Prenumerata
NYC 11:41 am | WWA 05:41 pm
1 USD = 3.1665 PLN
Piątek 22 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 21 sierpnia 2014

Rosyjski odwet na McDonaldach

Restauracje McDonald's w całej Rosji znalazły się pod lupą miejscowych służb sanitarnych. Po środowym zamknięciu w Moskwie czterech restauracji tej popularnej sieci fast-foodów, Rospotriebnadzor sprawdzi lokale McDonald'sa w kolejnych regionach kraju.
Czwartek 21 sierpnia 2014

Biały konwój wjechał na Ukrainę

Ukraińskie służby: celna i graniczna rozpoczęły w czwartek odprawę pierwszych ciężarówek z rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną. Wcześniej cztery auta odprawili Rosjanie.
Czwartek 21 sierpnia 2014

Litwa uniezależnia się od Gazpromu

Litwa porozumiała się z norweskim Statoilem w sprawie dostaw gazu za pośrednictwem nowo wybudowanego terminalu LNG. Odbiór surowca ma się rozpocząć w grudniu tego roku.
Środa 20 sierpnia 2014

Oczy na Bardabungę: islandzki wulkan sparaliżuje połączenia transatlantyckie?

W najbliższym czasie może dojść do erupcji jednego z największych wulkanów na Islandii. Bardabunga wykazuje w ostatnim czasie wzmożoną aktywność sejsmiczną, a linie lotnicze obawiają się powtórki z 2010 roku.
Środa 20 sierpnia 2014

Egzekucja na oczach świata

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zabili amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Film, mający dokumentować to zdarzenie, umieścili w internecie. "Stany Zjednoczone będą robić to, co jest potrzebne, aby chronić swych obywateli przed terrorystami" – zapewnił prezydent Barack Obama.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15