Prenumerata
NYC 01:31 am | WWA 07:31 am
1 USD = 3.9137 PLN
Czwartek 01 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Rocznica porozumień gdańskich

W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyły się w środę, 31 sierpnia, uroczystości upamiętniające 36. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Wzięli w nich udział prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
Środa 31 sierpnia 2016

Będzie wspólna uchwała Polski, Ukrainy i Litwy?

Sejm rozważa propozycję przyjęcia wspólnej uchwały parlamentów Polski, Ukrainy i Litwy dotyczącej rocznicy 17 września 1939 roku. Złożył ją dzisiaj w czasie wizyty w Sejmie przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij.
Środa 31 sierpnia 2016

Kolejna edycja Szkoły Liderów Polonijnych

Ruszyła VIII edycja Szkoły Liderów Polonijnych. W programie – ponadtygodniowy cykl warsztatów, wizyt studyjnych, wykładów i spotkań z politykami, działaczami społecznymi, przedstawicielami świata nauki i kultury.
Wtorek 30 sierpnia 2016

Dane PESEL zagrożone

Około 1,4 miliona numerów PESEL polskich obywatel pobrało pięć kancelarii komorniczych. Na razie nie są znane powody tej aktywności, ale Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja, że nie ma mowy o groźnym wycieku, a raczej anomalii.
Wtorek 30 sierpnia 2016

Warszawa skusi bankierów z Londynu?

Polska zamierza przyciągnąć brytyjskich bankierów, myślących o opuszczeniu Wysp w związku z Brexitem. Korespondent "Financial Timesa" Henry Foy informuje z Warszawy, że wicepremier Mateusz Morawiecki przywiezie w czwartek do Londynu pakiet zachęt dla banków z City.
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Merkel przyznała się do błędu

Angela Merkel przyznała, że popełniła błąd w kwestii polityki imigracyjnej. W środowym wydaniu dziennika "Sueddeutsche Zeitung" kanclerz Niemiec odpowiada na pytania dotyczące fali uchodźców, która w ubiegłym roku zalała Niemcy i Europę. "Nie przewidzieliśmy, jak wielki problem będą stanowić i zbyt długo zwlekaliśmy z ogólnoeuropejskim rozwiązaniem" – stwierdziła.
Wtorek 30 sierpnia 2016

Ukraińcy chcą dnia ofiar Polaków

Część ukraińskich polityków i intelektualistów chce ustanowienia dni pamięci ofiar polskich zbrodni, wymierzonych w Ukraińców. W tej sprawie zwrócili się z apelem do ukraińskiego parlamentu.
Poniedziałek 29 sierpnia 2016

Brytyjski dziennikarz z uznaniem o Polsce

"Dziękuję ci, Polsko, za pożyczenie nam swego młodego pokolenia" – tytułuje swój artykuł w brytyjskim "Sunday Timesie" jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy politycznych BBC, Andrew Marr. Natchnęła go podana w piątek informacja, że Polacy stali się najliczniejszą mniejszością etniczną na Wyspach.
Piątek 26 sierpnia 2016

Polacy opanowali Wielką Brytanię

Brytyjskie biuro statystyczne poinformowało, że Polska wyszła na prowadzenie – przed Indie – jako kraj pochodzenia urodzonych za granicą mieszkańców wysp. Najnowsze dane wskazują, że w Wielkiej Brytanii już co ósmy mieszkaniec pochodzi z zagranicy.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Rosja sprawdza gotowość bojową

W Rosji rozpoczęło się kompleksowe sprawdzanie gotowości bojowej armii. Zgodnie z zaleceniem rosyjskiego ministra obrony o ćwiczeniach zostali zawiadomieni zagraniczni wojskowi attache akredytowani w Moskwie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Głupi żart skończył się w areszcie

21-letnia Zaida Pugh, która postanowiła przeprowadzić, jak to określiła, “eksperyment społeczny” i wypuściła setki robaków w metrze D, trafiła do aresztu. Wcześniej została oskarżona o spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia pasażerów, za co grozi jej kara wieloletniego więzienia.
Środa 31 sierpnia 2016

Tragiczny wypadek na Queensie

Trzy osoby nie żyją, a dziesięć zostało rannych – to bilans wypadku, do którego doszło w środę, 31 sierpnia, nad ranem na Long Island Expressway, w okolicach Maspeth. Sprawca wypadku stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w balustradę.
Środa 31 sierpnia 2016

Clinton o Bengazi w “prywatnych” e-mailach

Agentom FBI udało się odzyskać 15 tys. e-maili, które wcześniej zostały usunięte z prywatnego serwera Hillary Clinton. Już wiadomo, że co najmniej 30 wiadomości zawiera informacje dotyczące ataku w Bengazi. Tymczasem całkiem niedawno była sekretarz stanu twierdziła, że z prywatnej skrzynki wysyłała wiadomości, które nie były związane z pełniącymi wówczas obowiązkami.
Środa 31 sierpnia 2016

Tragiczny wypadek na Greenpoincie

W poniedziałek o godz. 3 nad ranem pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek na BQE w okolicy Meeker i Morgan Avenue na Greenpoincie.
Piątek 26 sierpnia 2016

Huragany mogą się nam dać we znaki

Władze południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Karaibów ostrzegają swych obywateli przed atakami huraganów. Ich nasilenie wypada między połową sierpnia a połową października. Już w najbliższy weekend mogą znacząco dać się we znaki mieszkańcom tych regionów.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

Hipermarkety opodatkowane od obrotów?

