Prenumerata
NYC 09:08 am | WWA 03:08 pm
1 USD = 3.7337 PLN
Środa 28 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 27 stycznia 2015

Będzie wymiana danych Polska – USA

Polska będzie wysyłać do Stanów Zjednoczonych informacje na temat przebywających w kraju amerykańskich podatników. Rząd przyjął projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.
Wtorek 27 stycznia 2015

Gen. Koziej: inwazja Rosji na Polskę teoretycznie możliwa

Podczas wywiadu w stacji radiowej RMF szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej powiedział, że gdyby Rosja zdecydowała się na inwazję na Polskę, oznaczałoby to, że "jest w narożniku i nie ma innego wyjścia".
Wtorek 27 stycznia 2015

Rocznica Auschwitz bez Pileckiego

W byłym niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau we wtorek odbyły się główne uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia obozu. Wzięło w nich udział około czterech tysięcy osób, w tym trzystu byłych więźniów. Wśród gości zabrakło jednak krewnych organizatora konspiracji w obozie – rotmistrza Witolda Pileckiego, bo nie wystosowano do nich zaproszenia.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Zmarł wybitny geolog dr Jan Krasoń

W środę, 21 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł w Denver dr Jan Krasoń, jeden z najwybitniejszych geologów świata, prezes i założyciel GeoExplorers International, Inc. Wybitny naukowiec, który wywołał w Polsce łupkową rewolucję, przegrał długoletnią walkę z rakiem.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

“Polskie obozy” na stronie CNN

Na kilka dni przed 70. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau na stronie internetowej telewizji CNN pojawiło się szkalujące Polskę określenie "Polish camps", czyli "polskie obozy". Na szczęście przekłamanie historyczne szybko zostało usunięte.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15