Prenumerata
NYC 03:55 pm | WWA 09:55 pm
1 USD = 3.8642 PLN
Czwartek 05 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 05 maja 2016

Polak kandydatem na burmistrza Londynu

Chce bronić emigrantów znad Wisły i budować nowe mieszkania. Urodzony na Wyspach Polak, Jan Żyliński startuje w wyścigu o fotel burmistrza Londynu. I choć realnych szans nie ma, to zapewnia, że nie to jest najważniejsze.
Czwartek 05 maja 2016

Z wizytą u Polonii w Kazachstanie

Marszałek Senatu podziękował władzom w Kazachstanie za pomoc Polakom. Stanisław Karczewski podczas wizyty w tym kraju spotkał się z prezydentem Nursułtanem Nazarbajewem, przewodniczącym Izby Reprezentantów Baktykożanem Izmuchambetowem i przewodniczącym Senatu Kasymą-Żomartem Tokajewem.
Środa 04 maja 2016

Papież z życzeniami dla Polaków

Nazajutrz po święcie Trzeciego Maja papież Franciszek życzył, by religia cieszyła się w Polsce wolnością, a ona rozwijała się w pokoju. Życzenia te skierował do Polaków biorących udział w środowej audiencji generalnej, a za ich pośrednictwem do wszystkich w kraju i za granicą.
Środa 04 maja 2016

Kara za nieprzyjęcie imigranta

Jeśli jakiś kraj nie chce przyjąć uchodźców, niech płaci, ale cena będzie zaporowa – to propozycja Komisji Europejskiej. W środę przedstawiła ona pomysły na reformę prawa azylowego. Jest plan stałego podziału uchodźców między unijne kraje na wypadek sytuacji kryzysowych i możliwość wykupienia się z tego obowiązku.
Wtorek 03 maja 2016

Francja przeciw umowie z USA

Francja nie podpisze Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji, które było negocjowane między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską od 2013 roku. Takie stanowisko przedstawił prezydent Francois Hollande.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15