lutego 2017

Wielkie strzelanie w Lidze Mistrzów

Strzelecką ucztę urządzili sobie w pierwszych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze czołowych zespołów Starego Kontynentu. W ośmiu rozegranych spotkaniach padły 34 bramki, najwięcej w Manchesterze, gdzie miejscowi The Citizen pokonali Monaco 5:3.
Wtorek 21 lutego 2017

Bokserska uczta na FOX TV

"Jestem gotowy pokazać pełnię moich umiejętności i pokazać wszystkim fanom, co wnoszę do wagi ciężkiej. Bardzo się cieszę, że mój amerykański debiut będzie w najlepszym czasie antenowym na FOX i FOX Deportes" – mówi cytowany w najnowszym komunikacie Premier Boxing Champions Izuagbe Ugonoh (17-0, 14 KO), który 25 lutego walczyć będzie na gali w Birmingham (Alabama) z Dominicem Breazeale (17-1, 15 KO).
Poniedziałek 20 lutego 2017

Ruch zatrzymał mistrza

Broniąca mistrzowskiego tytułu Legia Warszawa przegrała sensacyjnie u siebie z ostatnim dotychczas w tabeli Ruchem Chorzów 1:3 w 22. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Liderem, mimo remisu, pozostała Lechia Gdańsk, ale ma już tylko 1 punkt przewagi nad Jagiellonią Białystok.
Niedziela 19 lutego 2017

Pięć tytułów Dahlmeier

Reprezentacja Niemiec zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w biatlonie, które w niedzielę zakończyły się w austriackim Hochfilzen. W sumie Niemcy wywalczyli osiem krążków, w tym siedem z najcenniejszego kruszcu. Sensacją były dwa medale – złoty i srebrny – Amerykanów.
Czwartek 16 lutego 2017

Kot w olimpijskiej formie

Maciej Kot wygrał w czwartek konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim PjongCzangu. To jego drugie zwycięstwo w karierze. Dzień wcześniej Kamil Stoch był trzeci i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Czy Polski Dom Narodowy na Maspeth wznowi działalność?

Poruszenie wśród mieszkańców Maspeth wzbudziła informacja dotycząca odnowienia licencji na sprzedaż alkoholu przez Polski Dom Narodowy na Maspeth. Nadzieje na wznowienie działalności przez ten lokal rozwiewa jednak jego prezes Andrzej Barnowski.
Piątek 24 lutego 2017

W Klubie Seniora Amber Health – Bursztynowe Walentynki…

W ubiegłą środę, 15 lutego, w naszym klubie odbyła się zabawa walentynkowa. Tego dnia odwiedził nas gość specjalny – konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski.
Wtorek 21 lutego 2017

Gala w Copiague ma zawsze swoje przesłanie

Coroczne uroczyste gale organizowane przez Polonię of Long Island Inc. (PofL.I.) to ciekawe i eleganckie spotkania przy muzyce, podczas których organizatorzy – zarząd PofL.I. – mają możliwość pochwalić się swoim osiągnięciami i przedstawić plany na kolejny rok. Tegoroczna, 11. Gala Polonii na Long Island odbyła się w sobotę, 11 lutego 2017 pod hasłem "Polonijna młodzież to nasza przyszłość".
Wtorek 21 lutego 2017

Młody robotnik spada z 30 stóp

Podczas generalnego remontu jednorodzinnego domu na Brooklynie dwudziestopięciolatek doznał ciężkich obrażeń po tym, jak spadł z niezabezpieczonej drabiny i zleciał z trzydziestu stóp w dół. W wyniku uderzenia o ziemię złamał lewy łokieć i przedramię oraz naderwał więzadła w lewym i prawym barku. Ponadto badanie MRI wykazało przepuklinę dysków w kilku odcinkach kręgosłupa dolnego. Poszkodowany musiał przejść łącznie cztery operacje i odbyć wielomiesięczną fizykoterapię.
Poniedziałek 20 lutego 2017

W Klubie Seniora Amber Health – my się zimy nie boimy!

Według Wikipedii, bałwan to przypominająca w ogólnym zarysie człowieka figura wykonana ze śniegu, symbolizująca zimę. W Nowym Jorku pogoda w grudniu i styczniu była raczej jesienna, ale gdy kilka dni temu ostro posypało białym i gęstym śniegiem, urządziliśmy w klubie zabawę w lepienie bałwanków. Przyniesiony w wiadrach z ulicznej zaspy biały puch stał się wspaniałym materiałem rzeźbiarskim. W ciepłym aneksie kuchennym łatwo poddawał się modelowaniu i podkolorowaniu farbą...
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15