Prenumerata
NYC 05:45 am | WWA 11:45 am
Środa 16 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 15 stycznia 2019

Brytyjska Izba Gmin odrzuca porozumienie ws. brexitu

Izba Gmin odrzuca porozumienie ws. brexitu. Premier Theresa May nie zdołała przekonać posłów do wynegocjowanej przez siebie umowy regulującej warunki wyjścia Królestwa z Unii. Za umową zagłosowało 202 posłów. Przeciw było 432.
Niedziela 13 stycznia 2019

Dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rozpoczął się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przebiega pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem ogólnopolskiej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już wczoraj dzięki wpłatom przez internet zebrano ponad 10 milionów złotych.
Piątek 11 stycznia 2019

Ponad 3,5 tysiąca młodych z Polski na Światowych Dniach Młodzieży

Polska będzie najliczniej reprezentowaną grupą pielgrzymów z Europy, która weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. W spotkaniu z papieżem Franciszkiem będzie uczestniczyć ponad 3,5 tysiąca młodych osób z naszego kraju – poinformował dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ksiądz Emil Parafiniuk.
Środa 09 stycznia 2019

BAFTA: nominacje dla Zimnej Wojny

"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego została nominowana do Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Film ma szanse zdobyć nagrody w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, scenariusz oryginalny oraz najlepsze zdjęcia. W kategorii najlepszy reżyser nominowany został Paweł Pawlikowski.
Piątek 04 stycznia 2019

Kolejna runda negocjacji handlowych USA-Chiny

W najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się kolejna ruda rozmów handlowych Stanów Zjednoczonych i Chin na szczeblu ministerialnym. Negocjacje zaplanowano w Pekinie. Amerykańskiej delegacji będzie przewodniczył zastępca sekretarza handlu Jeffrey Gerrish.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15