Prenumerata
NYC 11:36 am | WWA 05:36 pm
1 USD = 3.7370 PLN
Wtorek 23 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 23 maja 2017

Zamach terrorystyczny w Wielkiej Brytanii

Co najmniej 22 osoby nie żyje, a 59 jest rannych w wyniku eksplozji, do której doszło na koncercie Ariany Grande w hali widowiskowej Manchester Arena. Według brytyjskiej policji sprawcą był zamachowiec-terrorysta.
Czwartek 18 maja 2017

Hołd pod Monte Cassino

Weterani 2. Korpusu Polskiego oddali hołd poległym pod Monte Cassino. Na Polskim Cmentarzu Wojennym uczczeni zostali bohaterowie walk o wzgórze. Uroczystość odbyła się z okazji 73. rocznicy zdobycia przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego góry i Klasztoru Benedyktynów. W obchodach wzięli udział weterani armii generała Władysława Andersa, przedstawiciele rządu, Sejmu, instytucji historycznych i harcerze.

Środa 17 maja 2017

Aleksander Doba przemierza Atlantyk

Kontynuacja Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej Aleksandra Doby na pewno nie należy do łatwych. Krótko po tym, jak udało mu się wypłynąć 8 maja na Atlantyk, nad ocean zaczął nadciągać potężny sztorm. Choć nie tyle sam sztorm stanowił problem, co czas, w którym miał się pojawić, a przez to miejsce na oceanie, w którym mógł zastać Olka.
Poniedziałek 15 maja 2017

Nowy premier we Francji

Nowym premierem Francji został republikanin Edouard Philippe. Prezydent Emmanuel Macron zwlekał z ogłoszeniem tej wiadomości, ale nazwisko faworyta już od dawna pojawiało się w mediach. 

Piątek 12 maja 2017

Aleksander Doba znowu na Atlantyku

W niedzielę, 7 maja br., Aleksander Doba w znanym już wszystkim kajaku “OLO” wystartował z zatoki Sandy Hook w Nowym Jorku i szczęśliwie wypłynął na Atlantyk 8 maja. Niemal rok czekał na możliwość kontynuacji Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, którą rozpoczął 29 maja 2016 r. w marinie nieopodal Statuy Wolności.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15