Prenumerata
NYC 06:23 pm | WWA 12:23 am
Piątek 22 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 20 lutego 2019

Rosja straszy zbrojeniami

Władimir Putin zapowiedział, że ewentualne rozmieszczenie broni zagrażającej Rosji nie pozostanie bez odpowiedzi Moskwy. Rosyjski prezydent mówił o tym w trakcie dorocznego orędzia wygłoszonego do Zgromadzenia Federalnego. Wypowiedź Władimira Putina odnosiła się do zawieszenia przez Stany Zjednoczone i Rosję przestrzegania układu o likwidacji rakiet średniego i pośredniego zasięgu (INF). Waszyngton oskarżył Moskwę o posiadanie takich rakiet i wezwał do ich likwidacji.
Wtorek 19 lutego 2019

Francja: zmarł Karl Lagerfeld

W Paryżu zmarł Karl Lagerfeld, projektant mody niemieckiego pochodzenia. Miał 85 lat.
Poniedziałek 18 lutego 2019

Polak wystartuje w wyborach prezydenckich na Litwie

Waldemar Tomaszewski, lider polskiej partii na Litwie, wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich, które odbędą się w maju. Waldemar Tomaszewski został dzisiaj oficjalnie zarejestrowany przez litewską Główną Komisję Wyborczą.
Poniedziałek 18 lutego 2019

Przygotowania do szczytu Kim

W Wietnamie trwają przygotowania do szczytu przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych. Południowokoreańska Agencja Yonhap podaje, że jednym z punktów programu Kim Dzong Una może być wizyta w wietnamskiej fabryce koncernu Samsung.
Piątek 15 lutego 2019

Rozmowy handlowe “ostatniej szansy”

W Pekinie drugi dzień negocjacji handlowych Chin i USA, nazywanych rozmowami „ostatniej szansy”. Za niespełna dwa tygodnie mija termin amerykańskiego ultimatum, po którym taryfy celne na chińskie towary mogą wzrosnąć z 10 do 25%.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15