Prenumerata
NYC 04:16 am | WWA 10:16 am
Wtorek 22 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Dzień Martina Luthera Kinga

Amerykanie obchodzą dziś święto Martina Luthera Kinga. Z tej okazji w Stanach Zjednoczonych odbywają się marsze przeciwko dyskryminacji, czyny społeczne i akademie. Hołd Kingowi oddał też prezydent Donald Trump.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Donald Trump o sukcesach swej prezydentury

„Razem budujemy bezpieczną, silną i dumną Amerykę” - tak pierwsze dwa lata swojej prezydentury podsumował Donald Trump. W oświadczeniu wydanym z okazji rocznicy, Biały Dom podkreślał dobre wyniki gospodarcze, renegocjację porozumień handlowych i walkę o amerykańskie interesy w relacjach międzynarodowych.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Za prezydentury Trumpa Polska i USA zacieśniły współpracę

Pierwsze dwa lata kadencji Donalda Trumpa w relacjach polsko-amerykańskich był to okres bliskiej współpracy politycznej oraz zacieśnienia relacji obronnych. W stosunkach dyplomatycznych Warszawy z Waszyngtonem pojawił się także zgrzyt, jakim był spór o ustawę o IPN.
Niedziela 20 stycznia 2019

Dziś Supermoon, czyli całkowite zaćmienie księżyca

Superksiężyc, albo Krwawy Księżyc, bo będzie miał czerwonawe zabarwienie, oglądać można dziś, w nocy z niedzieli (20 stycznia) na poniedziałek (21 stycznia). Na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych całkowite zaćmienie rozpocznie się o 11:41 wieczorem. Warto również wiedzieć, że 21 stycznia oglądać będzie można całkowite zaćmienie księżyca.
Sobota 19 stycznia 2019

Dwa lata prezydentury Trumpa

Mija połowa kadencji Donalda Trumpa. Dokładnie dwa lata temu został on zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykanie są podzieleni w ocenie swego przywódcy. Publicyści mówią o burzliwym okresie w amerykańskiej polityce.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15