Prenumerata
NYC 04:05 am | WWA 10:05 am
1 USD = 3.3049 PLN
Poniedziałek 20 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 19 października 2014

Wybory w KPA: Frank Spula nadal prezesem

Kongresem Polonii Amerykańskiej nadal będzie zarządzał szef Związku Narodowego Polski (ZNP) Frank Spula. Zmiany nastąpiły na stanowiskach wiceprezesów ds. polskich i public relations. Zjazd KPA natomiast określany jest przez wielu jego uczestników jako owocny.
Niedziela 19 października 2014

Maryla na Broadwayu

Maryla Rodowicz od pięciu dekad niezmiennie króluje na polskiej scenie muzycznej. Rozpoczęła karierę w latach 60., a jej dorobek artystyczny jest ogromny. Artystka ma na swoim koncie ok. 2000 piosenek, ponad 20 płyt polskich, a także po jednej angielskiej, czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej. Płyty Rodowicz sprzedano łącznie w nakładzie ok. 15 mln sztuk, z czego 10 mln w Rosji. Wszystkie pokryły się złotem i platyną, oprócz jednej („Życie ładna rzecz”).
Sobota 18 października 2014

Wybory w KPA: wielkich zmian nie ma

Przełomu w tegorocznym głosowaniu na członków zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej nie było. Kongresem nadal będzie zarządzał szef Związku Narodowego Polski (ZNP) Frank Spula. Zmiany nastąpiły na stanowiskach wice-prezesów ds. polskich i public relations.
Sobota 18 października 2014

Wieczór z pracami Jana Lebensteina

W klubie Amber odbędzie się 24 października spotkanie z Józefem Rudkiem i Alicją Połap ze znanej paryskiej galerii sztuki Roi Dore. Podczas wieczoru zostaną zaprezentowane oryginalne prace Jana Lebensteina. Goście przedstawią również wydawany przez galerię tygodnik "Vector Polonii".
Sobota 18 października 2014

Wielkie czytanie dzieciom w South Hackensack

Kolejna edycja akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom w New Jersey okazała się dużym sukcesem. W Szkole Polskiej im. Kazimierza Pułaskiego w South Hackensack pojawiło się kilkunastu rodziców, a dzieciom czytali m.in. lekarz, prawnik i artysta muzyk.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15