Prenumerata
NYC 03:49 am | WWA 09:49 am
1 USD = 3.9127 PLN
Środa 31 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Tragiczny wypadek na Greenpoincie

W poniedziałek o godz. 3 nad ranem pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek na BQE w okolicy Meeker i Morgan Avenue na Greenpoincie.
Piątek 26 sierpnia 2016

Huragany mogą się nam dać we znaki

Władze południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Karaibów ostrzegają swych obywateli przed atakami huraganów. Ich nasilenie wypada między połową sierpnia a połową października. Już w najbliższy weekend mogą znacząco dać się we znaki mieszkańcom tych regionów.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Whole Foods wspiera greenpoincką bibliotekę

Ponad 19 tys. dolarów przekazał Whole Foods na rzecz biblioteki publicznej na Greenpoincie, w której niebawem powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie filmy nagrodzone w USA

Dwa polskie filmy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island. Nagrody zdobyły tam: krótkometrażowy obraz Darii Woszek "Hycel" oraz film dokumentalny "Dwa światy" Macieja Adamka.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie w sprawie schroniska na Maspeth

Rada Dzielnicy nr 5 na Queensie – obejmująca swoim zasięgiem Glendale, Maspeth, Middle Village oraz Ridgewood – organizuje kolejne publiczne spotkanie dotyczące uruchomienia schroniska w miejscu hotelu Holiday Inn Express na Maspeth.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 31 sierpnia 2016

Internetowe seminarium o edukacji dzieci

"Edukacja poprzez sztukę i kształtowanie aktywnej twórczo osobowości w polonijnej szkole z perspektywy wielokulturowości" – to temat bezpłatnego webinarium organizowanego przez Fundację Dobra Polska Szkoła oraz Fundację Edukacja dla Demokracji.
Poniedziałek 29 sierpnia 2016

US Open po polsku

Światowej sławy polskie gwiazdy tenisa, które przyjechały do Nowego Jorku na wielkoszlemowy turniej, pojawiły się na dorocznym spotkaniu US Open Goes Polish, które odbyło się w studiu Inglota na Manhattanie. Tam też zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w aukcji na rzecz Radosław Szymanik Tennis Foundation, której misją jest wsparcie młodych tenisistów.
Sobota 27 sierpnia 2016

Przygotowania do 2. Polonijnego Dnia Dwujęzyczności

Już za niecałe dwa miesiące odbędzie się druga edycja nowego święta obchodzonego przez emigrantów na całym świecie – Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Jego pomysłodawcy zachęcają wszystkich do czynnego włączenia się w jego obchody oraz organizację.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Dni Poradnictwa ZUS już w październiku

W dniach od 4 do 6 października w nowojrskiej metropolii gościć będą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i na spotkaniach z Polonią odpowiadać będą na pytania dotyczące świadczeń emerytalnych.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Mariusz i Paweł potrzebują naszej pomocy

Wyjechali z grupą kolegów motocyklistów z Nowego Jorku i New Jersey na przejażdżkę. W drodze powrotnej, po zmroku, Paweł i Mariusz ulegli wypadkowi. Obaj leżą teraz w szpitalu i walczą o życie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15