Prenumerata
NYC 12:23 am | WWA 06:23 am
1 USD = 3.6326 PLN
Niedziela 20 sierpnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 sierpnia 2017

Konkursy Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło dwa konkursy związane z publikacjami historyczno-naukowymi. Pierwszy dotyczy promocji historii Polski, a drugi historii polskiej dyplomacji. Prace należy zgłaszać do 15 września br.
Środa 16 sierpnia 2017

Aresztowano polskiego księdza z New Jersey

Nowo wyświęcony ksiądz Marcin Nurek został aresztowany przez policję i oskarżony o molestowanie 13-letniej dziewczynki. Władze kościelne skierowały go na przymusowy urlop administracyjny i osadziły w odosobnionym klasztorze.
Sobota 05 sierpnia 2017

Wierni z Greenpointu walczą o swojego księdza

Internetowa petycja, listy i telefony do przełożonych Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo oraz modlitwa – w ten sposób parafianie kościoła św. Stanisława Kostki na Greenpoincie starają się wpłynąć na zmianę decyzji o odesłaniu ks. Stanisława Chorągwickiego do Polski.
Piątek 04 sierpnia 2017

Koncert Cleo uświetnił jubileusz Gram-X Promotions

Cleo, Paxon, Adam Kownacki oraz Paweł Zawistowski wzięli udział w urodzinowej imprezie firmy Gram-X Promotions, świętującej w tym roku 10-lecie istnienia.
Czwartek 03 sierpnia 2017

Historyczne spotkanie dwóch polskich generałów • Stary most Kościuszki popłynął na złomowisko

Stara konstrukcja mostu Kościuszki zniknęła z panoramy Greenpointu i Maspeth – dzielnic, które łączyła przez 78 lat. Główna jego część została zdemontowana i wywieziona na barkach do New Jersey, gdzie poddana będzie recyklingowi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15