Prenumerata
NYC 11:48 pm | WWA 05:48 am
1 USD = 3.7858 PLN
Czwartek 28 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 27 maja 2015

Na Greenpoincie kradną nawet napiwki

Już nie tylko włamania do domów, samochodów, czy też napady na przechodniów dominują na Greenpoincie. Złodzieje zadowalają się nawet pojemnikiem z napiwkami czy też głowicą prysznicową.
Środa 27 maja 2015

Czerwona kartka dla FIFA

"To jest mistrzostwo świata w oszustwie i dziś za to dajemy FIFA czerwoną kartkę" – mówili w środę przedstawiciele administracji USA, ujawniając największy skandal korupcyjny w historii piłki nożnej. Jak bomba gruchnęła informacja o tym, że dziewięciu ważnych działaczy FIFA zostało zatrzymanych w Zurychu przez szwajcarską policję.
Środa 27 maja 2015

Blokada rozporządzeń Obamy podtrzymana – imigranci muszą czekać

Sąd apelacyjny nie zgodził się usunąć tymczasowej blokady rozporządzeń imigracyjnych wprowadzonych przez prezydenta Baracka Obamy, na mocy których miliony imigrantów uzyskałyby tymczasową ochronę przed deportacją oraz pozwolenie na pracę.
Środa 27 maja 2015

Polskie bajki dla amerykańskich maluchów

Po raz kolejny dzieła polskich twórców – tym razem bajki – prezentowane są na największych w USA międzynarodowych targach książki Book Expo America. Impreza przeznaczona głównie dla wydawców, agentów literackich, księgarzy czy bibliotekarzy jest doskonałą promocją i szansą, by w przyszłości zaistnieć na amerykańskim rynku.
Środa 27 maja 2015

Hakerzy włamali się na stronę IRS

Posługując się skradzionymi danymi osobowymi, przez aplikację na stronie irs.gov uzyskali dostęp do starych deklaracji podatkowych ponad 100 000 osób.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 maja 2015

Gdzie spędzić Dzień Dziecka?

W przeddzień międzynarodowego Dnia Dziecka zarówno na Greenpoincie, jak i na Maspeth na milusińskich będzie czekało wiele atrakcji. Będą zabawy i konkursy, pokaz umiejętności najmłodszych, ale także Wielki Wyścig Małych Twardzieli.
Wtorek 26 maja 2015

Europejski dzień w Newarku

We wtorek na międzynarodowym lotnisku w Newarku odbył się pierwszy EU Day, zorganizowany pod hasłem przyświecającym Unii Europejskiej "United in Diversity", czyli "Zjednoczeni w różnorodności".
Wtorek 26 maja 2015

Międzynarodowy Festiwal w Glen Rock

Międzynarodowy Festiwal Kultury odbył się 1 maja w szkole podstawowej im. Aleksandra Hamiltona w Glen Rock w stanie New Jersey. Wzięli w nim udział przedstawiciele 22 krajów, w tym także Polski.
Poniedziałek 25 maja 2015

Katynia nie sposób zapomnieć!

W niedzielę, 24 maja, przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City, NJ, odbyły się uroczystości, którymi Polonia uczciła trzy ważne dla Polaków historyczne wydarzenia: 75. rocznicę zbrodni katyńskiej, 71. rocznicę zdobycia Monte Cassino oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Poniedziałek 25 maja 2015

Wygrał faworyt Polonii

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. W całych Stanach Zjednoczonych poparło go ponad 80 procent głosujących. Wyborcy polonijni wychodząc z punktów wyborczych podkreślali, że głosowali na kandydata PiS, bo obiecywał zmiany.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15