Prenumerata
NYC 02:53 am | WWA 08:53 am
1 USD = 3.4588 PLN
Piątek 19 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 19 grudnia 2014

Będzie czyściej i zieleniej na Greenpoincie

Posadzenie na Greenpoincie nowych drzew, opracowanie i wdrożenie systemu odprowadzania deszczówki, polepszenie gospodarki odpadami, a także zwiększenie edukacji dotyczącej ekologii – to tylko kilka ze zwycięskich projektów, które będą finansowane z pieniędzy pochodzących z odszkodowania wypłaconego przez ExxonMobil.
Piątek 19 grudnia 2014

Nowy Jork nie dla królików

Nowojorska Rada Miasta przegłosowała w środę ustawę zakazującą sprzedaży królików w sklepach znajdujących się na terenie miasta.
Czwartek 18 grudnia 2014

Najmniej egzekucji od 20 lat

W Stanach Zjednoczonych dokonano w tym roku najmniej egzekucji od 20 lat. Wynika to z raportu, przygotowanego przez organizację pozarządową Death Penalty Information Center.
Czwartek 18 grudnia 2014

Susza po kalifornijsku

Blisko 44 miliardy litrów deszczu – tyle potrzebuje Kalifornia, aby podnieść się po suszy, jaka w ostatnich miesiącach nawiedziła ten region. Dane te opublikowała właśnie NASA kontrolująca stan opadów na ziemi.
Czwartek 18 grudnia 2014

700 mln dol. od producenta Pendolino

Rekordową karę 700 mln dolarów ma zapłacić w Stanach koncern Alstom – europejski producent pociągów Pendolino, jeżdżących m.in. w Polsce.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 grudnia 2014

Zwycięskie Orły

Rozgrywki szkół średnich i akademickich w USA słyną z najlepszej organizacji na świecie. Sezon jest krótki, trwa tylko w okresie jesieni. Zimą i wiosną piłkarze studenci grają w swoich macierzystych klubach.
Czwartek 18 grudnia 2014

Opłatek ZPKP

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich zorganizował tradycyjny opłatek. W minioną niedzielę kilkadziesiąt osób reprezentujących polonijne kluby piłkarskie złożyło sobie świąteczne życzenia.
Czwartek 18 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe Fundacji Jana Pawła II

Nastrój Świąt Bożego Narodzenia odnaleźli przyjaciele Fundacji Jana Pawła II na dorocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w niedzielę, 7 grudnia w sali bankietowej Princess Manor na Greenpoincie. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą. Poprowadził ją kapelan koła ksiądz Józef Szpilski.
Czwartek 18 grudnia 2014

Konsul Ewa Junczyk-Ziomecka żegna się z Polonią - Symboliczne przekazanie władzy

Pełne wspomnień i wzruszeń spotkanie odbyło się we wtorek wieczorem w salonie firmy Inglot Cosmetics, mieszczącym się w Chelsea Market na Manhattanie. Właśnie tam konsul generalna Ewa Junczyk-Ziomecka pożegnała się z przedstawicielami Polonii, przekazując symbolicznie władzę w konsulacie swojej następczyni – Urszuli Gacek.
Środa 17 grudnia 2014

Kolędowanie po krakowsku

W niedzielę, 7 grudnia, w sali szkolnej przy Newel Street na Greenpoincie, zespół dziecięcy Krakowianki i Górale zaprezentował przedstawienia świąteczne zatytułowane "Hej kolęda, kolęda".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15