Prenumerata
NYC 10:04 am | WWA 04:04 pm
Niedziela 20 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 19 stycznia 2019

Ostatnie pożegnanie Pawła Adamowicza

Złożeniem urny z prochami w kaplicy św.Marcina Bazyliki Mariackiej zakończyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Piątek 18 stycznia 2019

Prezydent: niech każdy zrobi rachunek sumienia

Prezydent Andrzej Duda uważa, że w Polsce przekraczane są granice relacji międzyludzkich. Według prezydenta, dotyczy to szczególnie aspektu politycznego a do przekraczania norm - jak stwierdził - dochodzi w ujęciu międzyplemiennym. Zaapelował o dialog oparty na szacunku do drugiego człowieka.
Piątek 18 stycznia 2019

156. rocznica największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego Polaków

Dziś - 18 stycznia - rozpoczynają się centralne obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego Polaków. Pomimo klęski militarnej, powstanie umocniło świadomość narodową i miało wpływ na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.
Czwartek 17 stycznia 2019

Paweł Adamowicz pośmiertnie honorowym obywatelem Warszawy

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. Stołeczni radni jednomyślnie przyjęli uchwałę w tej sprawie podczas nadzwyczajnej sesji. Posiedzenie rozpoczęło się minutą ciszy. W uzasadnieniu wniosku napisano, że prezydent Gdańska "był orędownikiem spraw metropolitarnych nie tylko na polu lokalnym, ale także krajowym i zagranicznym”, a jego "doświadczenia i pomysły w zakresie współpracy między miastami stanowią inspirację do dalszych prac nad umacnianiem samorządności w Polsce".
Czwartek 17 stycznia 2019

Planowane uroczystości pogrzebowe prezydenta Adamowicza

Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza rozpoczną się dziś uroczystą sesją Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa. Zakończą pogrzebem, który odbędzie się w po mszy świętej w Bazylice Mariackiej w sobotę. Tam też spocznie urna z prochami zmarłego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15