Prenumerata
NYC 07:46 am | WWA 01:46 pm
1 USD = 3.2576 PLN
Piątek 19 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 września 2014

Ukradli 70 tys. dolarów na Glendale

Nowojorska policja poszukuje dwóch złodziei, którzy w dystrykcie nadzorowanym przez 104. komendę z Ridgewood okradli 78-letniego staruszka. Łupem fałszywych pracowników firmy Con Edison padło 70 tys. dolarów.
Czwartek 18 września 2014

Kolejny wyciek do greenpoinckiego cieku

Nowojorski Wydział Ochrony Środowiska oraz służby nadzorujące stan Newtown Creek odnotowały w poniedziałek kolejny duży wyciek substancji ropopochodnych do wody znajdującej się w zbiorniku.
Czwartek 18 września 2014

Apple postawiło się rządowi

Apple – producent iPhone'ów i iPadów – zapewnił swoich użytkowników, że ani on, ani żadna agencja rządowa nie będzie w stanie obejść zabezpieczenia haseł i nie odszyfruje danych zapisanych na urządzeniu z najnowszym systemem operacyjnym iOS 8.
Czwartek 18 września 2014

Petro Poroszenko w Kongresie: Rosja zaatakowała Ukrainę, kto następny?

Mocne słowa wygłosił w czwartek w amerykańskim Kongresie prezydent Ukrainy. Petro Poroszenko mówił o rosyjskim imperializmie i iluzji, że rozpad ZSRR to zamknięty rozdział w historii.
Czwartek 18 września 2014

Enterowirus dotarł do metropolii

Rzadka odmiana enterowirusa D68 dotarła do nowojorskiej metropolii. Pierwsze przypadki zakażenia odnotowano już w mieście Nowy Jork, na Long Island, w New Jersey oraz Connecticut.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 19 września 2014

Zmarł 18-letni Robert Jutkiewicz - Przed nim było całe życie

Był niesamowicie zdolnym i utalentowanym chłopakiem, odnoszącym coraz większe sukcesy. Posiadał wrodzone zdolności artystyczne i aktorskie, niebawem miał zagrać główną rolę w młodzieżowym filmie kręconym na Greenpoincie. Niestety, to wszystko przerwała nagła śmierć.
Czwartek 18 września 2014

Sądowna historia pewnego wyboju

W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Państwu sprawę, która pokazała błędy prawników w przygotowaniu i ocenie sprawy, jakie popełniła pewna kancelaria prawna strony poszkodowanej. Czasami, niestety, prawnicy składają pozew sądowy w sprawie, w której nie znają obowiązującego prawa...
Czwartek 18 września 2014

Rodzinny piknik fotografików

Nieco później niż zwykle odbył się tegoroczny, ósmy już piknik zorganizowany przez Polsko-Amerykański Klub Fotografika dla swoich członków i ich rodzin oraz sympatyków. Tradycją jest, że za każdym razem odbywa się on w innym miejscu na terenie metropolii. Tym razem spotkaliśmy się na Roosevelt Island.
Czwartek 18 września 2014

Polski festiwal na Greenpoincie

Koncerty, występy taneczne, wystawy, kiermasze, warsztaty artystyczne, zabawy i konkursy oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych – to wszystko pojawi się w najbliższą sobotę na Greenpoincie podczas ulicznego festiwalu. Zostanie także przeprowadzona akcja "Cała Polonia czyta dzieciom".
Środa 17 września 2014

Wyborowa podbija Amerykę

Polski, wysokoprocentowy alkohol – wódka Wyborowa – wyrusza na podbój amerykańskiego rynku. Zostanie zaprezentowana 4 października podczas National Vodka Day, natomiast na Manhattanie Wyborowa zadebiutowała już w miniony poniedziałek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15