Prenumerata
NYC 03:24 am | WWA 09:24 am
1 USD = 3.9450 PLN
Środa 01 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 31 maja 2016

Jest kasacja ws. ekstradycji Polańskiego

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział we wtorek skierowanie do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie decyzji o możliwości ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Zdaniem ministra sprawiedliwości Sąd Okręgowy w Krakowie jesienią ubiegłego roku w sposób jednostronny i wybiórczy ocenił zgromadzony materiał dowodowy i zaniechał przy tym wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.
Wtorek 31 maja 2016

John Malkovich na Śląsku

"To obsada z moich snów" – mówi reżyser Lech Majewski, w którego najnowszym filmie „Dolina Bogów” grają m.in. John Malkovich, Keir Dullea, Josh Hartnett i Berenice Marlohe. Artyści podkreślali, że praca z polskim reżyserem to wyjątkowe doświadczenie.
Wtorek 31 maja 2016

Więcej żołnierzy NATO w Polsce

Do Polski przyjadą dodatkowe oddziały sił NATO. Potwierdził to w Warszawie sekretarz generalny paktu Jens Stoltenberg. W czasie kończącej się we wtorek dwudniowej wizyty w Polsce spotkał się on z prezydentem i przedstawicielami rządu. Wszystko to na ponad miesiąc przed planowanym w Warszawie szczytem NATO, którego główną decyzją ma być wzmocnienie bezpieczeństwa krajów na wschodzie Europy, w tym Polski.
Poniedziałek 30 maja 2016

Ustępstwa PiS w sprawie TK

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki wierzy w kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i w to, że nie będzie potrzeby odwoływania się przez Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Do mediów wyciekło pismo rządu do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej.
Poniedziałek 30 maja 2016

Prezydent z wizytą u piłkarzy

Prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek odwiedził w Arłamowie piłkarską reprezentację Polski, przygotowującą się do mistrzostw Europy we Francji, podkreślił, że jest dumny z naszego zespołu. - Cieszę się, że mamy taką drużynę - przyznał.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15