Prenumerata
NYC 07:49 am | WWA 01:49 pm
1 USD = 4.0261 PLN
Wtorek 01 grudnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 01 grudnia 2015

Innowacja uczniów z Ridgewood

Uczniowie szkoły średniej – Grover Cleveland High School na Ridgewood opracowują specjalną aplikację na smartfony ułatwiającą korzystanie z okolicznych parków.
Poniedziałek 30 listopada 2015

Atrakcje MTA w okresie świątecznym

W okresie świątecznym pasażerowie komunikacji publicznej będą mogli skorzystać ze specjalnej atrakcji przygotowanej przez MTA.
Poniedziałek 30 listopada 2015

Niszczeje lodowisko na Ridgewood

Mieszkańcy Ridgewood oraz hokeiści z lokalnego zespołu apelują do władz dzielnicy oraz nowojorskiego Wydziału Parków o remont lodowiska znajdującego się w Joseph Mafera Park, znanego jako "The Oval".
Poniedziałek 30 listopada 2015

Piwo warzone na Ridgewood

Niedawno na Ridgewood swoje podwoje otworzył Bridge and Tunnel Brewery. Również Queens Brewery planuje niebawem rozpocząć działalność w tej dzielnicy, natomiast w sąsiednim Glendale działa już Finback Brewery.
Poniedziałek 30 listopada 2015

Koniec rozmów kontrolowanych?

Funkcjonariusze Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) stracili prawo do nieograniczonego zbierania metadanych o rozmowach telefonicznych Amerykanów, co więcej – od niedzieli nie mają już dostępu do archiwum zawierającego zebrane do tej pory informacje z podsłuchów telefonicznych.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 01 grudnia 2015

Mieszkanka Greenpointu królową Ridgewood

Anna Piech z Greenpointu została wybrana Królową Jesieni na Ridgewood. Konkurs odbył się podczas zabawy andrzejkowej, jaka miała miejsce przy parafii św. Macieja.
Sobota 28 listopada 2015

Grzegorz Gustaw mistrzem świata w kulturystyce

W dniach 13-14 listopada 2015 roku, w kompleksie kasyna "Taj Majal" w Atlantic City w stanie New Jersey, odbyły się mistrzostwa świata amatorów i zawodowców w kulturystyce naturalnej kobiet i mężczyzn.
Piątek 27 listopada 2015

Powraca sprawa agencji Anka Travel z Ridgewood - Kolejne zarzuty dla polskiej agencji

Właścicielowi byłej agencji Anka Travel and Consulting Services na Ridgewood postawiono kolejne zarzuty związane z rzekomą defraudacją tysięcy dolarów od nieudokumentowanych imigrantów w zamian za pomoc w legalizacji pobytu.
Piątek 27 listopada 2015

Rosną czynsze na Ridgewood - Polacy podnieśli wartość dzielnicy

W ciągu ostatnich trzynastu lat, począwszy od 2000 roku, prawie trzyipółkrotnie wzrosły czynsze oraz ponad dwuipółkrotnie podniosły się ceny domów na Ridgewood. W tym okresie miał również największy eksodus Polaków do tej dzielnicy z innych rejonów Nowego Jorku.
Środa 25 listopada 2015

Powstaje Fundusz im. ks. prałata Piotra Żendziana - Upamiętnią polskiego kapłana

Polonijna organizacja pomagająca dzieciom – Children’s Smile Foundation postanowiła upamiętnić swojego byłego kapelana, ks. prałata Piotra Żendziana, tworząc specjalny fundusz jego imienia. Kapłan zmarł nagle 23 października.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15