Prenumerata
NYC 02:19 pm | WWA 08:19 pm
1 USD = 4.0817 PLN
Piątek 24 lutego 2017
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

Wieżowiec na Ridgewood

Ruszyła budowa 17-piętrowego wieżowca na Ridgewood. Jednocześnie deweloper wystawił powstającą inwestycję ma sprzedaż i żąda za nią 35 milionów dolarów.
Piątek 24 lutego 2017

Rada Dzielnicy przeciwko festiwalowi na Ridgewood

Po raz trzeci z rzędu Rada Dzielnicy nr 5 zagłosowała przeciwko Fresh Pond Road Street Festival. Organizatorzy imprezy odbywającej się od ponad 20 lat wierzą, że jednak agencja miejska wydająca pozwolenia na uliczne festiwale zezwoli im na zorganizowanie dorocznego pikniku.
Piątek 24 lutego 2017

Policjantka z Greenpointu skarży NYPD

38-letnia policjantka Danielle Alamrani, która jest muzułmanką, złożyła pozew przeciwko miastu Nowy Jork, NYPD oraz dowódcy greenponckiego posterunku za rzekomą dyskryminację oraz szykanowanie przez współpracowników ze względu na swoje wyznanie oraz ubiór.
Wtorek 21 lutego 2017

Rząd usprawnia procedury deportacyjne

Rząd Donalda Trumpa ogłosił wytyczne w sprawie deportacji nielegalnych imigrantów. W dokumentach znalazła się zapowiedź zwiększenia liczebności służb granicznych oraz usprawnienia procedur usuwania z USA nielegalnych przybyszów.
Wtorek 21 lutego 2017

Rex Tillerson jedzie Meksyku

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson uda się w środę do Meksyku. Jak poinformował Departament Stanu, będzie mu towarzyszył sekretarz bezpieczeństwa krajowego, John Kelly.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 24 lutego 2017

W Klubie Seniora Amber Health – Bursztynowe Walentynki…

W ubiegłą środę, 15 lutego, w naszym klubie odbyła się zabawa walentynkowa. Tego dnia odwiedził nas gość specjalny – konsul generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski.
Wtorek 21 lutego 2017

Gala w Copiague ma zawsze swoje przesłanie

Coroczne uroczyste gale organizowane przez Polonię of Long Island Inc. (PofL.I.) to ciekawe i eleganckie spotkania przy muzyce, podczas których organizatorzy – zarząd PofL.I. – mają możliwość pochwalić się swoim osiągnięciami i przedstawić plany na kolejny rok. Tegoroczna, 11. Gala Polonii na Long Island odbyła się w sobotę, 11 lutego 2017 pod hasłem "Polonijna młodzież to nasza przyszłość".
Wtorek 21 lutego 2017

Młody robotnik spada z 30 stóp

Podczas generalnego remontu jednorodzinnego domu na Brooklynie dwudziestopięciolatek doznał ciężkich obrażeń po tym, jak spadł z niezabezpieczonej drabiny i zleciał z trzydziestu stóp w dół. W wyniku uderzenia o ziemię złamał lewy łokieć i przedramię oraz naderwał więzadła w lewym i prawym barku. Ponadto badanie MRI wykazało przepuklinę dysków w kilku odcinkach kręgosłupa dolnego. Poszkodowany musiał przejść łącznie cztery operacje i odbyć wielomiesięczną fizykoterapię.
Poniedziałek 20 lutego 2017

W Klubie Seniora Amber Health – my się zimy nie boimy!

Według Wikipedii, bałwan to przypominająca w ogólnym zarysie człowieka figura wykonana ze śniegu, symbolizująca zimę. W Nowym Jorku pogoda w grudniu i styczniu była raczej jesienna, ale gdy kilka dni temu ostro posypało białym i gęstym śniegiem, urządziliśmy w klubie zabawę w lepienie bałwanków. Przyniesiony w wiadrach z ulicznej zaspy biały puch stał się wspaniałym materiałem rzeźbiarskim. W ciepłym aneksie kuchennym łatwo poddawał się modelowaniu i podkolorowaniu farbą...
Niedziela 19 lutego 2017

45. Międzynarodowy Bal Polonaise – splendor polskości w Miami

Zima na Florydzie. Pierwszy tydzień lutego. Hotel Eden Roc nad samym oceanem. Eleganckie wnętrza, nastrojowe oświetlenie, wspaniale udekorowana sala balowa, a na ścianach wielkie godło Polski oraz dwie flagi narodowe: amerykańska i polska.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15