Prenumerata
NYC 09:44 am | WWA 03:44 pm
1 USD = 3.9769 PLN
Wtorek 24 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 24 maja 2016

Dziś głosuje Waszyngton

W stanie Waszyngton odbędą się dzisiaj kolejne prawybory partii republikańskiej. Do zdobycia jest 44 delegatów na konwencję. Głosowanie jest formalnością bowiem na placu boju pozostał tylko Donald Trump.
Wtorek 24 maja 2016

Bill Cosby staje przed sądem

Aktor Bill Cosby stanie dziś pierwszy raz przed sądem. Wymiar Sprawiedliwości stanu Pensylwania zdecyduje czy zajmie się jego sprawą.
Wtorek 24 maja 2016

Coraz więcej przypadków zarażeń ziką w USA

Prezydent Barack Obama skrytykował Kongres USA za brak przekazania dodatkowych pieniędzy na walkę z wirusem. Prezydent poprosił o 1,9 miliarda dolarów, ale Kongres odmówił. Barack Obama sugerował, że to pozorna oszczędność.
Poniedziałek 23 maja 2016

“El Chapo” będzie wydany Stanom Zjednoczonym

Władze Meksyku podjęły decyzję o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych Joaquina "El Chapo" Guzmana, pochodzącego z tego kraju barona narkotykowego.
Poniedziałek 23 maja 2016

Amerykanie zabili przywódcę talibów

W amerykańskim ataku rakietowym w Pakistanie zginął prawdopodobnie przywódca afgańskich talibów Achtar Mohammed Mansur. Według Pentagonu Mansur stał za wieloma zamachami w Afganistanie i blokował pojednanie w tym kraju.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 23 maja 2016

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Kurowskiego

Ks. kanonik Andrzej Kurowski – proboszcz parafii św. Franciszki de Chantal na Brooklynie – świętował w niedzielę, 15 maja, 40-lecie swojej drogi kapłańskiej.
Sobota 21 maja 2016

Petycja do Billa Clintona - Polonia może zaważyć na wyniku wyborów prezydenckich

Reduta Dobrego Imienia – Polska Ligi przeciw Zniesławieniom wzywa byłego amerykańskiego prezydenta Billa Clintona do przeproszenia Polaków za niesprawiedliwe i krzywdzące słowa dotyczące naszego kraju.
Sobota 21 maja 2016

Prezes TK na bankiecie u ambasadora Schnepfa

W trakcie gdy w Polsce trwa konflikt związany z Trybunałem Konstytucyjnym jego prezes profesor Andrzej Rzepliński wraz z Senator Chrisem Murphym i Johnym Heffernem byli specjalnymi gośćmi na bankiecie u ambasadora RP Ryszarda Schnepfa z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Piątek 20 maja 2016

Polonia chicagowska protestowała przeciwko Clinton

W czwartek Hillary Clinton miała spotkanie wyborcze w Chicago. Wizycie byłej sekretarz stanu USA towarzyszyły protesty Polonii.
Czwartek 19 maja 2016

3 miliony dolarów za karambol

W mżysty poranek doszło do poważnego wypadku z udziałem kilku pojazdów. Karambol zapoczątkował kierowca tira, który wjechał w tylny zderzak jadącego przed nim samochodu osobowego, ponieważ nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych oraz nie zachował należytej odległości.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15