Prenumerata
NYC 12:08 pm | WWA 06:08 pm
1 USD = 3.0341 PLN
Czwartek 24 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 kwietnia 2014

Unijny spot w ogniu krytyki

Najwyższa Izba Kontroli zbada prawidłowość wydania środków na spot upamiętniający – lecie wejścia do Unii Europejskiej. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że dojdzie do tego przy okazji corocznej kontroli wydatków budżetu.
Środa 23 kwietnia 2014

Amerykanie wylądowali w Polsce

W środę do Polski przylecieli amerykańscy żołnierze, którzy będą brali udział w ćwiczeniach z polską armią. Wylądowali w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim.
Środa 23 kwietnia 2014

Rosyjskie embargo jest blisko?

Rosja straszy embargiem na polskie warzywa i owoce. Według rosyjskich mediów, tamtejsze służby sanitarne mają zastrzeżenia do jakości polskich produktów. Rosjanie dopatrzyli się przekroczeń norm zawartości pestycydów i azotanów. Szef służb nadzorczych Siergiej Dankwert miał zwrócić się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego o naprawienie tej sytuacji.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Adamek na politycznym ringu

Od decyzji Tomasza Adamka o wejściu na polityczny ring minęło kilka tygodni, ale bokser dostał już pierwszy cios. Do nokautu daleko, ale mieszkający w Jersey City polski pięściarz przekonuje się na własnej skórze o ryzyku związanym z karierą polityczną.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Unia energetyczna według Tuska

Uzależnienie od rosyjskiej energii powoduje, że Europa jest słaba - pisze premier Donald Tusk w artykule opublikowanym na łamach dziennika "Financial Times". Dla złamania rosyjskiego monopolu proponuje powołanie jednej europejskiej instytucji, która kupowałaby gaz dla wszystkich państw członkowskich UE, i stworzenie unii energetycznej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15