Prenumerata
NYC 05:23 am | WWA 11:23 am
Środa 16 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 16 stycznia 2019

Znak Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich

Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski zaprotestował przeciwko umieszczeniu znaku Polski Walczącej wśród symboli nazistowskich. Chodzi o ulotki o wydźwięku antyfaszystowskim, które rozdawano na Greenpoincie.
Wtorek 15 stycznia 2019

Kongresmanka Kaptur o Pawle Adamowiczu

Członkini amerykańskiego Kongresu z Ohio, Marcy Kaptur przekazała Polakom kondolencje z powodu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wyraziła przekonanie, ze polska policja wyjaśni wszelkie okoliczności zabójstwa.
Sobota 12 stycznia 2019

Trzej Królowie odwiedzili Brooklyn

Po raz 22. słynną brooklyńską Graham Avenue – znaną także jako Avenue of Puerto Rico – przeszła Parada Trzech Króli. W tym roku miała ona wyjątkowy charakter, ponieważ odbyła się dokładnie 6 stycznia, czyli w dniu Objawienia Pańskiego.
Sobota 12 stycznia 2019

Rekordowo długi paraliż administracji w USA

Częściowe zawieszenie prac niektórych służb federalnych w USA stało się najdłuższe w historii. Już ponad jedna czwarta pracowników federalnych przebywa na przymusowych urlopach albo pracuje za darmo. Wczoraj otrzymali oni obietnicę, że w przyszłości otrzymają wyrównanie. Na razie nie widać końca sporu o mur na granicy z Meksykiem, który spowodował kryzys.
Czwartek 10 stycznia 2019

Trump jedzie na granicę z Meksykiem

Donald Trump udaje się w czwartek na granicę z Meksykiem. Amerykański prezydent będzie tam przekonywał do konieczności budowy muru utrudniającego nielegalnym imigrantom przedostanie się do Stanów Zjednoczonych. Spór o budowę muru wywołał w USA poważny kryzys polityczny.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15