Prenumerata
NYC 07:00 am | WWA 01:00 pm
1 USD = 3.6279 PLN
Poniedziałek 04 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 01 maja 2015

Wspólne czytanie to piękna rzecz!

Bardzo szeroko reklamowana kampania "Cała Polonia Czyta Dzieciom", organizowana przez portal DobraPolskaSzkola.com oraz fundację Polonia for Kids, znalazła oddźwięk w Polskiej Szkole Dokształcającej Zjednoczenia Polaków w Ameryce, przy parafii św. Stanisława Kostki, w Sayreville w stanie New Jersey.
Piątek 01 maja 2015

Poszkodowani Polacy współpracują z prokuratorem

Grupa osób twierdzących, że zostali poszkodowani przez Dariusza Buczyńskiego, właściciela agencji Anka Travel and Consulting Services z Ridgewood, zdecydowała się na współpracę z Prokuraturą Okręgową z Queensu. Za złożenie wyjaśnień, pozwalających udowodnić popełnienie przez niego przestępstw imigracyjnych, mogą liczyć na przyznanie wizy U, legalizującej czasowo ich pobyt w Stanach Zjednoczonych.
Czwartek 30 kwietnia 2015

Polskie małżeństwo oskarżone o defraudację

Policja z Vernon, CT, aresztowała właścicieli polskiego sklepu Adam's Polish Foods, działającego w tym mieście przy Talcottville Road. Małżeństwo zostało oskarżone o kradzież i defraudację kilkudziesięciu tysięcy dolarów z konta zmarłej Polki, która z nimi zamieszkała.
Czwartek 30 kwietnia 2015

Polsko-węgierski wieczór przyjaźni

W Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie uroczyście obchodzono Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wspólne obchody tego dnia w metropolii nowojorskiej zainaugurowali Węgrzy w roku 2014. Inicjatywę kontynuowania obchodów podjęły phm Ilona Zakrzewski i pwd. Anna Sawicka, drużynowa Wędrowniczek.
Środa 29 kwietnia 2015

Justyna Kowalczyk wręczała medale

W niedzielę, 26 kwietnia, w Wallington, NJ, odbył się po raz drugi bieg na dystansie 5 kilometrów "Polonia 5K Run". Wzięło w nim udział 102 biegaczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Bieg zorganizowała polonijna organizacja sportowa Polish American Sports Association.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15