Prenumerata
NYC 02:23 pm | WWA 08:23 pm
1 USD = 3.9236 PLN
Wtorek 28 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Amerykanie zaprezentowali się w Piotrkowie

Pokazy sprzętu bojowego, prezentacja żołnierskiego ekwipunku i pokazy grup rekonstrukcji historycznej - to wszystko działo się w Piotrkowie Trybunalskim na pikniku NATO.
Wtorek 28 marca 2017

Morawiecki jak Gates

Wicepremier Mateusz Morawiecki chce w przyszłości opodatkować pracę robotów. O wprowadzenie takiego podatku apelował niedawno twórca Microsoftu - Bill Gates.
Poniedziałek 27 marca 2017

Polskie władze krytykują Łukaszenkę

Prezydent Andrzej Duda, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych krytykują działania władz Białorusi. Apelują o zaprzestanie stosowania przemocy wobec obywateli. W sobotę milicja uniemożliwiła opozycjonistom przeprowadzenie demonstracji w Mińsku. Zatrzymanych mogło zostać nawet kilkaset osób.

Poniedziałek 27 marca 2017

Akta Mazura ujawnione

Służby specjalne III RP wiedziały o współpracy polonijnego biznesmena Edwarda Mazura ze Służbą Bezpieczeństwa w okresie PRL - wykazał Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego i członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Historyk ujawnił na stronie tygodnika "Do Rzeczy" nagranie dźwiękowe rozmowy werbunkowej Edwarda Mazura z 1985 roku.
Poniedziałek 27 marca 2017

Waszczykowski kwestionuje wybór Tuska

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział, że formalnie głosowanie na szefa Rady Europejskiej się nie odbyło. Prezydencja maltańska nie dopuściła kandydata, zgłoszonego przez Polskę, czyli Jacka Saryusza - Wolskiego - dodał minister Waszczykowski.

Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Dyskusja o “polskich obozach” w PE

Walka o prawdę historyczną jest niezwykle trudna - przyznają prawnicy, którzy występują przeciwko naruszeniom praw ofiar i dóbr osobistych byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Dyskusję na ten temat zorganizował w Parlamencie Europejskim w Brukseli europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Poniedziałek 27 marca 2017

Antyrządowe demonstracje w Rosji


Moskiewska policja zatrzymała ponad 600 uczestników antykorupcyjnego marszu. W proteście przeciwko nieuczciwemu bogaceniu się polityków i urzędników państwowych, na ulice rosyjskiej stolicy wyszło około 30 tysięcy osób. Wśród zatrzymanych są: działacze opozycji i organizacji obywatelskich, a także rosyjscy i zagraniczni dziennikarze.

Piątek 24 marca 2017

Aresztowania ws. zamachów w Londynie

W nocy z czwartku na piątek brytyjska policja dokonała dwóch "istotnych" - jak podała - aresztowań w związku ze środowymi atakami terrorystycznymi na Londyn. Mark Rowley z Metropolitan Police przekazał dziennikarzom najnowszy bilans dochodzenia, z którego wynika, że do zatrzymań doszło w West Midlands i na północnym zachodzie Anglii.

Czwartek 23 marca 2017

ISIS przyznało się do zamachu w Londynie

Organizacja Państwo Islamskie przyznała się do wczorajszego zamachu w centrum Londynu. Na moście w pobliżu parlamentu mężczyzna najpierw starał się rozjechać osoby, które szły chodnikiem. Potem usiłował wjechać na teren parlamentu. Zginęły cztery osoby, w tym zamachowiec.
Czwartek 23 marca 2017

Zabójstwo na zlecenie?

W Kijowie zastrzelono byłego deputowanego do rosyjskiej Dumy. Denis Woronienkow w zeszłym roku uciekł z Rosji. Na Ukrainie był świadkiem w śledztwie przeciwko byłemu ukraińskiemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Wiele wskazuje, że było to zabójstwo na zlecenie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 marca 2017

Spór o broń jądrową w ONZ

W siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczęły się negocjacje na temat ogólnoświatowego zakazu broni jądrowej. Prowadzone ramach Zgromadzenia Ogólnego rozmowy bojkotuje prawie 40 krajów, w tym Stany Zjednoczone.
Niedziela 26 marca 2017

Strzelanina w klubie nocnym w Ohio

Jedna osoba nie żyje, 15 zostało rannych, w tym kilka bardzo ciężko. Zdarzenie to prawdopodobnie nie ma charakteru terrorystycznego – poinformowała miejscowa policja.
Niedziela 26 marca 2017

Obamacare pozostaje

Amerykańskim republikanom nie udało się przeforsować w Kongresie nowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Przy braku wystarczającego poparcia w Izbie Reprezentantów na wniosek Donalda Trumpa projekt ustawy zdrowotnej został wycofany. Winę za porażkę prezydent USA zrzucił na demokratów.
Sobota 25 marca 2017

Pięknie tańczyli i śpiewali

8. Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Tańcu Towarzyskim odbyły się w niedzielę, 19 marca 2017 roku w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic, NJ. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.
Sobota 25 marca 2017

O Oświęcimiu nie wolno zapomnieć!

W Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w niedzielę, 19 marca, otwarta została historyczna wystawa "Nazi German Concentration and Extermination Camp Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau" (Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau). W uroczystości uczestniczyli konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oraz konsul generalny Izraela w Nowym Jorku Dani Dayan.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Środa 30 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 marca 2017

Operacja Czarnogóra

26 marca piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w Podgoricy z Czarnogórą w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018.
Sobota 18 marca 2017

Kraft królem Raw Air • Podwójne podium Stocha

Kamil Stoch, po dramatycznej końcówce, wygrał zawody lotów narciarskich w Vikersund i odrobił aż 55 punktów do lidera Pucharu Świata, Stefana Krafta, który na norweskim mamucie zajął piąte miejsce. Austriak wygrał za to cykl Raw Air, wyprzedzając Stocha i Andreasa Wellingera. Niemiec w ostatnim skoku zawodów zaprzepaścił szansę na końcowy triumf.
Sobota 18 marca 2017

Legia już tylko za Jagą

Siódme z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Legii, trzecia z rzędu porażka Lechii i pierwsza na wiosnę strata punktów przez Lecha – to najważniejsze wydarzenia 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Liderem pozostała Jagiellonia, choć znów nie wygrała na wyjeździe. Mecze obejrzało prawie 113 tysięcy kibiców, co jest rekordem w historii rozgrywek.
Sobota 18 marca 2017

Pierwszy monument Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski z grupy Sky wygrał po pasjonującym finiszu jednoetapowy wyścig kolarski Mediolan – San Remo. Drugi był aktualny mistrz świata Słowak Peter Sagan (BORA). To pierwszy z pięciu najbardziej prestiżowych klasyków, tzw. monumentów kolarstwa. W sobotę rozegrano jego 108. edycję.
Piątek 17 marca 2017

Bayern – Real w pierwszej parze

W ćwierćfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium zagra z Realem Madryt, a Barcelona z Juventusem Turyn. W pozostałych starciach również będzie ciekawie: czeka nas m.in. mecz dwóch drużyn z Polakami w składzie.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Dwa miliony po drugiej mediacji

Czterdziestoletni pracownik uległ wypadkowi podczas naprawy wysuwanych drzwi garażowych. Poszkodowany, wraz ze swoim współpracownikiem, mieli wymienić sprężynę rurową, która odpowiadała za podnoszenie i opuszczanie drzwi. Do wymiany potrzeba było dwóch osób ze względu na to, że sprężyna miała prawie dziewięć stop długości i ważyła niemal trzysta funtów. W celu założenia nowej części, jeden z pracowników musiał wejść na drabinę. W momencie, gdy drugi podał mu sprężynę, drabina zachwiała się i mężczyzna spadł wraz z nią na ziemię. Na miejsce przyjechała karetka, która zabrała pracownika do szpitala.
Niedziela 26 marca 2017

Wyzwania dla poetów

Głównym celem Polish American Poets Academy, Inc., założonej w roku 2003 przez Barbarę Aleksandrowicz, jest wspieranie o promocja Polaków w USA, którym coś w duszy gra i kochają poezję. Jednym z istotnych elementów tej działalności są konkursy poetyckie.
Sobota 25 marca 2017

Pięknie tańczyli i śpiewali

8. Polonijne Mistrzostwa Ameryki w Tańcu Towarzyskim odbyły się w niedzielę, 19 marca 2017 roku w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym w Passaic, NJ. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.
Sobota 25 marca 2017

WYDARZENIA W AMBER U PROGU WIOSNY

W minionym tygodniu wiele się w naszym klubie działo. Co istotne, były to wydarzenia przyjemne, które dawały nam wiele radości.
Sobota 25 marca 2017

O Oświęcimiu nie wolno zapomnieć!

W Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w niedzielę, 19 marca, otwarta została historyczna wystawa "Nazi German Concentration and Extermination Camp Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau" (Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau). W uroczystości uczestniczyli konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski oraz konsul generalny Izraela w Nowym Jorku Dani Dayan.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15