Prenumerata
NYC 02:43 am | WWA 08:43 am
1 USD = 3.0728 PLN
Piątek 25 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 lipca 2014

Będzie czyściej na Ridgewood, Glendale i Maspeth?

Miasto wyasygnowało dodatkowe pieniądze na sprzątanie w polskich dzielnicach. Niestety program, którego realizacją zajmie się organizacja Doe Fund, obejmie tylko wybrane ulice.
Czwartek 24 lipca 2014

Masz samochód? Parkuj prawidłowo!

"Naucz się parkować... ", "... parkuj prawidłowo" – to fragmenty napisów zawierających też niecenzuralne słowa, które ktoś namalował sprejem na samochodach zaparkowanych na ulicach Glendale.
Czwartek 24 lipca 2014

Kocia gehenna na Ridgewood

40 kotów zostało we wtorek odebranych 68-letniej mieszkance Ridgewood przez pracowników organizacji broniących zwierząt.
Czwartek 24 lipca 2014

Polski ultramaratończyk pokonał Badwater

Darek Strychalski, niepełnosprawny biegacz z Polski, w tym tygodniu z powodzeniem – w 45 godzin, 11 minut i 10 sekund – ukończył najcięższy ultramaraton na świecie – Badwater w Kalifornii.
Czwartek 24 lipca 2014

Strażnik z Auschwitz zmarł dzień przed decyzją o ekstradycji

89-latek z Filadelfii, oskarżony o to, że jako strażnik w obozach w Auschwitz-Birkenau i Buchenwaldzie przyczynił się do śmierci kilkuset tysięcy ludzi, zmarł dzień przed decyzją o jego ekstradycji do Niemiec.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 lipca 2014

Witaj Ameryko w Filadelfii!

Mamy za sobą obchody Dnia Niepodległości. Jak zwykle, zorganizowane zostały z rozmachem. Amtrak podstawia specjalny nocny pociąg relacji Waszyngton – Nowy Jork dla powracających po fajerwerkach w Waszyngtonie, z przystankiem w Filadelfii. Niestety, nie da się tak tego skoordynować, żeby po obejrzeniu waszyngtońskiego spektaklu, jeszcze zahaczyć o słynne fajerwerki w Filadelfii.
Czwartek 24 lipca 2014

Reprezentacja ZPKP w ćwierćfinale etnicznego mundialu

W minioną sobotę czwarty rok z rzędu jechaliśmy na Manhattan dopingować reprezentację Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich, rozpoczynającą zmagania w piątej edycji etnicznego mundialu Cosmos Copa NY City.
Czwartek 24 lipca 2014

Mistrzostwa Ameryki Północnej Drużyn Polonijnych i XXIV Memoriał Kazimierza Deyny

W najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę 26-27 lipca, w ośrodku serbskiego klubu sportowego White Eagle w Hope, NJ odbędzie się festyn sportowy Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich.
Czwartek 24 lipca 2014

Pisarka z Kanady poszukuje archiwalnych zdjęć

Pisarka z Kanady – Ewa Wysocka – pilnie poszukuje do swojej książki archiwalnych zdjęć z czasów II wojny światowej, z podchorążówki generała Andersa.
Czwartek 24 lipca 2014

Zginęła Donna Starzecki

W sobotę, 19 lipca, zginęła w wypadku drogowym Donna Starzecki, animatorka życia polonijnego w stanie Connecticut. Jej pogrzeb będzie miał miejsce w najbliższy piątek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15