Podatek liczony od obrotu, a nie od powierzchni – to efekt konsultacji daniny dla sklepów wielkopowierzchniowych z branżą, które odbyły się w piątek w Kancelarii Premiera.
Piątek 08 stycznia 2016

“The Economist” o globalnej gospodarce

Światowa gospodarka w tym roku będzie się rozwijać, ale umiarkowanie. Taka jest prognoza międzynarodowego tygodnika "The Economist”.
Sport - Więcej wiadomośći
Środa 24 sierpnia 2016

Legia w piłkarskim raju

Legia Warszawa znów nie zachwyciła grą, ale dzięki wygranej w Dublinie 2:0 (0:0) i remisowi w rewanżowym meczu w Warszawie z Dundalk FC 1:1 (0:1) zapewniła sobie uprawniony awans do Champions League. Polska piłka czekała na ten moment 20 lat!
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Lechia nowym liderem

Lechia Gdańsk po wyjazdowej wygranej z Jagiellonią Białystok 1:0 została liderem piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy po sześciu kolejkach rozgrywek. Jedynym niepokonanym zespołem pozostaje drugie w tabeli KGHM Zagłębie Lubin.
Niedziela 21 sierpnia 2016

Igrzyska w Rio przeszły do historii

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach oficjalnie zamknął igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janaieo. Następne odbędą się za cztery lata w Tokio. W czasie ceremonii zamknięcia polską flagę niosła kajakarka Marta Walczykiewicz, która w Brazylii wywalczyła srebrny medal w jedynkach na 200 metrów.
Czwartek 18 sierpnia 2016

Siatkarze wracają do domu, szczypiorniści grają dalej

Po raz drugi w historii polscy piłkarze ręczni awansowali do czołowej czwórki turnieju olimpijskiego. W Rio de Janeiro reprezentacja Polski powtórzyła sukces sprzed 40 lat z Montrealu, gdzie ostatecznie zajęła 3. miejsce. O sukcesie nie moga mówić siatkarze, którzy po przegranym meczu z USA jadą do domu.
Wtorek 16 sierpnia 2016

Srebro i brąz dla polskich kajakarek

We wtorek polska reprezentacja olimpijska wzbogaciła się o kolejne medale w swoim dorobku na igrzyskach w Rio. Srebrny medal olimpijski w kajakarstwie zdobyła Marta Walczykiewicz. Brąz, także w kajakarstwie, zdobyły Beata Mikołajczyk i Karolina Naja.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Jak Polskę widzą amerykańskie media?

W sobotę, 24 września, w Nowym Jorku odbędzie się sympozjum na temat kształtowania wizerunku Polski w mediach. Organizatorem spotkania pt. "Poland Udner the Lens" jest Amerykańsko-Polska Rada Doradcza (APAC) – organizacja z siedzibą w Waszyngtonie, której celem jest budowanie silnej politycznie Polonii.
Środa 31 sierpnia 2016

Internetowe seminarium o edukacji dzieci

"Edukacja poprzez sztukę i kształtowanie aktywnej twórczo osobowości w polonijnej szkole z perspektywy wielokulturowości" – to temat bezpłatnego webinarium organizowanego przez Fundację Dobra Polska Szkoła oraz Fundację Edukacja dla Demokracji.
Poniedziałek 29 sierpnia 2016

US Open po polsku

Światowej sławy polskie gwiazdy tenisa, które przyjechały do Nowego Jorku na wielkoszlemowy turniej, pojawiły się na dorocznym spotkaniu US Open Goes Polish, które odbyło się w studiu Inglota na Manhattanie. Tam też zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w aukcji na rzecz Radosław Szymanik Tennis Foundation, której misją jest wsparcie młodych tenisistów.
Sobota 27 sierpnia 2016

Przygotowania do 2. Polonijnego Dnia Dwujęzyczności

Już za niecałe dwa miesiące odbędzie się druga edycja nowego święta obchodzonego przez emigrantów na całym świecie – Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Jego pomysłodawcy zachęcają wszystkich do czynnego włączenia się w jego obchody oraz organizację.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Dni Poradnictwa ZUS już w październiku

W dniach od 4 do 6 października w nowojrskiej metropolii gościć będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i na spotkaniach z Polonią odpowiadać będą na pytania dotyczące świadczeń emerytalnych.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Czwartek 28 czerwca 2012

Działacze ZPKP u minister Muchy

Liczne grono działaczy ZPKP oraz piłkarze polonijnych drużyn dopingowali w Polsce reprezentację naszego kraju.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15