Prenumerata
NYC 11:34 pm | WWA 05:34 am
1 USD = 3.8199 PLN
Wtorek 27 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 26 września 2016

Pierwsze ważne starcie Clinton-Trump

Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich Hillary Clinton i Donald Trump zmierzą się dzisiejszej nocy w pierwszej debacie telewizyjnej. Pojedynek budzi w Stanach Zjednoczonych ogromne zainteresowanie, a stawka jest tym większa, że w sondażach oboje kandydaci uzyskują podobne poparcie.
Poniedziałek 26 września 2016

Sztuka Trelińskiego otwiera sezon w Metropolitan Opera

Mariusz Treliński znów pokazuje swoje dzieło w Stanach Zjednoczonych. Wyreżyserowana przez niego opera Richarda Wagnera "Tristan i Izolda" jest dziś wystawiana w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
Poniedziałek 26 września 2016

Masowe strzelaniny w USA

Do dwóch tragicznych zdarzeń doszło w centrach handlowych w Waszyngtonie i Teksasie. W pierwszej strzelaninie 20-letni sprawca zabił pięć osób, w drugiej rannych zostało dziewięć osób, jedna z nich jest w stanie krytycznym. Na razie nie wiadomo, czy sprawcy byli w jakikolwiek sposób inspirowani przez terrorystów.
Piątek 23 września 2016

3 dolary za przejazd metrem i autobusem?

MTA planuje podwyżkę cen biletów do 3 dolarów za jednorazowy przejazd. Nowy taryfikator ma wejść w życie w przyszłym roku.
Piątek 23 września 2016

Brak planu pokojowego po spotkaniu w Nowym Jorku w sprawie Syrii

Bez porozumienia zakończyło się spotkanie Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii w Nowym Jorku. Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział po rozmowach, że jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow nie mógł zapewnić, iż rosyjskie samoloty zaprzestaną lotów nad strefami walk.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 września 2016

2 października spotkajmy się na 5 Alei - Zapowiada się wspaniała parada

Senator Anna Maria Anders, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, znany prezenter radiowy Bill Shibilski, a nawet Golec uOrkiestra i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wezmą udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego, której po raz pierwszy od 13 lat będzie przewodziła kobieta – dr Donna Koch-Kapturski.
Niedziela 25 września 2016

Odchodzi prezes Fundacji Kościuszkowskiej

Prof. John Micgiel rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Kościuszkowskiej. Głównym powodem jego decyzji jest chęć kontynuowania pracy naukowej i akademickiej.
Sobota 24 września 2016

“Kapitan Wagner II” zacumował w Nowym Jorku

Żeglarze poszukujący śladów wielkich Polaków w pobliżu tzw. Wielkiej Pętli Ameryki dotarli do Nowego Jorku. Po trzydniowym pobycie w Wielkim Jabłku rozpoczęli ostatni etap swojej podróży, która zakończy się w Chicago.
Piątek 23 września 2016

Biskupia parafia na Ridgewood - Dziecięca msza u św. Macieja

Od końca września w kościele św. Macieja na Ridgewood rozpoczną się regularne dziecięce msze św. Parafię tę od kilu tygodni prowadzi nowy proboszcz, natomiast od dwóch miesięcy swoją posługę sprawuje tam nowy polski wikary.
Piątek 23 września 2016

Polski festiwal na Greenpoincie - Pokazaliśmy naszą kulturę i tradycję

Po raz trzeci odbył się Greenpoint Arts Block Festival promujący naszą tradycję i kulturę wśród mieszkańców dzielnicy, która do niedawna zdominowana była przez naszych rodaków, a od kilku lat przechodzi bardzo szybkie zmiany gentryfikacyjne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15