Prenumerata
NYC 09:35 am | WWA 03:35 pm
1 USD = PLN
Środa 17 stycznia 2018
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 17 stycznia 2018

Prezydent wylatuje do Nowego Jorku

Prezydent Andrzej Duda wylatuje w środę do Nowego Jorku. W czwartek prezydent złoży wizytę w siedzibie głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Powodem jest niestałe członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które rozpoczęło się w styczniu i potrwa dwa lata.
Wtorek 16 stycznia 2018

Jones z wizytą u Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Paulem Jonesem. Jak powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, spotkanie odbyło się z inicjatywy strony amerykańskiej.
Poniedziałek 15 stycznia 2018

Morawiecki rozmawiał z Pence’m

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał telefonicznie z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mike’iem Pence’em. Rozmowa dotyczyła bieżącej współpracy dwustronnej, bezpieczeństwa energetycznego, w tym Nord Stream 2, współpracy wojskowej i przemysłów obronnych oraz współpracy gospodarczej.

Piątek 12 stycznia 2018

Prośba o modlitwę za polskich emigrantów

W najbliższą niedzielę po raz 104. Kościół katolicki będzie obchodził Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Delegat Episkopatu do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Biskup Wiesław Lechowicz zwrócił się do katolików z prośbą o modlitwę w intencji naszych emigrantów oraz ich rodzin dotkniętych rozłąką.
Piątek 12 stycznia 2018

Prezydent zapowiada Polonijne wizyty

Prezydent Andrzej Duda zapowiada wizyty w największych ośrodkach polonijnych na świecie. Wszystko to z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Andrzej Duda mówił o swoich planach w czasie spotkania z dyplomatami akredytowanymi w Polsce.
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 09 stycznia 2018

Pustynna loteria

Prawdziwie pustynną loterię funduje jego uczestnikom 40. Rajd Dakar. Pierwsze cztery etapy przyniosły kolejne zmiany liderów w rywalizacji motocyklistów i kierowców samochodów, wypadki faworytów oraz choroby lokomocyjne pilotów. Z Polaków najlepiej radzą sobie Rafał Sonik i Jakub Przygoński, którzy plasują się w pierwszych dziesiątkach, ale sporo już tracą do scisłej czołówki.
Niedziela 07 stycznia 2018

“Lewy” w cieniu Stocha

To był wielki dzień dla Kamila Stocha. Po raz drugi z rzędu triumfował on w Turnieju Czterech Skoczni, a wieczorem wygrał 83. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca 2017 roku. Doceniono też innych skoczków i trenera Stefana Horngachera.
Sobota 06 stycznia 2018

Król czterech skoczni

Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Jako drugi w historii zawodnik – po Niemcu Svenie Hannawaldzie – triumfował na wszystkich czterech obiektach. W sobotę przypieczętował sukces w austriackim Bischofshofen i został liderem Pucharu Świata. Za nim w końcowej klasyfikacji uplasowali się Niemiec Andreas Wellinger i Norweg Anders Fannemel.
Poniedziałek 01 stycznia 2018

Stoch odpalił fajerwerki

Kamil Stoch w wielkim stylu wygrał dwa pierwsze konkursy 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, gdzie wcześniej nie zwyciężał żaden Polak, i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugi na półmetku jest lider PŚ Niemiec Richard Freitag, a trzeci... Dawid Kubacki.
Niedziela 31 grudnia 2017

Zwycięski protest “LDV Comanche”

Chociaż linię mety pierwszy przekroczył australijski jacht "Wild Oats XI", to zwycięzcą 73. edycji regat Sydney-Hobart w czasie bezwzględnym i jednocześnie rekordzistą trasy (1 doba, 9 godzin, 15 minut i 24 sekundy) został "LVD Comanche".
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 14 stycznia 2018

W naszym domu mówimy po polsku Odc.3 “Język kluczem do kariery zawodowej”

Jak dwujęzyczność może wpłynąć na wybór zawodowej ścieżki u młodych ludzi urodzonych poza granicami Polski? Czy znajomość drugiego języka może się przydać w znalezieniu wymarzonej pracy?
Czwartek 11 stycznia 2018

Trzej Królowie przybyli na Ridgewood

W minioną niedzielę w kościele św. Alojzego na Ridgewood pojawili się Trzej Królowie. Ich obecność związana była nie tylko ze świętem Objawienia Pańskiego, ale także z jasełkami, które wystawili uczniowie z działającej przy tej parafii Polskiej Szkoły Dokształcającej im. św. Wincentego Pallottiego.
Czwartek 11 stycznia 2018

W naszym domu mówimy po polsku. Odc. 2 “Język polski w polonijnym domu”

To kolejny odcinek z serii reportaży nakręconych m.in. przez nowojorską Fundację Dobra Polska Szkoła, która która od siedmiu lat prowadzi kampanię społeczną pod tym samym hasłem, której celem jest popularyzacja języka polskiego wśród polskich rodzin mieszkających na obczyźnie.
Czwartek 11 stycznia 2018

Uroczystość Centrali Polskich Szkół Dokształcających

W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się 10 grudnia 2017 roku tradycyjne świąteczne spotkanie opłatkowe przedstawicieli szkolnictwa polonijnego na Wschodnim Wybrzeżu połączone z wręczeniem Medali Komisji Edukacji Narodowej.
Piątek 05 stycznia 2018

Muzyczna podróż w czasie z Tadeuszem Woźniakiem

To było przyjacielskie spotkanie dwóch artystów, którzy po prawie 50-letnim rozstaniu znów mieli okazję spędzić ze sobą nieco więcej czasu. Były wspomnienia, anegdoty i dużo wzruszającej muzyki, którą podczas prywatnego recitalu w domu Michała Hochmana i Larissy Baldovin zaprezentował Tadeusz Woźniak.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15