Prenumerata
NYC 12:22 am | WWA 06:22 am
1 USD = 3.7638 PLN
Niedziela 29 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 27 marca 2015

11 kandydatów rywalizuje o fotel prezydenta RP. Kto powalczy o nasze głosy?

W Polsce 11 komitetów dostarczyło do Państwowej Komisji Wyborczej po przynajmniej sto tysięcy podpisów poparcia. Tymczasem na sześć tygodni przed wyborami prezydenckimi, w których weźmie udział również amerykańska Polonia, wciąż brakuje rejestrów osób uprawnionych do głosowania za granicą.
Piątek 27 marca 2015

Nowe ustalenia Prokuratury Wojskowej w sprawie katastrofy Tu-154M

Naczelna Prokuratura Wojskowa chce postawić zarzuty rosyjskim kontrolerom lotu. Śledczy za katastrofę pod Smoleńskiem obwiniają również pilotów prezydenckiego samolotu. Prokuratorzy nie wykluczają uwzględnienia w śledztwie informacji podawanych przez Juergena Rotha, który dowodzi tezy o zamachu.
Czwartek 26 marca 2015

Wzmocnią obronę na wschodzie Polski

Armia na wschodzie Polski zostanie wzmocniona. Deklarację ministra obrony Tomasza Siemoniaka sprzed kilku miesięcy podtrzymuje wiceszef resortu Czesław Mroczek. Minister zadowolony jest także z decyzji amerykańskich żołnierzy, który od kilku dni pokazują swoją siłę przejazdem – tzw. Marszem Dragonów”.
Czwartek 26 marca 2015

Ostatni partyzant RP pochowany

W Lublinie i Piaskach odbyły się uroczystości pochowania szczątków ostatniego partyzanta RP – sierżanta Józefa Franczaka ps. "Lalek". Czaszkę sierżanta Franczaka odnaleziono dopiero w tym roku w zbiorach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Środa 25 marca 2015

Były ksiądz skazany

7 lat spędzi za kratami były duchowny Wojciech Gil, oskarżony m.in. o molestowanie seksualne nieletnich w Polsce i na Dominikanie. Sąd w Wołominie zgodził się na jego dobrowolne poddanie się karze. Na poczet kary będzie miał zaliczony areszt.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15