Prenumerata
NYC 03:25 am | WWA 09:25 am
1 USD = 3.8746 PLN
Czwartek 27 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 26 kwietnia 2017

ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA

Wielkanoc niedawno minęła, więc żywe są jeszcze w nas świąteczne wspomnienia. Tym bardziej, że długo do tych świąt przygotowywaliśmy się, czekaliśmy na nie, a pogoda dopisała.
Wtorek 25 kwietnia 2017

Huśtawka na budowie i 2 miliony odszkodowania

Pewien murarz w nietypowy sposób został ofiarą wypadku podczas pracy na wysokości – spadł wraz z rusztowaniem. Do zdarzenia doszło podczas demontażu konstrukcji, którą najpierw należało uprzątnąć z pozostałości materiałów budowlanych. Po tym, jak wszystkie z nich zostały zebrane, pracownik zaczął schodzić w dół. Nieoczekiwanie, kiedy znajdował się na najniższym poziomie rusztowania i wyciągnął prawą nogę do tyłu, środek ciężkości rusztowania przemieścił się, cała konstrukcja runęła na ziemię – a pracownik wraz z nią.
Poniedziałek 24 kwietnia 2017

POLONIJNA WIELKANOC NA FLORYDZIE

Wielkanocny piknik polonijny w Crandon Park na wyspie Key Biscyne w Miami zjednoczył ponad 100 osób. W niedzielne popołudnie, 16 kwietnia, zamieszkali tu Polacy przybywali całymi rodzinami, aby wspólnie podzielić się święconką i radośnie spędzić czas w pięknym, tropikalnym parku, tuż przy plaży.
Niedziela 23 kwietnia 2017

Król Jagiełło uśmiechem powitał rodaków

Blisko 200 rodaków spotkało się w Niedzielę Wielkanocną przy pomniku króla Władysława Jagiełły w Central Parku na Manhattanie. Pomnik znajduje się na niewielkim wzniesieniu, tuż obok Turtle Lake. Było to już 18. spotkanie w tym miejscu, pełne ciepła i wzajemnej serdeczności. Jego organizatorką była Elżbieta Święszek.
Piątek 21 kwietnia 2017

“Misja Karskiego” nagrodzona Srebrnym Medalem

Angielskie wydanie komiksu „Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust” wydanego w 2015 r. przez Jan Karski Educational Foundation, siostrzaną organizację Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, zostało odznaczone w Stanach Zjednoczonych Srebrnym Medalem w konkursie dla niezależnych wydawnictw „Independent Publisher Book Awards” w kategorii komiks – dramat/dokument.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15