Prenumerata
NYC 05:13 am | WWA 11:13 am
1 USD = 3.8312 PLN
Wtorek 07 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 06 lipca 2015

Dla ochrony listonoszy

United States Postal Service zamierza wprowadzić do użytku specjalne urządzenia antynapadowe zwiększające bezpieczeństwo listonoszy.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Nowa ścieżka rowerowa na Greenpoincie

Zakończyła się budowa ścieżek rowerowych na Greenpoint Avenue Bridge, znanym także jako JJ Byrne Memorial Bridge.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Krwawy świąteczny weekend w Chicago

10 osób nie żyje, a ponad 50 zostało rannych w wyniku strzelanin, do których doszło w ciągu czterech dni w Chicago. Tylko w nocy z soboty na niedzielę, a więc podczas obchodów Święta Niepodległości - zginęły trzy osoby, wśród nich 7-letnie dziecko.
Niedziela 05 lipca 2015

Hudson Bread Cafe wkracza do Secaucus

Nowa Hudson Bread Cafe, która otwiera się w poniedziałek, mieści się przy 1001 Riverside Station Boulevard w Secaucus. W ofercie ma przede wszystkim typowo europejskie kanapki, francuskie wypieki, ale także sałatki oraz kawę Lavazza, która specjalnie do Hudson Bread Cafe sprowadzana jest z Włoch.
Niedziela 05 lipca 2015

Ukarani, bo nie chcieli upiec tortu dla gejów

Właściciele piekarni Sweet Cakes by Melissa w Oregonie muszą zapłacić 135 000 dol. odszkodowania parze gejów, za to, że ze względu na swoje przekonania religijne odmówili produkcji tortu na ślub tej pary.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 06 lipca 2015

Wypadek po 10 piwach

W czerwcu tego roku Drugi Departament Sądu Apelacyjnego (stanowiący prawo dla Brooklynu i Queensu) podtrzymał decyzję ławy przysięgłych, która w obliczu rażąco nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy nałożyła na niego obowiązek zapłaty dodatkowego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
Niedziela 05 lipca 2015

Na Monte Cassino powstaje Szlak Pól Bitewnych

Dzięki wysiłkom i staraniom polskich weteranów z USA już wkrótce każdy turysta na Monte Cassino będzie mógł zwiedzić Wzgórze 593 z obeliskiem 3 Dywizji Strzelców Karpackich lub Albanetę, Gardziel, czołg-pomnik Pułku Pancernego Skorpion lub Wzgórze 575 z krzyżem 5 Kresowej Dywizji Piechoty.
Piątek 03 lipca 2015

Złote wyciskanie

Reprezentanci Polski zdobyli dwa złote medale i pobili rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, które odbywają się w Fairfax w stanie Virginia.
Środa 01 lipca 2015

Papież odwiedzi Waszyngton, Nowy Jork i Filadelfię - Gdzie spotkamy Franciszka

Watykan opublikował we wtorek plan podróży papieskiej po Kubie i Stanach Zjednoczonych. Franciszek spotka się m.in. z bezdomnymi, imigrantami oraz więźniami. Polonia już przygotowuje się na wizytę papieża.
Wtorek 30 czerwca 2015

Kacperek pokonał siatkówczaka

Trzynastomiesięczny Kacperek Siewniak wygrał walkę z siatkówczakiem. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej chłopiec jest kolejnym polskim dzieckiem uratowanym przez dr. Davida Abramsona z manhattańskiej kliniki Memorial Sloan Kettering Cancer.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15