Prenumerata
NYC 08:59 pm | WWA 02:59 am
1 USD = PLN
Wtorek 20 lutego 2018
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 16 lutego 2018

Amerykański ambasador o ustawie IPN

Amerykański ambasador w Warszawie powiedział, że powinniśmy otwarcie dyskutować o trudnych momentach w historii. Ambasada USA opublikowała wystąpienie Paula W. Jonesa w sprawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Powiedział on między innymi, że Stany Zjednoczone doskonale rozumieją dążenie Polski do obrony swojego dobrego imienia.
Czwartek 15 lutego 2018

Nie żyje Antoni Krauze

Zmarł Antoni Krauze, reżyser i scenarzysta. Był laureatem Nagrody imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, twórcą filmu "Smoleńsk". Artysta zmarł 14 lutego. Miał 78 lat. Antoni Krauze był twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych.
Środa 14 lutego 2018

Polska z działką na Atlantyku

Polacy będą szukać między innymi metali szlachetnych na dnie Atlantyku. Umożliwi to umowa z Międzynarodową Organizacją Dna Morskiego podpisaną przez resort środowiska.
Środa 14 lutego 2018

Nowy ambasador USA w Polsce

Biały Dom poinformował, że nowym ambasadorem USA w Polsce zostanie Georgette Mosbacher - biznesmenka i republikańska aktywistka, znajoma Donalda Trumpa. Mosbacher nie jest zawodową dyplomatką a swoją funkcję obejmie w wyniku nominacji politycznej.
Wtorek 13 lutego 2018

Opiniują polonijne oferty

Senat wesprze w tym roku kwotą stu milionów złotych inicjatywy polonijne. Tamtejsza komisja spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą opiniuje właśnie nadesłane oferty. W sumie jest ich ponad 700.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 15 lutego 2018

Nie będzie schroniska na Glendale

Przeciwnicy budowy schroniska na pograniczu Gelndale i Ridgewood mogą mówić o sukcesie. Projekt adaptacji starego pofabrycznego obiektu na przytułek dla bezdomnych został całkowicie odrzucony przez miasto.
Wtorek 13 lutego 2018

Opiniują polonijne oferty

Senat wesprze w tym roku kwotą stu milionów złotych inicjatywy polonijne. Tamtejsza komisja spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą opiniuje właśnie nadesłane oferty. W sumie jest ich ponad 700.
Piątek 09 lutego 2018

Siła jest w grupie

Kolejne spotkanie grupy Women Power PS to dalszy ciąg prezentacji wyjątkowego networku, który tworzą przedsiębiorcze kobiety polskiego pochodzenia. Tę dziedzinę przez wiele lat niemal w całości przypisywano mężczyznom. Panie, pomimo zawodowego zaangażowania w prowadzenie swoich firm – nawet jeśli były one niewielkie, to często utrzymywały całą rodzinę – pozostawały w cieniu domowego ogniska, bardziej doceniane jako żony, matki, babcie.
Czwartek 01 lutego 2018

Pierwsze kroki w sprawie dwujęzycznych klas na Ridgewood

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie informacyjne dotyczące uruchomienia dwujęzycznych, angielsko-polskich klas w szkole podstawowej PS 71 na Ridgewood. Wzięło w nim udział prawie 30 osób, których dzieci niebawem rozpoczną edukację.
Czwartek 01 lutego 2018

Pikieta w obronie Łukasza Nieca i Raviego Ragbira

"Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne, ponieważ mieliśmy reprezentantów amerykańskiego Kongresu, którzy wspierając imigrantów, wspierając również Polaków i inne narodowości, świadczą o tym, że nie jest im obojętny los ludzi pokrzywdzonych przez ICE" – stwierdził mec. Sławomir Platta po zakończeniu demonstracji przed budynkiem USCIS na Manhattanie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15