Prenumerata
NYC 09:33 am | WWA 03:33 pm
1 USD = 3.8233 PLN
Środa 04 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 03 maja 2016

Niedogaszone zapałki i świeczki przyczyną pożaru?

W niedzielę, tuż przed godz. 7 wieczorem, zapaliła się zabytkowa serbska katedra na Manhattanie. Budynek spłonął niemal doszczętnie. Zaledwie kilka godzin wcześniej ponad 700 wiernych uczestniczyło w uroczystej mszy świętej z okazji prawosławnej Wielkanocy.
Wtorek 03 maja 2016

Plądrują skrzynki pocztowe - Kradzieże na “wędkę”

Coraz popularniejsze wśród złodziei stają się kradzieże listów i przesyłek znajdujących się w skrzynkach pocztowych. Dochodzi do nich we wszystkich pięciu gminach Wielkiego Jabłka oraz na Long Island.
Wtorek 03 maja 2016

Queensboro Bridge idzie do remontu

Mający 107 lat i znany obecnie jako Ed Koch Queensboro Bridge znów będzie remontowany.
Wtorek 03 maja 2016

Wysoka nagroda za pomoc w ujęciu przestępcy - Napad na bank w Garfield

FBI oraz policja z New Jersey poszukują złodzieja, który w czwartek, około godz. 9:30 rano, okradł M&T Bank w Garfield. Najprawdopodobniej jest on sprawcą siedmiu innych napadów, do jakich doszło w powiatach Bergen i Passaic w ciągu kilku ostatnich miesięcy.
Poniedziałek 02 maja 2016

Życzenia dla Polaków z okazji święta 3 maja

Sekretarz stanu John Kerry złożył Polakom życzenia z okazji święta Konstytucji 3 maja. W oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu Stanu Kerry zapowiedział, że wraz z prezydentem Barackiem Obamą przyjadą do Polski na lipcowy szczyt NATO.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 01 maja 2016

Miliony za stopień

Do wypadku często dochodzi w prozaicznych momentach dnia codziennego. Wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. W takich okolicznościach obrażeń doznała pasażerka miejskiego autobusu.
Piątek 29 kwietnia 2016

Szefowa polskiego rządu w Amerykańskiej Częstochowie

Dzień 23 kwietnia 2016 roku dla Amerykańskiej Częstochowy był dniem historycznym. Po raz pierwszy w progach sanktuarium maryjnego stanął premier polskiego rządu.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Polak szefem nowojorskich klubów - Sezon motocyklowy rozpoczęty

Poświęceniem swoich pojazdów miłośnicy dwóch kółek rozpoczęli nowy sezon motocyklowy. Uroczystość odbyła się na Greenpoincie przed siedzibą polonijnego oddziału klubu motocyklowego Unknown Biker’s, którego prezes Daniel Sadowski awansował ostatnio na szefa 25 podobnych organizacji zrzeszających motocyklistów oraz kierowców samochodowych.
Środa 27 kwietnia 2016

Wieczór papieski i rocznica chrztu Polski w katedrze św. Patryka

Koncert chóralno-organowy uświetnił tegoroczny wieczór papieski organizowany od 11 lat przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w katedrze św. Patryka na Manhattanie. Był on połączony z obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski i odbył się w niedzielę, 24 kwietnia.
Środa 27 kwietnia 2016

Studenci odebrali swoje stypendia

Katarzyna Golec, Maksymilian Kubis, Maria Serwatka oraz Tomasz Pustelny to tegoroczni laureaci stypendiów ufundowanych przez Organizację Studentów Polskich działającą w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15