Prenumerata
NYC 08:44 pm | WWA 02:44 am
1 USD = PLN
Wtorek 20 lutego 2018
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 16 lutego 2018

Amerykański ambasador o ustawie IPN

Amerykański ambasador w Warszawie powiedział, że powinniśmy otwarcie dyskutować o trudnych momentach w historii. Ambasada USA opublikowała wystąpienie Paula W. Jonesa w sprawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Powiedział on między innymi, że Stany Zjednoczone doskonale rozumieją dążenie Polski do obrony swojego dobrego imienia.
Czwartek 15 lutego 2018

Nie żyje Antoni Krauze

Zmarł Antoni Krauze, reżyser i scenarzysta. Był laureatem Nagrody imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, twórcą filmu "Smoleńsk". Artysta zmarł 14 lutego. Miał 78 lat. Antoni Krauze był twórcą filmów krótkometrażowych i fabularnych.
Środa 14 lutego 2018

Polska z działką na Atlantyku

Polacy będą szukać między innymi metali szlachetnych na dnie Atlantyku. Umożliwi to umowa z Międzynarodową Organizacją Dna Morskiego podpisaną przez resort środowiska.
Środa 14 lutego 2018

Nowy ambasador USA w Polsce

Biały Dom poinformował, że nowym ambasadorem USA w Polsce zostanie Georgette Mosbacher - biznesmenka i republikańska aktywistka, znajoma Donalda Trumpa. Mosbacher nie jest zawodową dyplomatką a swoją funkcję obejmie w wyniku nominacji politycznej.
Wtorek 13 lutego 2018

Opiniują polonijne oferty

Senat wesprze w tym roku kwotą stu milionów złotych inicjatywy polonijne. Tamtejsza komisja spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą opiniuje właśnie nadesłane oferty. W sumie jest ich ponad 700.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 15 lutego 2018

Nie będzie schroniska na Glendale

Przeciwnicy budowy schroniska na pograniczu Gelndale i Ridgewood mogą mówić o sukcesie. Projekt adaptacji starego pofabrycznego obiektu na przytułek dla bezdomnych został całkowicie odrzucony przez miasto.
Czwartek 15 lutego 2018

Tragiczna strzelanina w szkole na Florydzie

Co najmniej 17 osób nie żyje, a kilkanaście jest rannych w wyniku strzelaniny do jakiej doszło w środę w jednej ze szkół średnich na Florydzie. Sprawcą okazał się 19-letni, były uczeń szkoły. Wcześniej został dyscyplinarnie usunięty z placówki.
Wtorek 13 lutego 2018

Ciało młodej Polki znalezione w rzece

Przedstawiciele Bogota Police poinformowali, że wyłowione w niedzielę, 11 lutego,  z Hackensack River ciało, należy do poszukiwanej od połowy grudnia 26-letniej Sylvii Lubak. Na razie nie jest wiadomo dlaczego młoda kobieta wpadła do rzeki. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Wtorek 13 lutego 2018

Paczki zamiast bonów żywnościowych

Zgodnie z najnowszą propozycją administracji Donalda Trumpa, część osób które korzystają z tzw. bonów żywnościowych, zamiast pieniędzy otrzymywałaby paczki z określonymi produktami spożywczymi. Na przykład mlekiem, owocami i warzywami w puszkach czy masłem orzechowym. Taka zamiana miałaby dać oszczędności w budżecie w wysokości nawet 100 mld dolarów w ciągu 10 lat.
Poniedziałek 12 lutego 2018

Kolejne dziecko ofiarą grypy

Do czterech wzrosła liczba dzieci, które zmarły w metropolii nowojorskiej z powodu pogrypowych powikłań. Sezon chorobowy trwa od października do maja. Przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Higieny apelują do rodziców, by zaszczepili swoje pociechy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15