Prenumerata
NYC 01:33 pm | WWA 07:33 pm
1 USD = 3.5987 PLN
Poniedziałek 23 października 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 23 października 2017

Co się stało z popiersiem św. Jana Pawła II?

Upamiętniało pierwszą wizytę Jana Pawła II w katedrze św. Patryka na Manhattanie i przez wiele lat było jednym z charakterystycznych punktów tej świątyni. Popiersie papieża Polaka zniknęło z niej około 5 lat temu i do dziś nie wróciło na swoje miejsce. Chociaż wszystko wskazuje na to, że podobizna Ojca Świętego zostanie ponownie wyeksponowana w katedrze, to, niestety, nie wiadomo, kiedy i gdzie zostanie umieszczona.
Piątek 20 października 2017

Kościuszko we Fraunces Tavern Museum

Młodzi amerykańscy prawnicy i ich mentorzy spotkają się w historycznym budynku, żeby porozmawiać o testamencie Tadeusza Kościuszki, posłuchać muzyki przez Kościuszkę skomponowanej oraz wznieść toast koktajlem The Kościuszko Bridge.
Wtorek 10 października 2017

Tragiczne pożary w Kalifornii

Co najmniej 10 osób nie żyje, a ponad 150 uważa się za zaginione - to tragiczny bilans pożarów jakie od niedzieli, 8 października, pustoszą Kalifornię. Gubernator w niektórych rejonach ogłosił stan nadzwyczajny.
Czwartek 05 października 2017

Symboliczny koniec epoki • Stary most Kościuszki rozpadł się jak domek z kart

Z wielkim hukiem zapadła się stara, 78-letnia konstrukcja mostu Kościuszki. Był to wynik zarówno eksplozji materiałów wybuchowych, jak i uderzenia o ziemię spadających części struktury.
Poniedziałek 02 października 2017

Tragiczna strzelanina w Las Vegas

Rośnie liczba tragicznej strzelaniny w Las Vegas. Szeryf stanu Nevada podaje, że zginęło co najmniej 50 osób, a ponad 200 jest rannych. Jeden z rannych podczas wymiany ognia policjantów jest w stanie krytycznym.

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15