Prenumerata
NYC 06:03 pm | WWA 12:03 am
1 USD = 3.7185 PLN
Poniedziałek 02 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 marca 2015

Zakaz wjazdu dla Borusewicza

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz nie pojawi się na pogrzebie Borysa Niemcowa, który odbędzie się we wtorek w Moskwie. W poniedziałkowe popołudnie okazało się, że Borusewicz ma zakaz wjazdu do Rosji. Informację taką potwierdził polskim dziennikarzom rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.
Niedziela 01 marca 2015

Niepokojące zachowanie prezydenta Komorowskiego

Prezydent Polski podczas uroczystości Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych powiedział między innymi: "Pamiętamy o ofiarach czasów stalinowskich, o ofiarach, które były ofiarami właśnie tych Żołnierzy Wyklętych". Ale to nie jedyne kompromitująca wypowiedź prezydenta w ostatnim czasie - kilka dni temu w japońskim parlamencie wszedł w butach na fotel spikera, a później zwrócił się do generała Stanisława Kozieja: "chodź, szogunie".
Niedziela 01 marca 2015

Kancelaria Sejmu zmienia zasady podróży poselskich

Sejm próbuje ukrócić możliwość nadużyć przy zagranicznych delegacjach posłów. 1 marca weszły w życie nowe przepisy, które zobowiązują posłów do szczegółowych rozliczeń planowanych podróży.
Sobota 28 lutego 2015

Raport “Nowego Dziennika” - Zła prognoza dla polskich mediów

Jeszcze w tym miesiącu grupa medialna TVN – która ma 20-procentowy udział w rynku mediów w Polsce – najprawdopodobniej stanie się własnością niemieckiego koncernu medialnego. Umożliwia jej to polskie prawo, które nie przewiduje ograniczeń dla udziałów europejskiego kapitału w polskich mediach. Rodzi to pytanie o bezpieczeństwo informacyjne Polaków.
Piątek 27 lutego 2015

Podsłuchiwali generałów?

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że za czasów Bartłomieja Sienkiewicza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych powstała tajna komórka, która sprawdzała powiązania między byłymi i ówczesnymi szefami służb a aferą podsłuchową. Minister miał podejrzewać ich o spisek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15