Prenumerata
NYC 11:04 am | WWA 05:04 pm
1 USD = 3.6534 PLN
Środa 26 lipca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 26 lipca 2017

Sankcje wobec Rosji uderzą w Nord Stream 2

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę, która wprowadza nowe sankcje wobec Rosji i utrudnia prezydentowi Donaldowi Trumpowi zniesienie już obowiązujących. Uchwalone przepisy umożliwiają także nałożenie sankcji na firmy biorące udział w budowie gazociągu Nord Stream 2.
Środa 26 lipca 2017

Nie żyje żona Franka Sinatry

Barbara Sinatra, była modelka, działaczka charytatywna i wieloletnia żona legendarnego muzyka Franka Sinatry, zmarła we wtorek 25 lipca. Miała 90 lat.
Środa 26 lipca 2017

Śmierć w resorcie z powodu skażonego alkoholu?

Mija pół roku od śmierci 20-letniej Abbey Conner, która w styczniu wypoczywała w popularnym meksykańskim resorcie w okolicach Cancun. Rodzice do tej pory nie wiedzą, co tak naprawdę stało się z ich dzieckiem. Według nieoficjalnych informacji dziewczyna mogła zatruć się skażonym alkoholem, który miał być rzekomo sprzedawany na terenie resortu.
Środa 26 lipca 2017

Trwają poszukiwania zaginionej Polki

Policjanci stanowi z Pensylwanii otrzymali nakaz sądowy na przeszukanie domu zaginionej w kwietniu Anny Maciejewskiej. Polka mieszkała w nim z mężem i 4-letnim synkiem. 52-letni partner kobiety, tuż po zniknięciu żony, zgodził się na sprawdzenie domu, po kilku dniach zmienił jednak zdanie i wynajął adwokata.
Czwartek 20 lipca 2017

Schronisko w kościele na Ridgewood

Kilkunastu bezdomnych z Ridgewood będzie mogło niebawem zamieszkać w pomieszczeniach należących do kościoła prezbiteriańskiego działającego w tej dzielnicy.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 23 lipca 2017

Kardynał Dziwisz z wizytą w Linden

Kardynał Stanisław Dziwisz w najbliższy weekend odwiedzi Linden, gdzie odprawi mszę św. w archidiecezjalnym sanktuarium św. Jana Pawła II-kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i poświęci mozaikę papieską.
Piątek 21 lipca 2017

Polonica Restaurant zmienia swoją lokalizację

Po 26 latach istnienia swoją działalność wstrzymała jedyna polska restauracja na Bay Ridge. Znany i lubiany lokal zamknął swoje podwoje ze względu na zbyt wysoki wzrost czynszu.
Czwartek 20 lipca 2017

Seniorzy przykładem dla Polonii • Kabaret Cukier na gościnnych występach

"Apel mężczyzny do kobiety" oraz "Swaty Wiktora" to dwa dowcipne programy, które zostały zaprezentowane podczas gościnnego występu kabaretu Cukier w Pete McGuinness Senior Center na Greenpoincie. Aktorzy na co dzień związani są z działającym w tej samej dzielnicy Klubem Seniora Amber.
Środa 19 lipca 2017

Najważniejsza jest przyjaźń • Każdy z was ma swoją cząstkę w moim sercu

Jubileuszowym bankietem, uroczystą mszą świętą oraz spotkaniem "przy kawie" i wspólnym śpiewem wierni z trzech nowojorskich parafii – św. Krzyża z Maspeth, Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza z Brooklynu oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Ozone Park – uczcili jubileusz 40-lecia kapłaństwa jednego z najbardziej znanych duchownych wśród Polonii, ks. Ryszarda Kopera.
Środa 19 lipca 2017

Polski Narodowy Kościół Katolicki z USA pomaga chorym w Polsce

125 tys. dolarów zostało przekazane w ubiegłym tygodniu z Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego na potrzeby kliniki na Śląsku. Z pieniędzy tych zostanie zakupiony sprzęt medyczny, komputery oraz oprogramowanie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15