Prenumerata
NYC 02:36 am | WWA 07:36 am
1 USD = 3.3736 PLN
Sobota 01 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Sobota 01 listopada 2014

Polacy zapalą znicze

W najbliższą sobotę i w niedzielę przeżywamy Wszystkich Świętych i Zaduszki. W tym czasie przywołujemy w pamięci naszych najbliższych i wszystkich tych, którzy odeszli od nas na zawsze. Odwiedzamy ich groby na cmentarzu, modlimy się za nich. Tradycja ta, chociaż nieznana wśród Amerykanów, podtrzymywana jest przez amerykańską Polonię.
Piątek 31 października 2014

Relikwie św. Jana Pawła II u św. Macieja na Ridgewood

Kropla krwi św. Jana Pawła II, znajdująca się w specjalnym relikwiarzu, została podarowana przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza wiernym z parafii św. Macieja na Ridgewood. Msza święta, związana z wprowadzeniem relikwii do kościoła, odprawiona została w czwartek wieczorem.
Piątek 31 października 2014

Prace Jana Lebensteina na Manhattanie

Do 13 listopada w Nowym Jorku można oglądać prace polskiego malarza i grafika Jana Lebensteina. Wystawa zorganizowana jest w Polskim Instytucie Naukowym "PIASA" na Manhattanie.
Piątek 31 października 2014

Na boisku i na zabawie

Klub Sportowy Wisła powstał w 1952 roku z inicjatywy młodych polskich emigrantów, w większości byłych żołnierzy, którzy po wojnie przyjechali do USA z różnych zakątków świata. Pierwszym prezesem wybrany został Czesław Brooks Borzymowski.
Piątek 31 października 2014

Instytut Piłsudskiego już oficjalnie na Greenpoincie

Uroczyste podpisanie dokumentów dotyczących wynajmu pomieszczeń Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce przypieczętowało przeprowadzkę tej organizacji na Greenpoint. Zarząd Unii chce dalszego zacieśnienia współpracy, nie wyklucza także wciągnięcia Instytutu na listę swoich sponsorów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15