Prenumerata
NYC 11:56 pm | WWA 05:56 am
1 USD = 3.7095 PLN
Poniedziałek 02 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 marca 2015

Tydzień spokoju dla DHS

Tuż przed wygaśnięciem budżetu Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) Kongres przyjął ustawę, która o siedem dni przedłuża finansowanie tej agencji. Ustawa to środek zastępczy – nie eliminuje, ale oddala na tydzień groźbę paraliżu DHS.
Poniedziałek 02 marca 2015

Amerykanie chcą deportować 150 bośniackich Serbów

Amerykańskie służby imigracyjne starają się o deportacje co najmniej 150 bośniackich Serbów, którzy - zdaniem władz - zataili swój udział w czystkach etnicznych i innych zbrodniach wojennych podczas konfliktu zbrojnego w byłej Jugosławii w latach 90. ub. wieku.
Niedziela 01 marca 2015

Wszystko o budynkach w mieście

Ruszył właśnie serwis internetowy, w którym publikowane są informacje dotyczące budynków we wszystkich dzielnicach Nowego Jorku. Znają się tam też m.in. ewentualne zażalenia i skargi składane przez mieszkańców. Jak mówią pomysłodawcy portalu, dzięki niemu będzie można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z nieuczciwymi właścicielami nieruchomości w Nowym Jorku.
Niedziela 01 marca 2015

Obama spotka się z Tuskiem

Donald Tusk spotka się 9 marca z Barackiem Obamą. O planowanym spotkaniu prezydentów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych poinformował Biały Dom.
Niedziela 01 marca 2015

Marynarze mogą przytyć

Amerykańscy marynarze nie muszą stosować żadnych ścisłych diet. Pentagon przygotowuje zmiany standardów wzrostu i wagi żołnierzy służących w marynarce wojennej.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 marca 2015

W Miami –Dzień Jerzego Kędziory

Polski artysta-rzeźbiarz Jerzy Kędziora odnosi sukcesy w Stanach Zjednoczonych. W Miami na Florydzie miniony piątek został nawet ogłoszony Dniem Kędziory.
Niedziela 01 marca 2015

PABC ma nowego prezesa

Na rocznym spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym Polish American Business Club (PABC) zarząd tej organizacji wybrał nowego prezesa. Jest nim wieloletni członek Klubu – przedsiębiorca Witold Karwowski.
Sobota 28 lutego 2015

Dzień Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza całą Polonię na doroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Pułaskiego, które odbędą się w poniedziałek, 2 marca 2015 roku, o godzinie 10 rano w sali głównej Muzeum im. Sabiny Logisz przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Wstęp wolny.
Piątek 27 lutego 2015

Polskość na Greenpoincie nie zaginie - Hipsterzy uczą się języka polskiego

Na Greenpoincie na nowo zapanowała moda na język polski. W dzielnicy tej, kilka tygodni temu, rozpoczęły się lekcje, na których młodzi hipsterzy szlifują polszczyznę. Chcą dzięki temu móc łatwiej porozumiewać się z sąsiadami lub np. poderwać ładną Polkę.
Piątek 27 lutego 2015

Piętnastu do Rady Dyrektorów

Wśród piętnastu osób, które znalazły się na liście kandydatów do Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (P-SFUK), sporządzonej przez Komisję Nominacyjną, są osoby z doświadczeniem w pracy w Radzie Dyrektorów, jak również spora grupa tych, którzy postanowili kandydować po raz pierwszy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15